הספר של דודו אהרון מפציץ שערים וחולם להיות זמר

עידו חלף, מלך השערים של מכבי רחובות בעונה החולפת, הוא הספר האישי של דודו אהרון וגם זמר מתחיל. נחשו מי הלחין לו את שיר הבכורה

אביטל ליברמן | 6/6/2012 15:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחד מלהיטי התקופה הוא "לפני שאת הולכת", שמושמע בימים אלה רבות בתחנות הרדיו ומשודר תדיר גם בערוץ 24. על הלחן אחראי דודו אהרון ועל המילים והשירה עידו חלף - מלך השערים של מכבי רחובות העונה בליגה ג' מחוז מרכז עם תשעה כיבושים.

כיוון שבליגה ג' אין כסף, חלף, החולם להיות זמר מצליח, מתפרנס ממספרה בבעלותו ומשמש ספר צמוד לחברו הקרוב, אהרון. באחד הקטעים המשעשעים בתוכנית הריאליטי "חי בלה לה לנד" הביאו לדודו אהרון ספר אמריקאי, ואהרון הלא מרוצה התעקש שהספר ישוחח עם חלף לפני שהוא נוגע לו בשיער. לשם כך נערכה שיחת סקייפ בין הספר האמריקני לבין חלף, שהסביר לו בדיוק מה ואיך לעשות. "האמת, אין לעידו מחליף, גם לא באמריקה. בשבילי הוא הספר הצמוד", מפרגן אהרון.

צילום: אביטל ליברמן
עידו חלף. חולם לפרוץ צילום: אביטל ליברמן

אנו נפגשים במגרש החנייה הסמוך לבית הוריו של חלף בקריית עקרון, שם גם ממוקמת המספרה. המקום עמוס חברים. דודו אהרון בדיוק מגיע כדי לסדר את השיער לפני הופעה בחתונה בתל אביב. במספרה הנחמדה ממתינים בתור שלושה צעירים, יושבים על כורסאות ומחכים. חברתו ואשתו לעתיד של חלף, אורלי, מציעה שתייה לממתינים. אהרון מגיע ומתיישב על הכיסא מול הספר. חלף, שיודע מה צריך לעשות, מסדר לאהרון את השיער והוא יוצא לדרכו.למחרת בבוקר אני מגיעה שבוע למספרה. הפעם כדי להסתפר בעצמי. כמה דקות חולפות והטלפון מצלצל למנגינת "תגידו לה שיש". ומי בקו השני? דודו אהרון, שמברר אם הוא יכול לקפוץ לכמה דקות לסדר את השיער. עד לאותו יום לא ידעתי עד כמה אהרון מקפיד על תסרוקתו. "תבוא עכשיו", עונה חלף ותוך חמש דקות אהרון מתייצב. אני מפרגנת ומאפשרת לחלף לסדר לזמר את השיער. "יש לי הופעה ביום הסטודנט בתל אביב", מסביר אהרון.

מלחין באהבה גדולה

"גדלתי בבית הזה", מספר אהרון, "ההורים שלנו שכנים. מאז בית הספר היסודי המשפחה של עידו זאת המשפחה השנייה שלי. אבא שלו, בן עמי חלף, היה זמר גדול בשנות ה-80' ופה בבית הזה זיהו את הכישרון שלי".

איך זה קרה, אני מבררת, ואהרון משיב דרך מראת המספרה: "הייתי שר כל הזמן ואבא שלו תמיד אמר לכולם 'זה עוד יהיה זמר גדול, אל תצחקו'. היה לי קול ציף ציף כי הייתי ילד, אבל בן עמי  היקר שיש לו אוזן חדה זיהה את הכישרון שלי".

דודו, לפני שאתה מקליט את השירים שלך אתה מתייעץ עם עידו?
"כל שיר, לפני שאני מוציא אותו, עידו הוא בין הראשונים לשמוע. עידו הוא האוזן של העם בשבילי ביחד עם עוד כמה חברים שגדלתי איתם. אני משמיע להם את השיר וכל אחד נותן את דעתו. לפני שבוע השמעתי לעידו את האלבום החדש שלי והוא נתן לי ביקורת על השירים. אני מחשיב את דעתו, הוא מבין במוסיקה וגדל במשפחה מאוד מוסיקלית".

עידו חלף "לפני שאת הולכת",


מתי אתה מזמין אותו לקיסריה?
"עידו יקר לי, הוא מתחתן השנה עם אורלי אשת חיל. רציתי בהופעה שלי בקיסריה שהוא יציע לה נישואין, אבל הוא לא רצה. עידו הוא בזכות  עצמו והוא יצליח. במה שאני יכול לעזור ולייעץ אני אעשה את זה באהבה גדולה".

יצא לך לראות אותו משחק במכבי רחובות השנה?
"לא יצא לי לראות משחקים שלו כי ביום שישי הם משחקים מוקדם ובימי חמישי אני עובד עד שעות מאוחרות, אבל אני לא צריך לראות אותו, אני יודע בדיוק באיזה כישרון מדובר. השבוע שיחקנו ביחד בקבוצת הוותיקים של עקרון וכמה שאני מכיר את עידו, אני עדיין תופס את הראש מהגולים שהוא נותן".

מה אתה חושב עליו כזמר?
"הוא מאוד מוכשר. אני מאמין שהוא יצליח".

הלחנת את השיר הראשון שלו "לפני שאת הולכת".
"הלחנתי לו באהבה גדולה את השיר שמושמע יפה ברדיו. במה שאני יכול לעזור לו אני עוזר".
עידו: "דודו עוזר לי בכל מה שהוא יכול מכל הלב.

"הוא הכיר ביני לבין ירון אילן שמפרגן לזמרים בתחילת דרכם. ירון אילן השמיע את השיר שלי הרבה פעמים בתוכניות הרדיו שלו. לדודו יש חוש מצוין לשירים שיכולים להיות להיט, כיף להתייעץ איתו. הוא תמיד מוצא את הזמן בשבילי, להקשיב לשירים ולתת חוות דעת".

איך זה עובד?
עידו: "אני מתייעץ המון עם דודו. כשהוא בא אליי לסדר את השיער, אני אומר לו 'כתבתי והלחנתי שיר' והוא אומר 'יאללה תשיר לי את השיר' ואני שר לו אותו".

צילום: יוגב אטיאס.
דודו אהרון. ''ההורים שלנו שכנים'' צילום: יוגב אטיאס.
להיט חתונות קצבי

אחרי שאהרון מסיים להסתפר והולך, אומר חלף: "לדודו התמזל המזל כשאיל מלכה (היום מנהלו האישי, א"ל) פנה אליו. הוא שמע את דודו ממש במקרה בטקס בבית ספר 'אורט' שם למד אחיו של איל. דודו היה שר בכל טקס וככה נוצר החיבור ביניהם. איל התעניין בדודו ולקח אותו תחת חסותו".
ש אם כך חוץ מהכישרון צריך הרבה מזל כדי לפרוץ.

"צריך כסף, קשרים והמון מזל. זה לא פשוט ללכת ולהקליט שיר. כרגע גם אין לי סוכן שמייצג אותי, היה לי סוכן והדברים בינינו לא הסתדרו. אני לא רוצה להישען על ההצלחה של דודו. מי שניהל אותי כל הזמן לחץ 'בוא נעבוד עם דודו', עד שאמרתי לו די ושאני רוצה להצליח בזכות עצמי.

"אם הוא מאמין בי דרך דודו לא לזה אני מכוון. ניסינו עוד קצת וזה לא הלך ונפרדנו. כרגע אני עובד עם סוכנים דרך מועדונים ברחובות והם קוראים לי מידי פעם להופיע. אני צריך להיט שיתפוס את האוזן, איזה להיט חתונות קצבי שיקפיץ את הקהל".

אחרי שנתיים בהן לא שיחק כדורגל, קיבל חלף הצעה ממאמנה של מכבי רחובות, איתמר כהן, לשחק בליגה ג'. חלף שהתגעגע לכדור הצטרף לקבוצה והיה חלק חשוב ממנה. "מכבי רחובות זאת קבוצה סימפטית וכיף לשחק שם. העונה היינו מאוד מלוכדים.

"שיחקתי לפני שנתיים ברחובות והיו משחקים שהיינו צריכים לגרד 11 שחקנים, השנה תמיד כולם הגיעו ואפילו היו שחקנים שלא התלבשו. בשנה הבאה המאמן רוצה לבנות קבוצה טובה יותר. מכבי שעריים הכניסה לנו תיאבון וננסה לבנות קבוצה שתתמודד על עלייה".

מבחינתו, עונה נוספת במכבי רחובות אינה ודאית. בקריית עקרון מעוניינים לפתוח מחדש קבוצה בליגה ג' והם בונים עליו שישחק אצלם. נכון להיום המועצה לא רוצה להשקיע תקציבים בקבוצה והם מחפשים משקיע חיצוני, כפי שהיה בעבר. אגב, שמו של דודו אהרון עלה כאופציה למשקיע. אהרון נשמע דווקא אופטימי בעניין ורוצה לעזור לקבוצה מהיישוב בו גדל, אבל בתנאי שגם המועצה המקומית תתרום את חלקה.

עידו, אז מה אתה יותר, ספר, זמר או כדורגלן?
"אני יכול להגיד שכדורגל זה התחביב שלי ואני משחק בשביל לשמור על הכושר. המספרה זאת הפרנסה העיקרית שלי. למדתי ספרות אצל מישל מרסייה בתל אביב, מגיל 16 אני מספר חברים ומשפחה ולאט לאט פיתחתי את העסק והיום זה מקור הפרנסה העיקרי שלי. זמר זה מילדות גדלתי בבית מאוד מוסיקלי ובעתיד אני רואה את עצמי עולה בכמה דרגות בכך שיכירו אותי ברמה הארצית".

מה אתה חושב על תוכניות הריאליטי? אולי דרך שם תוכל לפרוץ.
"פעם שללתי את זה, היום כבר לא. זאת דלת לכל דבר".

קריית עקרון סיפקה כמה זמרים כמו יהודה סעדו, דודו אהרון.
"בקריית עקרון יש הרבה כישרונות. אם תעברו כאן בערב תשמעו כמעט מכל בית חאפלה של חבר'ה צעירים ומוכשרים שעדיין לא התגלו. בדרך כלל התימנים הם זמרים מאוד טובים ויש פה ביישוב הרבה תימנים. השאיפה שלי היא להגיע לרמה של יהודה סעדו ודודו אהרון".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים