כיתוב על חולצה של מדריכת נוער: "שורפים ערבים בשביל חינוך"

מטיילים בדרום נדהמו לפגוש קבוצת נערות מהתנועה הדתית-לאומית "עזרא", שעל חולצת המדריכה שלהן הופיע ההדפס "שורפים ערבים בשביל חינוך". מזכ"ל "עזרא": "מדובר במשחק מילים לא מוצלח, האחראים הועמדו על טעותם החמורה"

עדי חשמונאי | 19/5/2013 9:09 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מספר משפחות מהצפון שיצאו לטייל ביום חמישי בדיונה הגדולה שבאזור אשדוד, הזדעזעו כשנתקלו במחזה לא שגרתי. קבוצה של בנות מתנועת הנוער הדתית-לאומית "עזרא" עמדה בחניון במקום, כשעל גב החולצה של המדריכה הופיע ההדפס: "שורפים ערבים בשביל חינוך".
הכיתוב על החולצה. משחק מילים לא מוצלח?
הכיתוב על החולצה. משחק מילים לא מוצלח? צילום: תנחום פלד


"זו הפעם השנייה שאני נתקל בתופעה הזו", סיפר תנחום פלד, אחד המטיילים. "ראיתי דברים כאלה בקיץ שעבר, כשטיילנו במעיין מתחת להתנחלות בת עין והיו שם חבר'ה צעירים עם חולצות שהיה כתוב עליהן "מוות לערבים". כאן היה מדובר ממש בילדות קטנות ובמדריכה שאמורה לשמש להן דוגמה אישית, ולכן זה אפילו היה עוד יותר מזעזע".

פלד מספר כי "בנוסף לכיתוב המזעזע, על החולצה היה מודפס ציור שבו נראו שני ילדים עומדים ליד מדורה ושורפים משהו שנראה כמו כאפיה. לאחר זמן קצר, כשעיכלנו את מה שראינו, הרגשנו שזה כמו להיתקל בפשיזם פנים אל פנים". ערן אבן שושן, קרוב משפחתו של פלד שגם הוא לקח חלק בטיול, כתב לאחר מכן בעמוד הפייסבוק שלו: "אף פעם אי אפשר לזהות נאצים עד שפוגשים אותם".
"זה היה כל כך בוטה"

בני פרינץ, מזכ"ל תנועת "עזרא", טען בשיחה עם מעריב: "הכיתוב הזה הוא משחק מילים שרוצה לומר שהמדריכים משקיעים את כל זמנם בתפקיד. את הערבים הפנויים שלהם הם 'שורפים' למען החינוך של חניכיהם. תנועת'עזרא' מחנכת לתורה, ציונות ומחויבות למדינה.

"החולצה המדוברת הודפסה במסגרת יוזמה מקומית של אחד הסניפים, ובוודאי שלא מדובר בחולצה רשמית של התנועה. המדריכים שלנו נותנים את כל מה שיש להם ומגדלים דור מסור של צעירים. התנועה מחנכת לאהבת אדם. הסניף הועמד על טעותו החמורה ולהבא נוודא שדברים כאלה, גם אם מקורם בבדיחה, לא יישנו. צר לי שיש מי שלוקחים בדיחה גרועה ומשווים אותה לשואה".

אבל את תנחום פלד ההסבר הזה לא מספק: "זה היה כל כך בוטה שאנחנו לא תפסנו את זה כבדיחה, וכאמור זה נראה חמור שבעתיים שהחולצות הודפסו דווקא למדריכות, שאמורות לחנך ולהוות דוגמא אישית עבור הילדות הצעירות יותר. קשה להאמין שאיש מהמבוגרים בתנועה לא היה מודע לחולצות הללו. זה נראה כמו חינוך לגזענות ".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים