כוכב הכדורגל שתקף מינית שוב מסתבך בפלילים

בצעירותו הוא היה שחקן מבטיח מאוד בהפועל באר שבע, אבל שותפות בתקיפה מינית של נערה הרס את הכל. כמעט 20 שנה אחרי הפרשה ההיא שהרעידה את המדינה, גיל סספורטס שוב מוצא את עצמו מאחורי סורג ובריח, הפעם בחשד לגניבת טלפונים ניידים וארנקים מבתי ספר

שי מוגילבסקי | 16/12/2012 16:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
גיל גילי סספורטס, כדורגלן עבר של הפועל באר שבע שוב מסתבך בפלילים. בשנת 1993 הוא הורשע, בהיותו שחקן פעיל, בתקיפה מינית של צעירה, פרשה שזכתה להדים רבים בתקשורת הארצית, וריצה עונש מאסר של חצי שנה בפועל.
 
גילי סספורטס. עכשיו נאשם בגניבת פלאפונים
גילי סספורטס. עכשיו נאשם בגניבת פלאפונים צילום: דיאגו מיטלברג

מאז שחרורו מהכלא ניסה לשקם את הקריירה ואת החיים שלו, אך ללא הצלחה. בשבוע שעבר שוב נתפס סספורטס עם המכנסיים למטה. הוא נעצר, יחד עם שותף באר-שבעי, בגניבת טלפונים ניידים וארנקים, מבתי ספר בכפר סבא.

סיפורו של גילי סספורטס הוא הסיפור העצוב של כדורגלן שזינק כמטאור ונפל למקום הכי נמוך שיש. אביו עמנואל ז"ל ואחיו הגדול, ניסים, שיבדל לחיים ארוכים (מנכ"ל החברה העירונית 'כיוונים'), שיחקו בקבוצה הבוגרת של הפועל באר שבע וגילי, שבחודש הבא ימלאו לו 42 שנים, הלך בדרכם הספורטיבית.

כישרונו העצום נודע בכל הארץ כבר כשהיה נער והוא זומן לנבחרת הנערים של ישראל, בתקופה שבה לא ממש צירפו שחקנים שלא מאזור חיוג 03. בנבחרת הוא היה הכוכב. הוא העלה את ישראל בפעם הראשונה בתולדותיה לאליפות אירופה לנערים, שנערכה באיטליה בשנת 1987. הקרב על העלייה היה מול נבחרת בלגיה. בבית ניצחה ישראל 0-1, משערו של החלוץ סספורטס ובחוץ בתוצאה 0-2.

באליפות אירופה הותיר סספורטס בצלו שחקנים כמו טל בנין, ששנים לאחר מכן היה לקפטן הנבחרת הבוגרת ולשחקן הישראלי הראשון בליגה האיטלקית, ורן בן שמעון, גם הוא שיחק בנבחרת הבוגרת והיום הוא אחד המאמנים הישראלים המצליחים ביותר.

לאחר נבחרת הנערים, הוא המשיך לנבחרות הנוער והאולימפית, בין היתר תחת הדרכתו שלמה שרף. את הופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת של הפועל באר שבע הוא ערך בספטמבר 1987, בגיל 16 וחצי בלבד, כמחליף בתיקו אפס מול הפועל תל אביב בבלומפילד. עונתו הטובה ביותר הייתה 1988/89, אז הפך לשחקן הרכב וכבש שערים. באחד מהעיתונים היומיים הוא אפילו נבחר ל"תגלית העונה".

ואז, בקיץ של 1989, רגע לפני פתיחת העונה בה הוא אמור היה לקבע את מעמדו ככוכב הגדול של הפועל באר שבע, הגיע הרגע ששינה את חייו לעד. זה קרה בשעות החשיכה, בפארק של שכונה ה'. סספורטס, יחד עם עוד חמישה מחבריו, כולם נערים, תקפו מינית נערה בת 13 וחצי.

חזר לשני משחקים באינטרטוטו

פרסום הפרשה טלטל את עולם הכדורגל הישראלי. סספורטס, שהיה רגיל למצוא את שמו במדורי הספורט, פתאום מצא עצמו "מככב" במדורי הפלילים. פרשייה זו היוותה את קו השבר לא רק בקריירה שלו ככדורגלן, אלא בכלל כאדם. משם הכל התדרדר.

הוא לא שיחק כלל כדורגל בעונת 1989/90. בצל משפטו שהתנהל באותו הזמן, הוא חזר לפעילות בעונת 1990/91, אך זה כבר לא היה אותו גילי נוצץ. באותה תקופה הוא מצא את עצמו גם על ספסל המחליפים בכדורגל וגם על ספסל הנאשמים בבית המשפט. בעונת 1993/94 הוא עזב את באר שבע ועבר למכבי שעריים, מהליגה הארצית, אז הליגה השנייה.

לקראת סוף שנת 93', בהיותו שחקן שעריים, הסתיים המשפט. בית הדין קבע שהוא אשם ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר בפועל, אותם ריצה בכלא. במקום לחיות חיים של כדורגלן מקצוען ומצליח, עם כל ההטבות הנלוות לכך, הוא חי בין סורג ובריח.

לאחר שחרורו מהכלא, הוא עוד ניסה לשקם את הקריירה שלו. הוא ניסה את מזלו בהפועל באר שבע ובקיץ 94' נטל חלק

בשני משחקים, במסגרת האינטרטוטו, מול קרלסרוואה הגרמנית ויאנג בויז השוויצרית. בליגה הוא לא קיבל הזדמנות ועזב את הקבוצה בשנית, הפעם לתמיד ככדורגלן ועבר לשחק בבית"ר המקומית בליגה נמוכה. לאחר מספר שנים בליגות הנמוכות, הוא תלה את הנעליים.

לאחר הפרישה ניסה גילי סספורטס את מזלו כמאמן. את ההזדמנות לעשות זאת הוא קיבל באמצע העשור הקודם, ממועדון נעוריו, הפועל באר שבע. המינוי שלו כמאמן ילדים לא עבר בצורה חלקה והתקשורת הארצית עסקה בשאלה: האם אדם שהורשה בעבירה פלילית כל כך חמורה, יכול לעבוד כמאמן ילדים קטנים? הוא הבין שהפרשייה תרדוף אותו, ככתם שחור, ולאחר פרק זמן קצר נטש את קריירת האימון ועבד בעיקר כנהג מונית.

לפני כחמש שנים, כשכבר היה הרחק מאור הזרקורים, שוב הסתבך עם רשויות החוק. זה קרה לאחר שרעייתו התלוננה במשטרה על תקיפה. במקרה הזה, שחקן העבר ניצל מהרשעה, לאחר שבשנת 2010 החליט שופט בית המשפט השלום בבאר שבע, נאסר אבו טהה, לזכותו מחמת הספק.

עשו שימוש בכרטיסי אשראי

הסתבכותו האחרונה עם החוק הייתה בשבוע שעבר. הוא נעצר, יחד עם אדם באר-שבעי נוסף, בשטח בית ספר בעיר כפר סבא. השניים שהו מספר ימים במעצר ולאחר מכן שוחררו למעצר בית, לא לפני שהוגש נגדם כתב אישום, אשר פירט את החשדות נגדם.

לפי כתב האישום, אותו אנו חושפים כאן לראשונה, פיתחו השניים שיטה לגניבת ארנקים וטלפונים ניידים מבתי ספר בכפר סבא. שיטה, שעל פניה נראית פשוטה ואיננה מעידה על תחכום מיוחד, אך על תעוזה.

מחקירתם עולה, שבחמישה מקרים שונים, במשך כשלושה שבועות, החל מ- 14 בנובמבר ועד ה-3 בדצמבר, היום בו נעצרו, הם נכנסו לחמישה בתי ספר שונים וביצעו שם את העבירות המיוחסות להם. השניים הצליחו להערים על השומרים ולהיכנס לתחומי בתי הספר, בטענה שסספורטס מעוניין לרשום את בנו לבית הספר.

בזמן שהותם במוסדות החינוך, הם לא חסו על הצוות ועל התלמידים. הם גנבו מתוך תא הלבשה של תלמידים ששהו בשיעור בלט בבית הספר הרצוג טלפונים ניידים וארנקים; את ארנקה של סגנית מנהלת בית ספר רבין, את האייפון של מנהלת בית ספר חב"ד ואת ארנקה של מזכירת בית ספר בר לב.

השניים עשו שימוש בחלק מכרטיסי האשראי כבר באותו היום בו נגנבו. בכרטיס אחד הם ביצעו עסקה בסך של 580 שקלים בדוכן של מפעל הפיס בכפר סבא ובכרטיס אחר הם ניסו לבצע משיכת מזומנים מבנק מזרחי טפחות באותה העיר.

"מקווה שהסיפור לא נכון"

השניים מואשמים במגוון עבירות: "גניבה, הונאה בכרטיס חיוב, קבלת דבר במרמה, קשירת קשר לעשות עוון, והסגת גבול פלילית", עבירות שהעונש עליהן הוא מאסר בפועל.

הם נעצרו "על חם" על ידי שוטרי תחנת כפר סבא בתוך שטח בית ספר בר אילן, לאחר שעוכבו במקום על ידי סגל בית הספר, לפני שהספיקו לבצע את זממם. אדם באר-שבעי המכיר את השניים ציין, כי הם נקלעו לחובות בשל הימורים בלתי חוקיים, ולכן נזקקו בדחיפות לכסף.

המאמן הבאר-שבעי, אליהו "לילו" עופר, שאימן את סספורטס בהפועל באר שבע נדהם מהסתבכותו החדשה של חניכו לשעבר. "אני מכיר את גילי מצוין. אני מאוד מופתע ששוב הוא מוזכר בגלל דברים כאלה. באמת קשה לי להאמין שהוא שוב סטה מדרך הישר.

אליהו עופר.
אליהו עופר. "גילי היה שחקן מוכשר" צילום: שי מוגילבסקי
"גילי היה שחקן מצוין ומוכשר מאוד. אם הוא לא היה מסתבך, בטוח שהוא היה יכול להיות שחקן גדול. אחרי המקרה הראשון והמפורסם, ניסיתי מאוד לעזור לו. אפילו לקחתי אותו איתי להפועל ירושלים והעלינו אותה לליגה הראשונה.

"אני ואנשים נוספים, בעיקר אח שלו ניסים, עשינו הכל כדי שהוא יחזור לדרך המלך. אני מקווה שיתברר שהסיפור לא נכון. ממה שאני מבין, לא מדובר בסכומים גדולים שבונים מהם בניינים ולכן אני רוצה להאמין שמדובר במקסימום מעידה שטותית".

יש לציין, שכל עוד לא יוכח אחרת, גילי סספורטס, טרם נמצא אשם בעבירות בגינם נעצר בתחילת החודש. בית המשפט יהיה זה שידון בעתיד בסוגיה.

ניסנו לקבל את תגובתו של גילי סספורטס, אך הטלפון הנייד שלו מנותק. גם אחיו ניסים לא היה מוכן לתת את תגובת המשפחה לפרשייה המביכה.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אשדוד-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים