כוכבת "The Voice", יובל דיין: "הייתי בשוק טוטאלי"

אודישן אחד קטו ב"The Voice" הפך אותה בבת אחת לכוכבת ענקית, וכבר עכשיו מהמרים עליה כזוכה הגדולה. יובל דיין מאשדוד, רק בת 17, ועדייו בהלם מהאופן שבו ארבעת המנטורים התקוטטו עליה. הכתבה תפורסם בסוף השבוע ב"זמן הדרום"

ליאור אבני | 19/1/2012 16:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לא צריך להיות מומחה למוזיקה כדי לדעת שיובל דיין היא משהו מיוחד. האודישן שלה, שלאחריו התקבלה בלי בעיות לנבחרת "The Voice", הצליח לגעת לא רק בלבבות של ארבעת המנטורים, אלא גם במאות האלפים שצפו בו ביוטיוב במהלך השבועות האחרונים. לו הייתי אני יושב עם הגב אליה באודישן, הייתי לוחץ על הכפתור הרבה יותר מהר אפילו משלומי שבת.
האודישן של יובל דיין


שבוע לאחר ששודר האודישן שלה בערוץ 2, יובל דיין מתחילה להתרגל למעמד החדש שלה. כבר עכשיו היא מסומנת, לפחות על ידי הצופים, כאחת הפייבוריטיות לזכייה בתוכנית. את המחמאות שהיא קיבלה בתקופה האחרונה היא כבר לא יכולה לספור. וזה מוזר לה, כי עד לפני חודש, בטרם האודישן שלה עלה לרשת, היא הייתה בסך הכל תיכוניסטית אלמונית מאשדוד.

ביום ראשון, למחרת שידור הפרק בו הלהיבה את ארבעת המנטורים של "The Voice", היא הגיעה לבית הספר שלה, מקיף ז', כרגיל, כאילו לא גרמה לחצי מדינה להתאהב בה בתוך שלוש דקות של שירה. באחת ההפסקות היא התקדמה לעבר הקפיטריה של בית הספר, ואז ניגש אליה אחד התלמידים, שלף מהילקוט שלו דף ועט, וביקש ממנו לחתום לו.

יובל הייתה בטוחה שהוא מסתלבט עליה, אבל הוא התעקש, והיא חילקה את החתימה הראשונה בחיים שלה. "לא חשבתי שיזהו אותי כל כך מהר", היא אומרת השבוע.

"אבל הופתעתי מאוד לגלות שכן. בשבוע האחרון אני שומעת הרבה פעמים בבית ספר וברחוב אנשים שמתלחששים ומתלבטים: 'זאת היא, זאת לא היא'. אני הולכת ברחוב ופתאום כולם מכירים אותי. אנשים ניגשים אליי ומבקשים להצטלם. כמובן שאני מסכימה. 'The Voice' זו תכנית עם רייטינג מאוד גבוה, ככה שדי צפיתי את כל זה".

לא רק חתימות מבקשים ממנה ברחוב. יובל דיין, נערה בת 17 בסך הכל, כבר קיבלה טלפון ממישהי שביקשה לסגור איתה על הופעה בחתונה שלה, שתתקיים בסוף השנה. "אמרתי לה שזה מאוד מחמיא לי שהיא רוצה שאופיע ביום הכי מאושר שלה, אבל מי יודע איפה אני אהיה בעוד כמעט שנה", היא אומרת. "בכל מקרה, אם אני אתחיל להופיע, זה יהיה אחרי התייעצות עם ההורים ועם החבר'ה של התכנית".חתימות, צילומים, הופעות באירועים – ידעת שתהפכי כל כך מהר לסלב?
"אני לא אוהבת את המילה הזאת. למילה סלב יש קונוטציות שליליות מבחינתי. אצלי המילה סלב היא מילה נרדפת למישהו שההצלחה עלתה לו לראש".

את מפחדת שזה עלול לקרות לך?
"ברור. זה הדבר שהכי מפחיד אותי מאז שהלכתי לתוכנית. הרבה פעמים אני מצליחה להוריד את עצמי לקרקע. אני תמיד מזכירה לעצמי שאני נמצאת פה בשביל המוזיקה, והפרסום הוא רק בונוס. אני כל הזמן מנסה להישאר עם הרגליים על הקרקע, כי זה מאוד קל להסתנוור מכל הפרסום".

הכל בזכות החברה

את העלייה על המסלול הבטוח אל עבר הכוכבות, חייבת יובל לנערה אחרת מהשכבה שלה, מישהי שאפילו לא הייתה חברה קרובה שלה עד לפני מספר חודשים. זה היה טיול שנתי, ויובל, כהרגלה, הביאה איתה גיטרה.

בערב, כשכל החבר'ה התכנסו סביב יובל והיא התחילה לשיר, החברה התפעמה מהקול המיוחד שלה. כשהתחילו האודישנים ל-"The Voice", החברה מיד שלחה ליובל לינק להרשמה. "קראתי על הפורמט בלינק שהיא שלחה אליי, וממש התלהבתי והחלטתי להירשם", אומרת יובל.

יובל דיין
יובל דיין  צילום: טל גבעוני

"שתבין, אף פעם לא ניסיתי ב'כוכב נולד', ואף פעם לא חשבתי בכיוון הזה של אודישנים. אני יכולה להגיד לך גם שאם אותה חברה לא הייתה מפרסמת בקיר, אז לא הייתי מגיעה ל'The Voice'. אבל אם לא הייתי נרשמת, אז בטוח הייתי מתחרטת על זה, ואני שמחה שבסוף כן נרשמתי".

באוגוסט היא הוזמנה לאודישנים הראשונים לתוכנית, עוד הרבה לפני המפגש עם ארבעת המנטורים. גם שם היא ביצעה את השיר "שאריות של החיים", אבל היא הרגישה ששום דבר לא הולך לה. "התרגשתי שם בטירוף", מסבירה יובל.

"אני זוכרת שדיברתי שטויות ושהפלתי שם בקבוק מים. כל שנייה הזכרתי כמה שאני אוהבת את הזמרת אדל. הייתי בטוחה ששרפתי את עצמי ושהם עומדים להגיד לי 'תודה רבה, אבל לא עברת', אבל במקום זה הם ביקשו עוד שיר ועוד שיר. ואני חושבת לעצמי שזו אחת משתי האפשרויות: או שהם אוהבים אותי, או שאני האודישן סתלבט שלהם. אבל התגובות שלהם היו מאוד חיוביות".

לאחר האודישן הזה, היא הוזמנה לשלבים נוספים, שגם אותם עברה בהצלחה, ואז הגיע הרגע הגדול מבחינתה: הפגישה עם שלומי שבת, אביב גפן, שרית חדד ורמי קליינשטיין. את המפגש הזה, ראיתם בשבוע שעבר בפריים טיים של ערוץ 2. מאז – הטירוף סביב הנערה מאשדוד רק הולך וגובר.

"מה שהכי מצחיק עכשיו זה שכולם מתרגשים מהאודישן שעשיתי", היא אומרת. "אבל אני והמשפחה כבר סיימנו להתרגש מזה, כי זה צולם כבר לפני ארבעה חודשים. ההתלהבות כבר עברה. אבל בשביל כל מי שרואה את התוכנית, זה הדבר הכי חדש והכי מרגש שיש".

שיירת רכבים מאשדוד

לאודישן החשוב ביותר, רגע לפני הכניסה לנבחרת של "The Voice", יובל הגיעה בבגדי היומיום שלה. בניגוד למתמודדים אחרים, שהפציעו על הבמה במיטב מחצלותיהם, היא העדיפה להגיע בבגדים שאיתם תרגיש בנוח. "אני לא בחורה שיודעת לעמוד על עקבים או ללבוש חצאיות", היא אומרת. "זה פשוט לא אני, הסטייל הזה. יוצא לי לשמוע מהרבה אנשים שזה נראה שבאתי על הדרך".
 

המנטורים
המנטורים צילום: ינאי יחיאל
היא החליטה לבצע את השיר האהוב עליה – "שאריות של החיים". "אף פעם לא יימאס לי מהשיר הזה. הרגשתי טוב איתו אז הלכתי על זה. כשעליתי על הבמה, ממש בצעדים הראשונים, אמרתי לעצמי בלב 'יובל, עברת כבר חתיכת דרך, ויהיה מה שיהיה'. הכי חשוב שיש לי משפחה וחברים שתומכים בי".
יובל הביאה איתה לאודישן לא רק את המשפחה הקרובה, אלא גם עשרות חברים וחברות, שהגיעו כדי לתמוך. היא ביקשה אישור מההפקה, ושיירת הרכבים יצאה מאשדוד כדי לראות את יובל ברגע הגדול שלה.

כל אלה שהגיעו איתה כבר ידעו שהיא תתקבל. לא היה להם צל של ספק. אבל יובל עצמה הנמיכה ציפיות. "אמרתי לעצמי שאם רק אחד הזמרים יסתובב, זה יהיה בונוס אדיר בשבילי, אבל גם אם לא – אז עדיין היה שווה לבוא לתוכנית. באתי עם אפס ציפיות".

תוך פחות מעשר שניות, שלומי שבת הסתובב. איך הרגשת?
"אני הייתי בשוק טוטאלי. היה לי מבט עצבני כזה על שלומי, של 'מה נראה לך שאתה עושה', בצחוק כמובן. אבל באמת – ממש לא הבנתי את המהירות הזאת. אני זוכרת שבאותן שניות, שראיתי אותו מסתובב אליי, חשבתי לעצמי, 'שלומי, אתה בטוח?'. לדעת שזמר מצליח כמו שלומי שבת מסתובב תוך שניות ורוצה אותי בתוכנית, ועוד בתוך הנבחרת שלו, זו התרגשות עצומה. אבל ידעתי שאני צריכה לנתק את ההתרגשות ולהמשיך לשיר".

ורק חמש שניות נוספות עברו עד שגם אביב גפן הסתובב.
"נכון. באותו הרגע עברו לי מיליון מחשבות בראש. אמרתי לעצמי שאני לא מאמינה שאני נמצאת בתוך הסיטואציה הזאת. עוד לפני שהספקתי לעכל מה קורה, פתאום גם שרית חדד ורמי קליינשטיין הסתובבו. היית פשוט בשוק. בחיים לא דמיינתי שארבעתם יסתובבו, ועוד יילחמו ביניהם עליי".

מראש ידעת שאם תהיה לך האפשרות תבחרי בשלומי שבת?
"האמת היא שלא הייתה לי העדפה מסוימת לפני שעליתי על הבמה. בכל מקרה חשבתי שאם כבר מישהו יסתובב, אז זה יהיה לכל היותר זמר אחד, ככה שבכלל לא תהיה לי אפשרות בחירה. אבל משהו בשלומי קנה אותי יותר מאשר באחרים. ראיתי שהוא ממש התרגש מאיך ששרתי, וגם הוא היה הראשון שהסתובב. אלה הדברים שהכריעו אצלי לטובתו".

העבודה עם שלומי

אנשי מחלקת הדיגיטל של הזכיינית "רשת", שראו את האודישן של יובל, החליטו שהוא יהיה אחד מתוך מספר מצומצם של קטעים שיועלו ליוטיוב, חודש וחצי לפני עליית התוכנית, על מנת לקדם את הפורמט. גם הם לא דמיינו את גודל ההצלחה של המהלך, כשמאות אלפים צפו בו עוד לפני שידור התוכנית. "יום שישי, זה היה לפני משהו כמו חודש, ראיתי בדף השער של יוטיוב את האודישן שלי",
 מספרת יובל.

"הייתי פשוט בשוק. באותו הרגע הרמתי טלפון ליוסי מהפקת התוכנית, ושאלתי אותו אם זה בסדר. בתוך כמה ימים נהיו שם המון צפיות, וזה הפתיע אותי מאוד. לא חשבתי שכל כך הרבה אנשים ירצו לראות את הקטע הזה. היה לי ממש מוזר לראות את עצמי במחשב. כשהייתי על הבמה, אז לא שמתי לב לכל דבר שעשיתי, בגלל ההתרגשות.

"וכשראיתי את עצמי ביוטיוב, הייתי מאוד מאוד ביקורתית על עצמי. ראיתי את האודישן, וישר אני אמרתי לעצמי 'למה עמדתי ככה', ו'למה הגבתי ככה'. באודישן אמרתי למנטורים 'זו הפעם הראשונה שבה אני עומדת על במה', וכשראיתי את זה ביוטיוב, שאלתי את עצמי למה אמרתי את זה, מי בכלל שאל אותי אם זו הפעם הראשונה'. אחר כך הבנתי שזה דבר הרשים את המנטורים ואת הקהל עוד יותר, ושזה דווקא היה משהו שבא לטובתי".
 

שלומי שבת
שלומי שבת יח''צ
בדיעבד, יובל מרוצה מהעובדה שהאודישן שלה עלה לאינטרנט עוד לפני השידור בערוץ 2, כיוון שזה נתן לה אפשרות להתרגל, בקצב איטי יותר, לפרסום. "אני הרי לא באה מרקע מוזיקלי", היא אומרת. "אין לי היסטוריה של הופעות מול אנשים, ואני לא ממש יודעת איך מתרגלים לעובדה שאני בנאדם מוכר. האינטרנט החליק לי את זה, כי זה היה כזה בהדרגה. כל יום יותר ויותר אנשים זיהו אותי, ואחרי שעלה הפרק בטלוויזיה, כבר הייתי בסדר עם כל הדבר הזה".

היא אוהבת את המוזיקה של עידן רייכל, משתגעת על השירים של אדל ושל להקת "קולדפליי". כל אלה הם אנטיתזה מוחלטת למנטור שבחרה לעצמה. "אני עדיין באה מרקע מזרחי, זו מוזיקה ששומעים בבית, וגם אני יכולה להתחבר לזה", היא מסבירה.

"מה שטוב בשלומי זה שהוא יכול לשלב במוזיקה שלו כמה סגנונות. פתאום הוא מלמד אותי מזרחית, קצת סמבה, קצת תורכי ויווני. אבל אני אשמח לשיר שירים באנגלית. זה יהיה נחמד. אני בא בגישה של להראות כמה שיותר יכולות, אז לשיר באנגלית זה משהו שבהחלט יכול להיות, ועם הדברים ששלומי מלמד אותי, זה יכול להיות שילוב מעניין".

מה הספקת ללמוד משלומי?
"הוא מדבר איתי הרבה על מה שהוא קורא לו 'סלסולים קטנים אתיופים', בערך כמו מה שעשיתי באודישן. הוא גם מעיר לי לפעמים ואומר שאני נשמעת קצת רדומה. אני לוקחת את זה בהמון הבנה ומנסה ללמוד. שלומי הוא באמת מישהו שכיף להיות איתו ויש הרבה מה ללמוד ממנו. מאז שאני איתו, אני עשיתי את הסוויץ' בראש. הבנתי שאני צריכה לתקשר עם הקהל יותר ולהיות פרפורמרית.

"ידעתי שאני צריכה להשתנות מעט, ואני מקבלת את זה בהבנה. אם באודישן, מול המנטורים, ממש התרגשתי והייתי די נבוכה מכל הסיטואציה, אז עכשיו בחזרות ובצילומים זה בא לי הרבה יותר טבעי. למדתי סוף סוף מה זה מוניטור. ומה זה להסתכל למצלמה, ועוד כל מיני דברים כאלה".

תוכניות לעתיד הרחוק

יובל היא תלמידת כיתה י"א. לומדת "מופת", המיועדת לתלמידים מחוננים, ומרחיבה לחמש יחידות לימוד במקצועות ביולוגיה, פסיכולוגיה-סוציולוגיה ואנגלית. אל הראיון היא מגיעה יום לפני מבחן המתכונת בביולוגיה. יחד עם החזרות לתוכנית והעבודה עם שלומי שבת, הלו"ז שלה מאוד-מאוד צפוף.

"הגדלתי ראש והתחלתי ללמוד כמה ימים לפני הבחינה", היא מספרת. "לימודים ומשפחה הם לפני הכל מבחינתי, אבל ברור שהתוכנית היא חלק מאוד משמעותי מהחיים שלי. כשאני צריכה לעשות חזרות – עושים חזרות. אני מוצאת זמן גם ללימודים וגם לחזרות.

"פשוט יש לי פחות זמן פייסבוק, ובאמת שזה לא נורא. גם לפני התוכנית, הזמן הפנוי שלי היה במוזיקה. אני מאוד אוהבת לנגן ולשיר ככה עם עצמי ועם החברים. אני פשוט לא מתחברת לסגנון הזה של לצאת למסיבות ולצאת לכל מיני ברים. זה לא מרגיש לי טוב. אני יותר בכיוון של לשבת עם גיטרה בים".

תמיד ידעת שהעתיד שלך הוא במוזיקה?
"פעם רציתי להיות מדריכת חי"ר, כי מאוד חשוב לי לעשות שירות צבאי רציני, כזה שאני באמת אתרום בו. אבל היום אני כבר מתחילה לחשוב על אפשרות ללכת ללהקה צבאית, כי שמעתי מהרבה מתמודדים שהם נהנו מהשירות בלהקה. אני פשוט חושבת שאם אני ארצה להמשיך במוזיקה, חבל לעצור את הכל לשנתיים".

יש לך עוד כמעט שנתיים עד הצבא.
"נכון, אני לא אגיד לך שאני רוצה להיות בעוד שנה עם מופע קבוע ב'זאפה', אבל אני אשמח להופיע מדי פעם וגם להוציא סינגל. אבל זה עוד רחוק, קודם יש את העונה של 'The Voice'. אני מאמינה שגם באודישן שלי אני שידרתי שיש לי משהו מעבר לעוד אחת שעומדת ושרה.

"אני מקווה שאנשים יסמסו לי. אני מצפה שיהיו פניות אחרי התוכנית. אני רוצה להתקדם בתחום. אני יודעת שזה לא קל כי יש תחרות קשה, אבל אני מקווה  להמשיך בכיוון השירה. החלום הוא לפתוח מתישהו גלגל"צ ולשמוע שיר שלי".

הכתבה תפורסם בסוף השבוע ב"זמן הדרום"

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אשדוד-

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים