"הרוויח את חייו": תרומת העובדים הצילה את בן ה-5 מאתיופיה

תרומה כספית של עובדי חברת "פרידנזון", שבמקור יועדה להצלת חייה של עובדת שחלתה בסרטן, סייעה לאחר פטירתה להצלת חייו של פייסל מוחמד ג'מאל, ילד אתיופי בן חמש

לימור אטיה | 1/8/2012 14:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חייו של פייסל מוחמד ג'מאל, ילד אתיופי בן חמש, ניצלו לאחרונה הודות לצנתור שעבר בבית החולים וולפסון בחולון.

פייסל החלים במהרה וחזר לארצו מחייך ובריא. הטיפול בפייסל מומן באמצעות תרומתם הכספית של עובדי חברת "פרידנזון", המתנדבים בכל חודש במחלקת לב ילדים בוולפסון, ובסיוע עמותת "הצל לבו של ילד". בתחילת השנה חלתה אחת מעובדות החברה, שמחה עזר, בסרטן. צוות העובדים תרם כל אחד מכספו האישי ומימי החופשה על מנת לסייע לשמחה להילחם במחלה, אך זו תקפה במהירות ועזר נפטרה.

>> הרופא שביצע 80 אלף בריתות נלחם באיידס באפריקה
>> הפגה שנולדה במשקל 750 גרם חוגגת בת מצווה
צילום: ברק נונא
פייסל מוחמד ג'מאל. ''לאחר הצינתור היינו צריכים לרדוף אחריו'' צילום: ברק נונא

במחווה מיוחדת לזכרה החליט הצוות להפנות את הכספים שנאספו לטובתה לעמותת "הצל לבו של ילד", אשר מטרתה לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות, וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו. העמותה משיגה מטרה זאת באמצעות מימון וביצוע ניתוחי לב מצילי חיים לילדים ממדינות מתפתחות במרכז הרפואי וולפסון והפעלת תוכניות הכשרה לרופאים ממדינות

אלה.

ד"ר עקיבא (עקי) תמיר, מנהל היחידה לקרדיולוגית ילדים בוולפסון וחבר בעמותה, מציין כי פייסל נשלח מאתיופיה לארץ על ידי רופא אתיופי שהשתלם בוולפסון במשך שנה בקרדיולוגיה של הילד ובביצוע אקו, וכך על בסיס הידע שצבר החל לאבחן ילדים עם מומי לב באתיופיה. עד אז לא התאפשר לאבחן ילדים, מאחר שלא היה רופא באזור זה שיאבחן בעיות לב בילדים.

>> בואו להיות חברים של "זמן מעריב" גם בפייסבוק

"ללא הצנתור הוא היה עלול למות בסבל גדול"

"הרופא האתיופי מפנה אלינו ילדים ונדרשים ממנו מאמצים רבים", מסביר ד"ר תמיר, "כל ילד המועבר לפה דואגים עבורו לוויזה ויש לארגן עבורו קבוצה ולתאם עמנו גיוס כספים עבור הטיפול. פייסל הגיע ללא הוריו, בליווי מטפלת וקבוצה של ילדים. הילדים שמעל גיל ארבע נחשבים לבוגרים ויכולים להגיע לכאן ללא הורים. פייסל הרוויח את חייו, ללא הצנתור הוא היה עלול למות בסבל גדול בגיל צעיר מאוד".

עירא קליין, בן שירות לאומי בעמותה המתנדב בוולפסון ובבית העמותה, מספר כי פייסל הוא ילד שובב וחייכן שכל המתנדבים התאהבו בו. "לאחר הצנתור היינו צריכים לרדוף אחריו", הוא מתאר בחיוך, "התהליך שקרה אצלו מאפיין ילדים רבים המגיעים לטיפול כאשר ניכרת קפיצה משמעותית בתפקוד לאחר הניתוחים".

העמותה שוקדת בימים אלו על תכנון מרכז לב ילדים חדש שיהווה בית חולים לילדים במרכז וולפסון, ויאפשר גידול משמעותי בכמות החולים שיוכלו להשתמש במתקנים בו זמנית. העמותה כבר גייסה חלק מהכספים הנדרשים וכעת מחפשת תורמים נוספים לפרויקט.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים