להקת כלבים משוטטים מאיימת על הדיור המוגן

דיירים בעלי נכויות בבית קסלר בקריית חיים לא מעזים כבר שבועות לצאת מפתח המבנה. הסיבה: להקת כלבים משוטטים שתוקפת את העוברים והשבים. בעירייה מודעים לבעייה אך לא מצליחים להתמודד עימה

אורית פרץ ארי | 11/12/2012 12:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דיירי בית קסלר בקריית חיים מתמודדים לאחרונה עם צרה לא צפויה: להקת כלבים משוטטים שממררת את חייהם. במהלך השבועות האחרונים התמקמה להקת כלבים פראית ברחוב גורדוניה, באזור חניון אגד וצמוד למשטרה. לא רחוק משם ניצב בית קסלר, בית דיור מוגן של איל"ן לבעלי נכויות שונות. הכלבים תוקפים את העוברים והשבים, עובדי הבית כבר חוו זאת כמה פעמים על בשרם, ויושבי הבית כבר מפחדים לצאת החוצה.
 
להקת הכלבים המשוטטים.
להקת הכלבים המשוטטים. "אי אפשר לצאת ככה" צילום: זמן חיפה

"אמא שלי באה לבקר אותי, והיא אשה מבוגרת" מספר מאיר, דייר בבית קסלר. "יצאתי אליה פעם ללוות אותה, והכלבים ממש התנפלו עליה. לא ידעתי מה לעשות. אני על כסא גלגלים, ואמא שלי לא יכולה לרוץ. בסוף הגענו לפתח הבית, והם הסתלקו".

יצאת מאז החוצה?
"לא, אבל זה לא רק אני. כל הדיירים פה כבר מפחדים, ולא יוצאים. זה מצב לא נעים, פנו פה לעירייה אבל הם לא מטפלים".

עופר, הנהג של הבית, מצא את עצמו כמה פעמים כלוא ברכבו בגלל הכלבים: "הם רודפים אחרי הרכב, מזנקים על הדלתות. אי אפשר לצאת ככה. העובדים שצריכים להגיע כל יום, נאלצים למצוא דרכים יצירתיות להתמודד איתם. או שמחכים אחד לשני והולכים בקבוצות, או שזורקים אבנים עד שהם מתרחקים מספיק".
מנהל בית קסלר: לא קיבלתי מענה

משה דולב, מנהל בית קסלר, מודה שאכן פנה כבר כמה פעמים לעזרה: "כל פניותינו, מזה חמישה שבועות, למוקד העירוני ולשירות הווטרינרי, לא הניבו תגובה שתפתור את המפגע. פניתי בתחילה למוקד העירוני, אחרי שעובדים שלי הותקפו, אבל לא היה

כל מענה.

"כבר חזרו אליי מאז מהשירות הווטרינרי, ואמרו שזו להקה שמסתובבת באזור כבר הרבה זמן, ומנסים לעשות איתה משהו. הם נמצאים כאן כבר תקופה ארוכה, העובדים והדיירים נמצאים תחת איום, ואני לא מבין למה לא נעשה כלום".

מעירית חיפה נמסר בתגובה: "השירות הווטרינרי בעיריית חיפה מודע לבעיית הכלבים המשוטטים, ומטפל בנושא על מנת ללכוד את הכלבים. במהלך השנה האחרונה נלכדו בכל שכונות העיר מאות כלבים משוטטים, חלקם נטושים והאחרים חסרי בית, בהם כלבים רבים שנלכדו בקרית חיים.

"הפיקוח הווטרינרי ימשיך לפעול למיגור התופעה הגורמת מטרד, ומאיימת על התושבים. אנו פונים לתושבים בבקשה להימנע מהאכלת כלבים משוטטים, ולהקל בכך על לכידתם". 

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום חיפה והקריות-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים