איך תהרסי מסיבה של חב"ד? תתפשטי ברחוב

פעילה של תנועת "ישראל חופשית" כעסה על אנשי חב"ד שלא אפשרו לה לרקוד במדרחוב בירושלים ולאות מחאה פשטה את חולצתה. השוטרים שהיא הזעיקה למקום פיזרו את החגיגה

בת-אל אביר | 11/10/2012 16:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שרית השקס, מהפעילות הבולטות בעמותת "ישראל חופשית" בעיר, החליטה לעשות מעשה יוצא דופן שיבטא את דעותיה על חגיגות אנשי בית חב"ד במדרחוב. ביום רביעי שעבר השתתפה השקס באירוע לזכרו של ידיד קרוב שהתאבד יום לפני כן.
שרית השקס.
שרית השקס. "החרדים לא יוכלו להעלים אותי" צילום: מושיקו קסאקר


בדרכה לאירוע עברה השקס במדרחוב בן יהודה, ושם, בסמוך לכיכר ציון, חגגו אנשי חב"ד את חג הסוכות. "מניסיוני ובעקבות אירועים קודמים שהייתי נוכחת בהם, הבנתי שהאירוע הזה אינו חוקי. היו שם המון כבלי חשמל מפוזרים על הארץ שלא היו מקבלים שום אישור. ונוסף לכך, שמעתי שהחב"דניקים מסלקים נשים באופן קבוע מאזורי החגיגות, וזה הרתיח אותי", מספרת השקס.

כאות מחאה נכנסה השקס לרחבת החגיגות, החלה לרקוד עם אחד הגברים החילונים המעטים שנכחו במקום, והוא מצדו שיתף פעולה. "תוך כדי הריקוד תפס המארגן של האירוע את ידו של הבחור וניתק אותו ממני. הוא אמר לו לא לרקוד איתי. בי הוא לא נגע, אלא סימן ואמר לי לצאת מהרחבה", מתארת השקס.

בתגובה לכך הורידה השקס את חולצתה לעיני כל הנוכחים, ונשארה כשאת חלק גופה העליון מכסה חזייה בלבד. "המסר שניסיתי להעביר היה שאותי החרדים לא יוכלו להעלים, בטח שלא מהעיר שלי. על השאלה אם המעשה היה מוצלח או לא אפשר להתווכח".
מתקפה של חרדים בפייסבוק

לאחר כמה שניות של הלם טוטלי בקרב הנוכחים, התפרק מעגל הרוקדים, ונשות חב"ד ששהו במקום ניגשו אליה וביקשו, לדבריה, שתתלבש ושתשמור את גופה לבעלה בלבד.

"ניסיתי להסביר להן שהם לא מכבדים אותי. הן אמרו לי שאם אני מעוניינת בכך, יש אירועים המיועדים לנשים בלבד ובהם אפשר לרקוד". אז החליטה השקס להזמין את המשטרה, והשוטרים שהגיעו למקום הפסיקו את החגיגה.

"הם אמנם הפסיקו את האירוע, אך למרות זאת נהגו באחראים בכפפות של משי. אם אני הייתי מארגנת אירוע לא חוקי בסדר גודל כזה, נוסף על כך שהיו מפסיקים את האירוע, היו נותנים לי קנסות בטענה

שסיכנתי את הציבור", מדגישה השקס.

מבחינתה של השקס הסיפור לא תם. היא פרסמה אותו בעמוד הפייסבוק שלה וקיבלה שלל תגובות מאנשים מקבוצות אוכלוסייה שונות. התגובות הבולטות היו של חרדים שכינו אותה בשמות גנאי, והיו שאיחלו לה שתיפגע ואף שתיאנס.

"הצביעות של המגיבים שדורשים לכבד את החרדים ובאותה נשימה קוראים לי להיאנס, היא מקוממת. היה לי ברור שהאוכלוסייה החרדית והדתית-שמרנית לא תתמוך במעשיי, אך לא ציפיתי למתקפה כזאת של שנאה יוקדת".

ממשטרת ירושלים נמסר כי "המשטרה סגרה את האירוע בשל היותו לא חוקי ופעלה בהתאם לשיקול דעתה".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום ירושלים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים