מכביה 2013: במקום ארנה, עיר אוהלים

למרות התקוות הגדולות שתלו בה, המאמצים והמשאבים האדירים שהושקעו בה, הארנה לא תהיה מוכנה לקראת אירועי המכבייה שייערכו בקיץ הקרוב. הפתרון המסתמן: עיר אוהלים בחניון טדי

מאיה הורודניצ'אנו | 18/12/2012 8:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בעיריית ירושלים מתכוננים לתחרויות המכבייה ה-19, שטקס הפתיחה שלה ייערך ב-18 יולי, אך העיכובים בהשלמת בניית היכל הארנה, שלא יהיה מוכן לאירוע, מקשים על הארגונים ועל ההכנות.

>> הצצה ראשונה: כך ייראה היכל הארנה
>> התוכנית המקורית: הארנה תושלם עד המכביה
 
הארנה בבנייה, לפני חודשים אחדים
הארנה בבנייה, לפני חודשים אחדים צילום: פלאש 90

לפי התכנון המקורי, מצעד המשלחות של המכבייה אל טקס הפתיחה היה אמור לצאת מהיכל הארנה לכיוון אצטדיון טדי, אך במקום זאת תיבנה עיר אוהלים בחניון טדי, וממנה ייצאו הצועדים. כמו כן, התחרויות שהיו אמורות להתקיים בהיכל יתפזרו במגרשים ברחבי העיר.

חבר המועצה ומחזיק תיק הספורט אלישע פלג (ליכוד) מסביר כי העירייה תכננה שבניית היכל הארנה תסתיים באפריל 2013 , לפני תחילת משחקי המכבייה, אך "כתוצאה מהמחדל החמור בפרסום המכרז ובפרסום כמויות שגויות, נוצרו גירעון בתקציב ועיכובים בלוחות הזמנים. לדעתי בניית הארנה תושלם רק באפריל 2014, אף שיש הטוענים ששלב א' יושלם לקראת הבחירות לעירייה באוקטובר.

"הארנה הייתה אמורה לשמש בכל התחרויות של משחקי הכדור, למעט כדורגל, וכן באירועים נוספים, כמו שהייתה הארנה באולימפיאדת לונדון. לצערי, התחרויות לא יתקיימו בארנה, ויתקיימו במתקני ספורט אחרים בעיר".
העירייה: אין קשר בין המכביה לארנה

השלכה נוספת של העיכוב בבניית הארנה על המכבייה נוגעת, כאמור, לנקודת ריכוז המשלחות שממנה הן ייצאו למצעד לכיוון טקס הפתיחה. פלג מסביר כי "במקום שצעדת המשלחות תתחיל בארנה לכיוון טדי, העירייה תקים עיר אוהלים בעבור אלפי המשתתפים במצעד הפתיחה. היא תוקם בחניון שבין הארנה ליציע המזרחי של טדי.

"מדובר בלוגיסטיקה קשה ומסובכת, שתכלול הקמת שירותים ומלתחות וגם שירות שמירת חפצים. אילו בניית הארנה הייתה מגיעה לידי גמר, הלוגיסטיקה הייתה קלה יותר משום שהארנה תהיה מבנה לכל דבר". עם זאת, מדגיש פלג כי "אגף הספורט בעירייה בשיתוף מכבי העולמי, עושים

עבודת הכנת מדהימה".

פלג הוסיף וסיפר כי הכפר האולימפי בו ירוכזו חדרי הלוגיסטיקה וההסברה של האירועים יוקם במלונות בכניסה לעיר.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "הארנה מעולם לא תוכננה להיות חלק מהמכביה ואין כל קשר בין השלמת העבודות בארנה לבין טקס פתיחת המכביה. ההחלטה בדבר הקמת מתחם ההתארגנות בחניון המזרחי של אצטדיון טדי, הינה ניהולית מקצועית בלבד. גם אם הארנה הייתה מוכנה בשלב זה, לא הייתה הופכת לשטח התארגנות. הנהלת המכביה והעירייה לא תכננו מלכתחילה קיום תחרויות בארנה והתחרויות והאירועים השונים יתקיימו בכ-20 מתקנים ברחבי העיר".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום ירושלים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים