שבע שנים לאחר הטרגדיה: לדוד חטואל נולד בן נוסף

בשנת 2004 שכל דוד חטואל את אשתו ואת ארבע בנותיו באחד הפיגועים המזעזעים ביותר שידעה ישראל. עכשיו נולד לו ילד רביעי במשפחתו החדשה

חן מור | 30/1/2012 15:33 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: דוד חטואל,
שבע שנים וחצי לאחר ששכל את כל משפחתו באחד מפיגועי הטרור המזעזעים ביותר שידעה ישראל – דוד חטואל חוגג את לידת הילד הרביעי בחייו החדשים שלאחר הטרגדיה.
דוד חטואל
דוד חטואל צילום: אדי ישראל


לפני שבוע וחצי נולד לו בן נוסף למשפחתו החדשה, שהצטרף לשני בניו ובתו הבוגרים יותר. "זוהי סגירת מעגל מאוד מרגשת", אמר אחד ממכריו של דוד.

"ברור שאין אפשרות להחליף משפחה במשפחה, אבל אני בטוח שאף אחד לא היה מאמין, אחרי הפיגוע, שדוד יביא לעולם ארבעה ילדים חדשים, במקום ארבע הבנות שנהרגו".

הפיגוע הרצחני אירע ב-2 במאי 2004. היה זה יום שבו נערך משאל מתפקדים בליכוד, בשאלה האם יש להוציא אל הפועל את תוכנית ההתנתקות. טלי חטואל, תושבת גוש קטיף ועובדת סוציאלית במקצועה, נסעה מביתה לכיוון אשקלון כדי להשתתף בהפגנה נגד התוכנית וכדי לעבור בדיקת אולטרסאונד, שכן הייתה בחודש השמיני להריונה. ארבע בנותיה של טלי – הילה בת ה-11, הודיה בת התשע, רוני בת השבע ומירב בת השנתיים – נכנסו איתה אל הרכב המשפחתי, שיצא מרצועת עזה לאשקלון.

אלא שהן לא הגיעו ליעד. בדרך ארבו להן מחבלים פלסטינים, שפתחו שבאש לעברן. טלי נאלצה לרדת לשולי הכביש, ונפצעה באורח קשה. המחבלים, באכזריות אין קץ, ביצעו ירי נוסף, כולל וידוא הריגה, בטלי ובארבע בנותיה.
 האם טלי חטואל וארבעת בנותיה ז''ל
האם טלי חטואל וארבעת בנותיה ז''ל צילום רפרודוקציה: יהודה לחיאני


אב המשפחה, דוד חטואל המתגורר היום במושב אמציה, היה אז מנהל בית הספר "אסף מימון" באשקלון. הוא חיכה לאשתו שתאסוף אותו לקראת בדיקת האולטרסאונד, אך היא בוששה להגיע. כששמע את החדשות על פיגוע ובו הרוגים, התקשר בבהלה לאביה של אשתו, מומי מלכה, כדי שיבוא לקחת אותו ושיחד ייסעו לזירת האירוע.

עוד לפני שהספיקו להגיע אל המקום, תפס אותם הרב נח ויז'ונסקי, ובישר להם על הגרוע מכל. "מה זאת אומרת כולן מתו", שאל אותו דוד בבהלה, "אולי מישהי רק נפצעה, אולי מישהי ניצלה? ומה עם העובר?". הרב ויז'ונסקי רק חזר על דבריו: כולן נהרגו.

בהלוויה המחומשת, שהייתה הקשה ביותר בתולדות בית העלמין באשקלון, נשא דוד הספד קורע לב: "טלי, כל מה שיש לי, כל מה שעשיתי, בעבודה ובהתנדבות, הכל שלך, ולא שלי. אני לא מעכל וכבר מתגעגע. אני מרגיש שלקחו לי את הכל. לפחות הייתה נשארת לי אחת. אף אחד לא נשאר לי בעולם הזה".
"בנה בית שני על הבית הראשון"

כמה חודשים לאחר הרצח, הקים דוד את עמותת "טלי ביד רמ"ה" (ראשי התיבות של שמות הבנות), המסייעת לזוגות שעוברים טיפולי פוריות ומתקשים לעמוד בנטל הכלכלי הכרוך בכך. לאחר תום שנת האבל, הכיר דוד את לימור, רווקה ירושלמית בת 32, ובדצמבר 2005 השניים נישאו בטקס צנוע.

אט-אט בנו השניים את משפחתם. לפני שבוע וחצי, כאמור, נולד ילדם הרביעי, לאחר הבת תחיה ושני הבנים עמיחי וישי. ב-2008 נפתח בית המדרש "אמרי טל", על שמה של טלי ז"ל.

אחד הרבנים שמעביר שם שיעורי תורה באופן קבוע הוא הרב אופיר כהן, שילדיו נפצעו קשה ב"פיגוע אוטובוס הילדים". "לא ידעתי שנולד לדוד ילד רביעי, אבל הידיעה על כך משמחת אותי מאוד", אמר הרב כהן. "אני מקווה מאוד

שבקרוב בני הזוג אף יגיעו לבית הקבע שלהם".

סמנכ"ל לחינוך וחברה בעירייה אשקלון, משה ינאי, שעבד עם חטואל במשך שנים, אמר: "אני חושב שכוח האמונה של דוד, כוח תעצומות הנפש שלו ואישיותו, כוחות הנפש שהעניקו לו משפחת אשתו לשעבר, שבאמת תמכו בו – הם אלה שנתנו לו את הכוחות להמשיך הלאה. אני כמובן מאחל לו מזל טוב וכל טוב על הולדת ילדו הרביעי".

מכר נוסף של חטואל אמר: "דוד תמיד אומר שהוא בנה בית שני על הבית הראשון, ולא החריב את הבית הראשון. זה תמיד מול העיניים שלו. בימי הולדת וימי נישואים שלו ושל טלי, הוא תמיד הולך לבית עלמין. כל ילד חדש שנולד לו הוא מגיע לבית העלמין ומתייחד איתן. הוא איש מאוד מיוחד ומגיע לו שיהיה לו טוב".

בואו להמשיך לדבר על זה ב-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים