נצרת: הותקף כומר שתמך בגיוס ערבים לצה"ל

אנדראוס עלאמיה, כומר מנצרת הפועל לגיוס בני המגזר הערבי, הותקף בסוף השבוע. צמיגי רכבו נוקבו ובפתח דלת ביתו הונח סמרטוט עם כתמי דם. התקיפה באה לאחר הפרסום ב"מעריב" על מסע ההסתה נגד עמיתו של עלאמיה, גו'בראיל נדאף

ישי פרידמן | 23/12/2012 10:51 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
>>> הרקע לתקיפה: הכומר שתומך בגיוס לצה"ל הפך לאויב העיר נצרת

"תג מחיר" בנצרת: אתמול (ש') נדהם לגלות הכומר אנדראוס עלאמיה מנצרת המעודד צעירים נוצרים להתגייס לצה"ל כי סמרטוט עם כתמי דם הונח על סף דלתו וצמיגי רכבו נוקבו. האירוע מתרחש לאחר שביום שישי פורסמה ב"סופשבוע" כתבה על מסע ההסתה שבוצע בעמיתו של עלאמיה, ג'ובראיל נדאף. בתגובה אמר עלאמיה: "יש גל הסתה נגד כמרים שמעודדים גיוס לצה"ל".
 
הכומר אנדראוס עלאמיה (מימין) ושר-שלום ג'רבי
הכומר אנדראוס עלאמיה (מימין) ושר-שלום ג'רבי צילום: יוסי בן חמו

סערת הגיוס בנצרת פרצה לאחר פגישה שנערכה לא מזמן בנצרת בין ראש מנהלת השירות האזרחי, שר-שלום ג'רבי, לבין כמה כמרים התומכים בגיוס לצה"ל, ביניהם הכמרים אנדריאוס עלאמיה וג'ובראיל נדאף. הפגישה נועדה לקדם את המעורבות של ערבים-נוצרים בשירות הלאומי ובחברה הישראלית. לאחר שתמונת המפגש הגיעה לרשת, הכמרים החלו לקבל תגובות פוגעניות בשל תמיכתם בעידוד צעירים ערבים להתגייס לצבא הישראלי.

נגד האב נדאף נערך מסע הסתה מתמשך ששיאו היה בחרם ובנידוי מכנסייתו, כמו גם בהפצת סרטון שמטיף למותו של הכומר ברשת. בהמשך לכך, אתמול נוקבו צמיגיו של הכומר אנדריאוס עלאמיה וסמרטוט עם דם הונח על מפתן דלתו. הכומר עלאמיה טוען כי "תג המחיר" הזה נעשה נגדו בעקבות פעילותו למען עידוד צעירים להתגייס לצה"ל. "אני מדבר על הנושא הזה של גיוס ושירות לאומי בתוך הבתים, וכנראה לא כולם אוהבים את מה שאני עושה", אומר עלאמיה.

האב עלאמיה מיהר להגיש תלונה במשטרה, אך הוא חושש שעד שהרשויות יתערבו מישהו עלול להיפגע. "קוראים לי 'בוגד', וכשהעלו את התמונה הזו לרשת קיבלתי תגובות קשות. התחושה שלי היא שמישהו ייפגע מהשנאה הזו שיש בנצרת. ישנו גל הסתה נגד כמרים שמעודדים גיוס לצה"ל".
 
ראש מנהלת השירות האזרחי, שר-שלום ג'רבי,

הזהיר גם הוא מגל ההסתה. "ברחוב הערבי יש רבים שתומכים בשירות לאומי, בוודאי כשמדובר על שירות בקהילות שלהם, אך עם זאת ישנם גורמים קיצוניים שמנהלים הסתה פרועה לא רק במילים, אלא באופן אקטיבי, ואת זה צריך לעצור. אסור לנו לחשוש מהם, ואנחנו חייבים להמשיך לפעול לשילוב הערבים בשירות הלאומי".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום חיפה והקריות-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים