מתנדב של מג"ב ירה למוות בשוהה בלתי חוקי

האירוע התרחש בעת מרדף אחר שב"חים בבית העלמין ירקון. המתנדב סיפר שחשש לחייו משום שהפלסטיני הרים חפץ חד. הפלסטינים: ההרוג היה אמור להינשא בחודש הבא. התיק הועבר לחקירת מח"ש

יוחאי עופר ואסף גבור | 1/12/2013 6:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ענתאר שבלי אל אקרע, פלסטיני ששהה בישראל שלא כחוק, נורה אתמול (ש') למוות על ידי מתנדב במשמר הגבול. האירוע התרחש במהלך סיור שגרתי לאיתור פלסטינים אשר נכנסו לשטח ישראל שלא כחוק (שב"חים). בשבע בבוקר הגיעו כוחות מג"ב לבית העלמין "ירקון" ואיתרו בו כ-20 שב"חים.
מעצר שוהים בלתי חוקיים
מעצר שוהים בלתי חוקיים צילום: שמואל בוכריס


אחד מהפלסטינים ניסה לחמוק מהכוחות והחל להימלט מבית הקברות. המתנדב שירה סיפר כי מהלך המרדף אחריו, התכוף הפלסטיני לכיוון הקרקע וניסה להרים חפץ חד ולפגוע בו. המתנדב סיפר כי חש סכנה ולחייו ולכן ירה בו מטווח קצר. הפלסטיני נפגע קשה ולאחר מכן מת מפצעיו. האירוע הועבר לחקירת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש).

במשטרה מספרים כי בבית העלמין "ירקון" לנים פלסטינים באורח קבע זה תקופה ארוכה וכי כחלק מהפעילות נגדם הגיעו כוחות כבר מספר פעמים למקום כדי לעצור אותם. "היו לנו באחרונה שורה של אירועים שבהם מעורבים שוהים בלתי חוקיים", מספר גורם ביטחוני.

את רצח החייל תומר חזן ואת הפיגוע האחרון בעפולה שבו נרצח החייל עדן אטיאס ביצעו שוהים בלתי חוקיים. זה דורש טיפול שלנו. יש גם אירועים פליליים שבהם מעורבים שב"חים כמו למשל גניבות מבתים ואנחנו פועלים לא מעט כדי לנסות ולעצור אותם".

ההרוג הפלסטיני הוא ענתאר שבלי אל אקרע, בן 24, מהכפר קבלאן שבדרום שכם. מפקד התיאום הצבאי בשכם, ג'האד אבו דיה, סיפר כי המשטרה הישראלית העבירה את פרטי האירוע לידי המשטרה הפלסטינית. בכפרו של אל-אקרע מכחישים את הדיווחים בישראל כי בכוונתו הייתה לדקור חייל ישראלי. ראש מועצת הכפר, ג' אסר עאבד, סיפר כי ההרוג היה אמור להינשא בעוד כשלושה שבועות וכי משפחתו כבר סיימה את ההכנות לקראת החתונה.

שאהר סעד, ראש האיחוד הכללי של הפועלים הפלסטיניים, מחה בשיחה עם סוכנות הידיעות הפלסטינית מע"ן על הדרך שבה מטפלת משטרת ישראל בפועלים הפלסטיניים וכינה אותה "פעולה טרוריסטית ברברית". "ההרוג היה חלק מקבוצה של 30 פועלים שהיו במקום האירוע, שנעצרו על ידי המשטרה", סיפר .

בתנועת פת"ח גינו את האירוע ובהודעה שפרסמו נכתב: "דמו של השאהיד אל-אקרע לא נשפך לחינם. הוא מגדיל את התעקשותנו לסיים את הכיבוש הנפשע ולהקמתה של מדינת פלסטין העצמאית שבירתה ירושלים הקדושה. הפשע הישראלי הזה ממחיש לעולם כי הממשלה הזו ממשיכה בפעולות האלימות נגד עמנו ונגד אדמתנו ודבקה בכיבוש בהרג ובהתנחלויות ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום תל אביב-

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים