תושבים בחדרה: "הכבישים הראשיים בעיר מסכנים חיי אדם"

תושבים בחדרה מתלוננים: "הכבישים ראשיים בעיר מוזנחים ומסוכנים. יש המון חורים וסדקים". העירייה: "הכבישים יתוקנו במסגרת במהלך שנת 2012"

לירן טטרו | 17/2/2012 10:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: חדרה, כבישים,
הכבישים הראשיים בחדרה מוזנחים ומסכנים חיי אדם והעירייה לא עושה דבר כדי לתקן את המצב, כך עולה מתלונות תושבי חדרה שהגיעו בתקופה האחרונה למערכת "זמן חדרה". התושבים טוענים כי העירייה מזניחה כבר כמה שנים עורקי תנועה ראשיים ואלו הפכו למסוכנים לתנועת כלי רכב.

אחד הכבישים המרכזיים בחדרה המוכר היטב לכל נהג בעיר הוא "כביש רמב"ם". מדובר בכביש כביש מרכזי בו מצויים כמה מהמוסדות המרכזיים בעיר ובהם תיכון חדרה, אולם המופעים העירוני רנה שני, מתחם הסופרמרקט "פוליצר", בתי ספר ללימוד נהיגה  ומשרדי המועצה הדתית.
צילום: זמן חדרה
רחוב רמב''ם בחדרה צילום: זמן חדרה

לטענת תושבים רבים, דווקא עורק מרכזי זה מוזנח. "המצב ברחוב רמב"ם משווע לשינוי", אומר אסף, תושב העיר המתגורר בסמוך לרחוב. "נסיעה ברחוב חושפת אותך לבורות עמוקים מאוד, אשר משנה לשנה רק הופכים לעמוקים יותר. מצב הכביש עצמו לא טוב והוא מרובה בחורים וסדקים.

"בחלק מהכביש יש שקעים ולפעמים

נדמה לך שאתה נוסע על כביש מקורצף. המצב הרע הזה נמשך כבר שנתיים לפחות, אבל לא רואים שום תזוזה בנושא מצד העירייה. הנזק שנעשה לרכבים הוא גדול, וגם אם אתה נהג מיומן אתה לא יכול להתחמק מכל 'המכשולים' שיש לך בדרך. זה כביש מרכזי בעיר וסופר עמוס, מן הראוי שכבר יעשו לזה סוף ויטפלו בו".

"תשתיות של עולם שלישי"

גם לאלכס, תושב רחוב הלל יפה, תלונות על מצב הכביש ברחוב בו הוא גר. "העירייה תיקנה פה פנסי רחוב לאחרונה והכל טוב ויפה, אבל עשו רק חצי עבודה כשאת הכביש הם השאירו במצב לא טוב", הוא מציין. "עם השנים הוא הפך להיות כביש טלאי על טלאי, מה שיוצר נסיעה בגלים. אם כבר משקיעים, שיעשו את העבודה עד הסוף לטובת התושבים".

כביש נוסף ומשובש במיוחד נמצא בכניסה לשכונת הזיתים, בגבול עם שכונת גני אלון. "נסיעה אחת ברחוב יעקב דורי ואתה כבר צריך לקחת את הרכב לבדיקת צמיגים", אומר ארז, תושב השכונה. "לי אישית הלכו ציריות, הלכו צמיגים וכיוון הפרונט גם הלך. זה לא רק בכביש הזה, ככה זה בכל הכבישים בשכונה. לפני שבעה חודשים נפגשתי את ראש העיר חיים אביטן, והמנכ"ל איקי צור, שהבטיחו לי לטפל בכבישים האלה עד סוף 2011. אנחנו כבר חודשיים בתוך 2012 וכלום לא נעשה".

חברי מועצת העיר לשעבר, חדוה יחזקאלי ואוהד מרחב, ציינו השבוע כי התריעו רבות בנושא בישיבות מועצת העיר. "מצב הכבישים הרעוע, המסוכן והשערורייתי ברחוב רש"י שבחדרה ידוע לכל", אמרו השניים השבוע.

לדבריהם "לאורך הרחוב נמצאים מוסדות רבים של אגודת ישראל וציבור רחב כולל ילדים קטנים נאלצים לעבור בכביש ללא מדרכות ותשתיות מסוכנות המזכירות מקומות נשכחים בעולם השלישי. ברחוב הרצל ורחוב הרברט סמואל ישנה סכנה לנהיגה. גם הכבישים בשכונת נווה חיים נזנחו על שלל רחובותיה".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "העירייה עובדת על-פי תוכנית רב שנתית לחידוש תשתיות ברחבי העיר. במסגרת התוכנית, בתחילת הרבעון השלישי של שנת 2012 שדרוג של רחוב רמב"ם, וברבעון הרביעי יחלו גם עבודות לשדרוג כבישים בשכונת הזיתים. יודגש כי תכנון וביצוע הפרויקטים מתנהלים בשיתוף פעולה דקדקני בין העירייה לתאגיד המים, על מנת לשדרג הן תשתיות עיליות והן תשתיות תת קרקעיות במידת הנדרש".

בואו להמשיך לדבר על זה ב-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים