המועצה לתכנון ובנייה צפויה לאשר היום הקמת מתקני גז בעמק חפר ובכרמל

ההחלטה מנוגדת להמלצת המשרד להגנת הסביבה לעשות את רוב הטיפול בגז הטבעי בים. ראש מועצת עמק חפר: "לא ייתכן שהטייקונים יסכנו את חיינו"

יאיר קראוס | 12/11/2013 8:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המועצה הארצית לתכנון ובנייה צפויה לאשר היום (ג') את הקמת  המתקנים לקליטת גז בכרמל ובעמק חפר. המהלך מעורר זעם רב בקרב התושבים. 
הפגנת מטה מאבק חוף הכרמל הבוקר
הפגנת מטה מאבק חוף הכרמל הבוקר צילום: מטה מאבק ודוברות חוף הכרמל


אתמול בערב קיים השר להגנת הסביבה עמיר פרץ ישיבת עבודה דחופה עם צוות משרדו בניסיון לקבוע מדיניות בסוגיה הזאת לקראת הישיבה הבוקר. בישיבה הוחלט כי המשרד להגנת הסביבה ימליץ לבצע את מרבית הטיפול בגז הטבעי בים בעדיפות מרבית ולא ביבשה.

לדברי גורמים במשרד, התוכנית כפי שהיא היום מאפשרת ליזמים לבחור לעצמם את השטח והגודל ובעתיד לפתח שם אזור תעשייה פטרוכימי, בדומה לאזורי הענק בחיפה. במשרד להגנת הסביבה מבהירים כי האינטרס הוא שהגז ייכנס כמה שיותר מהר לשימוש בשוק הישראלי אבל במינימום ההכרחי בפגיעה בסביבה.

ראש מועצת עמק חפר רני אידן אמר כי "עד היום כששאלנו את השרים ואת הפקידים שאלות, ענו לנו שיהיה בסדר, לא הסכימו להראות לנו תוכניות מפורטות, לא הסבירו מה יהיה במקום. עכשיו אנחנו מבינים למה.

"אני מציע לכולם לשמוע היטב מה שיש למשרד הבריאות ולמשרד להגנת הסביבה לומר בנושא, להבין מהם את הסכנות. אנחנו בעד הגז הטבעי אבל לא ייתכן שהטייקונים וחברות הגז יסכנו את חיינו בעידוד הממשלה ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים