באוניברסיטת חיפה מקבלים עובדים גם ממדינת פלסטין

מתרגלים ומתגברים אשר ביקשו להיקלט כעובדי המוסד, נתקלו בלשונית מפתיעה בעת הזנת פרטיהם למערכת רישום הנתונים: ברשימת ארצות המוצא המוצעות לבחירה נמצאת גם "פלסטין"

רעות וילף | 11/12/2013 9:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מתרגלים ומתגברים אשר ביקשו לאחרונה להיקלט כעובדים של אוניברסיטת חיפה, נתקלו בלשונית מפתיעה בעת הזנת פרטיהם למערכת רישום הנתונים: ברשימת ארצות המוצא המוצעות לבחירה, לצד מדינות כמו ישראל, אוסטרליה, צרפת ואוסטריה, הופיע גם שמה של מדינת פלסטין בכיתוב בשפה האנגלית- Palestine.
 
הלשונית של
הלשונית של "מדינת פלסטין". "לא היינו מודעים" 


יובל (שם בדוי) אחד המתרגלים שגלש באתר, סבור כי לא מדובר בטעות תמימה. "בערתי. אין לי דרך לתאר עד כמה שזה הכעיס אותי. זה לא מקרה שעומד בפני עצמו, זה מצטרף לשורה של דברים אחרים שקורים פה בצורה לא ראויה ומוטית מבחינה פוליטית, וברור לי שזה לא במקרה.

"מדובר על גוף ציבורי שמתוקצב על ידי המדינה ומכיר על דעת עצמו בדבר שעדיין לא קיים ויש לגביו מחלוקת כבר עשרות שנים. בעצם ההכרה הזו יש אמירה פוליטית טעונה ומובהקת. דווקא בגלל שמדובר בנושא כל כך טעון, זה לא היה ראוי להכניס את שמה של פלסטין בצורה כזאת מתריסה".

באוניברסיטת חיפה טוענים שמדובר בטעות שהם לא ידעו עליה: "לאור עדכון שנעשה לאחרונה במערכת הניהול הארגונית SAP להעסקת עובדים ארעיים, יובאה טבלת הנתונים לגבי ארץ הלידה מתוכנת SAP הארצית, מבלי שידענו כלל שנעשה שינוי ברשימת המדינות ושכעת 'פלסטין' מופיעה שם", נמסר בתגובת האוניברסיטה.
 
צילום: פלאש 90
''זה מגוחך שאוניברסיטת חיפה מבקשת לקבוע עובדות ומציאות''. רונן שובל צילום: פלאש 90

עוד נמסר כי "הנושא הועבר לידיעת אגף המחשוב שלנו ויטופל במיידית. במערכת שמטפלת בהעסקת העובדים הקבועים, שהם רוב עובדי האוניברסיטה, לא מופיעה המילה 'פלסטין' וכמובן שאין כאן שום אמירה פוליטית משום סוג שהוא".
"חיים בהטיה פוליטית חמורה"

"אני מאמין לאוניברסיטה שהיא לא הייתה מודעת לזה", אומר רונן שובל, יו"ר תנועת "אם תרצו", "אבל הם הגיעו למציאות הזאת כי הם חיים בהטיה פוליטית כל כך חמורה, עד כדי כך שהם אפילו לא מודעים אליה. לכן, כשמתרחשת הטיה כזאת, הם אפילו לא שמים לב אליה".עוד הוסיף שובל: "זה מגוחך שאוניברסיטת חיפה מבקשת לקבוע עובדות ומציאות. במקום להיות גוף מחקרי שמנסה לנתח את המציאות כמו שהיא, הם הופכים לגוף פוליטי אשר מבקש לייצר ולבנות מציאות בהתאם להשקפתם הפוליטית".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום חיפה והקריות-

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים