בית שמש: טושטשו תמונות של ילדות בפרסומת לתחפושת

פניהן של ילדות מחופשות שהופיעו במודעה בעיתון החרדי "חדש בבית שמש" טושטשו כדי לא להכעיס את החרדים בעיר. הנהלת העיתון בתגובה: "הקוראים החרדים לא יכניסו לבתיהם עיתון שאינו מותאם ונקי"

חיים גריידינגר | 1/2/2012 8:55 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תחפושות הפורים מסמלות במורשת היהודים שמחה גדולה, אבל במציאות הנוכחית בבית שמש גם תחפושת יכולה להצית שנאה וסכסוכים. הפעם מדובר במודעה במקומון חרדי המופץ בעיר, שבו מופיעה פרסומת לתחפושות בסניף המקומי של רשת החנויות "הפיראט האדום". פניהן של הילדות הנראות במודעה טושטשו.
.
המודעה המטושטשת .

תוך שעות אחדות הוצף עמוד הפייסבוק של הרשת בפניות נזעמות של גולשים תושבי העיר. הדסה מרגוליס, אמה של הילדה נעמה שהתפרסמה לפני כחודש וחצי לאחר שסבלה מהצקות של חרדים, כתבה לרשת: "אפילו שאני אוהבת את החנות שלכם כאן בבית שמש, אני לא אכנס לחנות שמסכימה שיטשטשו פנים של ילדות בפרסומת. זה מזעזע בעיניי".

מבדיקה עולה כי המודעה המצונזרת פורסמה בכמה עלוני פרסום למגזר החרדי וכי הטשטוש נעשה בלחץ הזמן. בדרך כלל, מודעות המיועדות לפרסום למגזר החרדי בעיר מוחזרות למפרסם כדי שיעבירן שינוי שיחסוך את הצורך בטשטוש פנים של נשים וילדות. עם זאת, במקרה זה כדי לעמוד בזמנים בוצע טשטוש פשוט באמצעות מחשב.

נוכח תגובות הגולשים פרסמה רשת "הפיראט האדום" הודעה שבה סיפרה ללקוחות כי העיתון "חדש בבית שמש" החליט לבצע את הטשטוש על

דעת עצמו. לדברי הרשת, התיקון בוצע במחלקת הגרפיקה של העיתון, אולם נעשה במועד קרוב מאוד להורדת העיתון לדפוס, ולכן משגיח הכשרות של העיתון החליט לפרסם מודעה מטושטשת. "צעצועי 'הפיראט האדום' סניף בית שמש מתנצלים בפני כל גורם, איש, אישה, ילד וילדה, אם נגרמה להם עוגמת נפש כזו או אחרת עקב פרסום זה".

מהמקומון החרדי "חדש בבית שמש" שבו פורסמה המודעה המטושטשת נמסר בתגובה: "לא מדובר בהדרת נשים ולא בהדרת ילדות. טשטוש המודעה נעשה על ידי המפרסם בעצמו, לבקשתנו, מתוך כבוד לאוכלוסיית קוראינו - גברים ונשים - שמבקשים לקבל עיתון המתאים להשקפתם ולאורח חייהם. הניסיונות של אנשים שאינם נמנים עם הציבור החרדי להתערב ברצונו של ציבור אחר צפויים לכישלון, משום שהקוראים החרדים לא יכניסו לבתיהם עיתון שאינו מותאם ונקי ".

בואו להמשיך לדבר על זה ב-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים