גאוות המושבה: ההבטחה הגדולה של ישראל בשחייה אומנותית

עדן קסיס, בת 14 ממזכרת בתיה, היא ההבטחה הגדולה של ישראל בשחייה אומנותית. קסיס: "בספורט הזה צריך גם לשחות טוב ולדעת להחזיק את הנשימה מתחת למים"

אביטל ליברמן | 17/7/2012 9:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לפני כשבועיים נערכה בבריכה בוינגייט אליפות ישראל בשחייה אומנותית (צורנית) לבוגרות, נעריות, קדטיות וילדות. קבוצת השחייה האומנותית של מזכרת בתיה "ע.ל.ה מזכרת בתיה" כבשה את הבריכה וגרפה לא מעט מדליות מנצנצות. את קבוצת השחייה האומנותית מאמנת בארבע השנים האחרונות אלינה ורקוטה, ומאז דרכה כף רגלה במועדון התוצאות משתפרות בהתאם. 

צילום: אניה קרמר
עידן קסיס. הבטחה גדולה. צילום: אניה קרמר

מקבץ ההישגים בבריכה בוינגייט מצטרף לפרס מטעם שרת החינוך והספורט על השקעה בספורט, ועושה רושם כי לעיר השכנה, רחבות, יש מה ללמוד מאחותה הקטנה בכל מה שקשור להפניית משאבים לנפש בריאה בגוף בריא.

באליפות נערכו תחרויות במספר קטגוריות. בקטגוריית הילדות (עד גיל 12) כבשה מזכרת בתיה את הבכורה, כשארבע מנציגותיה - ניקול אוקון וזוגתה לבריכה נועה ולדמן, והצמד שלי בובריצקי ודנה לנדב, זכו בהתאמה במדליות הזהב והכסף בתרגיל הדואט. הבנות הצעירות של מזכרת בתיה נבחרו להפתעת האליפות, הישג יוצא דופן ועידן קסיס בת ה-14 (עליה נרחיב מיד) נבחרה לשחיינית המצטיינת של הטורניר כולו.

בתרגיל הזוגות

לבוגרות השתתפו 26 צמדים, קסיס ואביטל רפייביץ' בת ה-15 זכו במקום השלישי  בקטגוריית הבוגרות, כלומר גילאי 18 ואילך. את מרכז תשומת הלב ואת התואר כבשו הצמד שייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון – אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה.

קסיס, תושבת מזכרת בתיה, נחשבת להבטחה הגדולה של ישראל ומתחרה כאמור מול בנות מבוגרות ממנה. באליפות האחרונה היא קטפה את תואר האליפות בתרגיל הנערות עד גיל 17 והוכתרה גם כאלופת הקדטיות עד גיל 15 בתרגילי החובה.

קסיס, יש לציין, תטוס בחודש ספטמבר לאליפות העולם שתתקיים ביוון לגילאי 18 והיא תתחרה בתרגיל הסולו ובדואט ביחד עם חברתה לקבוצה אביטל רפייביץ'.

צילום: אלבום פרטי
קבוצת השחייה האומנותית של מזכרת בתיה. כבוד למושבה צילום: אלבום פרטי
הקודקודים מברכים

קסיס, שעולה לכיתה י' ולומדת בתיכון רבין במזכרת בתיה, הגיעה ממש במקרה למקצוע הייחודי. אחרי שראתה את חברותיה מתאמנות בבריכה המקומית, החליטה גם היא לנסות את מזלה ונשבתה בקסם האומנותי. בארבע השנים האחרונות היא משקיעה את מרבית זמנה באימונים, שישה אימונים בשבוע של למעלה משעתיים ביום.

"האימונים מאוד קשים", היא מודה, "הספורט הזה משלב הרבה דברים, צריך גם לשחות טוב, גם שיהיה בסיס של גמישות וכושר ולהחזיק נשימה הרבה זמן מתחת למים וגם לדעת לשלב תיאטרון כי יש את הצד האומנותי. זה נותן לי המון לחיים. האנשים שבאים לבריכה מסתכלים עלינו מתאמנות ויש הרבה פרגון מצידם".

מי שארגנה לקסיס תרגיל סולו מנצח היא טטיאנה גלושקוב, אימה של אנסטסיה והמאמנת של הצמד האולימפי גלושקוב-יופה. "טטיאנה נתנה לי את התרגיל של אנסטסיה אותו היא ביצעה לפני שש שנים", אומרת קסיס. "אלינה עשתה בו שינוים שמתאימים לי ואני מתחרה עם התרגיל המחודש היום. גם אני, כמו אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה, שואפת להגיע לאולימפיאדה ומקווה להיות בריו בשנת 2016".

גם בכירי מועצת מזכרת בתיה לא התעלמו מההישג המרשים של הבנות. "בנות השחייה האומנותית, בעצם ההישג שלהן, הביאו כבוד עצום למושבה", טוען מאיר דהן, ראש המועצה. ירון זרד, מנהל מחלקת הספורט במושבה, מוסיף: "ההישג של אגודת השחייה האומנותית בהדרכתה של המאמנת אלינה ורקוטה הוא עצום. תוך שש שנים אלינה הצליחה להפוך את מזכרת בתיה מעוד אגודה בשחייה אומנותית לאחת משתי האגודות הכי טובות בישראל בכל קשת הגילאים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים