חברת המועצה הערבייה הראשונה כבשה את עיריית חיפה

ערין עאבדי-זועבי היא לא רק הערביה הראשונה שמכהנת במועצת עיריית חיפה. הסבא רבא שלה, עבד אל רחמן אל-חאג,' היה ראש העיר בשנות ה-20

יונתן הללי | 1/12/2013 9:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ערין עאבדי-זועבי בת ה-36, נינתו של מי שהיה ראש העיר השני של חיפה, עבד אל רחמן אל-חאג', בשנות ה-20 של המאה הקודמת, הולכת בעקבותיו והחלה לכהן במועצת העיר. בכך גם הפכה לערבייה הראשונה המכהנת במועצת חיפה. 
ערין עאבדי-זועבי וראש העירייה הנוכחי יונה יהב
ערין עאבדי-זועבי וראש העירייה הנוכחי יונה יהב צילום: צבי רוגר, עיריית חיפה


ערין, שנבחרה מטעם חד"ש, אומרת כי סבא רבא שלה היה מאוד מרוצה לו ידע שנינתו נכנסה למועצת העיר. ערין נולדה וגדלה בחיפה ואביה היה פעיל קומוניסטי. היא עצמה גדלה בבית מוסלמי, אבל אומרת: "אין לי דת, יש לי אלוהים שמכוון אותי, איך לחשוב ואיך לתרום ממרצי וזמני למען יהודים וערבים".

היא הציבה לעצמה כמה יעדים לקדנציה הראשונה: לשפר את רמת החינוך באוכלוסיה הערבית ולדאוג לצורכי הדיור של כל תושבי העיר. "חינוך שווה לכולם וקורת גג לכולם. אם אשיג שיפור בתחומים האלה, עשיתי את שלי", היא אומרת.

עם זאת היא מבהירה: "כרגע אני לא מתכננת לרוץ לראשות העיר. אני אמא צעירה לשני ילדים. אני רוצה לעשות שתי קדנציות ולחזור הביתה לילדים.

אני חולמת איך לשרת את הערבים והיהודים וכל חיפאי באשר הוא. אולי סבא רבא היה עוד יותר גאה היום אילו הייתי מתמודדת על ראשות העיר - אבל זה לא בתוכניות שלי".

ערין מודה שבישיבת המועצה הראשונה שלה היא התרגשה. "אני מתחייבת לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי במועצה", נשבעה ערין והפכה לחברת מועצת מן המניין בעיריית חיפה.

יונה יהב היה מאוד מרוצה מכניסתה של ערין למועצת העיר. "רק בעיר כמו חיפה, שבה יש שלום כבר 110 שנה, מתאפשר חופש בחירה חוצה מגזרים ומגדרים. ערין היא סמל לקידמה של החברה הערבית בחיפה בעיקר ביחס לשאר העולם הערבי ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום חיפה והקריות-

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים