פיני בדש: "אסגור את הדואר בעומר כי הבדואים מלכלכים את האזור"

ראש המועצה של היישוב היוקרתי טוען כי בדואים מהפזורה המגיעים לסניף, "תופסים את מקומות החנייה ומשליכים אשפה על המדרכות. אם אצטרך לנעול אותו בשלשלאות זה מה שיהיה". יו"ר מועצת הכפרים הלא מוכרים: "זו גזענות"

יניר יגנה | 30/12/2013 9:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש המועצה המקומית עומר פיני בדש מתכוון לסגור בקרוב את סניף הדואר שביישוב ולא בגלל שאינו פעיל. לטענתו, מאות הבדואים שמגיעים למקום גורמים למקום נזק.
פיני בדש, ראש מועצת עומר בקמפיין נגד נתניהו
פיני בדש, ראש מועצת עומר בקמפיין נגד נתניהו צילום: שמעון איפרגן


סניף הדואר פועל כבר יותר מ-15 שנה ומשרת את תושבי עומר ואת היישובים הסמוכים כמו תל שבע, לקיה ואת אנשי הפזורה הבדואית באזור. "הסניף הפסיק לשרת את תושבי עומר ומשרת בעקר את תושבי הפזורה הבדואית" אומר בדש.

לטענתו, בימים שבהם מחולקות קצבאות הביטוח הלאומי כמעט בלתי אפשרי להגיע אל המרכז המסחרי ביישוב. "כל מקומות החנייה תפוסים ותושבי עומר נאלצים לחכות בתורים ארוכים מאוד", טוען בדש.

"הם מגיעים עם מכוניות מפוארות כדי לקבל קצבאות, עולים עם המכוניות על המדרכות ועל אי התנועה שבמקום, מלכלכים את היישוב וזורקים זבל על המדרכות. אני מחזיק עובד ניקיון רק בשביל בנק הדואר".

לפני כחודשיים פנה בדש לשר התקשורת גלעד ארדן בדרישה לסגור את הסניף אולם פנייתו נדחתה.
אלא שבדש לא מתכוון להרפות. "גם אם אצטרך לנעול בשרשראות את הכניסה לבנק כדי להפסיק את עבודתו, זה מה שיהיה", הוא מבהיר. "היה בעבר סניף דואר בבאר שבע שנשרף ונשדד. שיחדשו שם את הפעילות".
צילום: אדי ישראל
סניף הדואר בעומר צילום: אדי ישראל

בעבר ניהל בדש מאבק מול בני שבט הטראבין המתגוררים בסמיכות לעומר כדי להעבירם ליישוב מוכר ולפנות את השטחים מסביב ליישוב כדי לבנות שכונה חדשה. רימון נזרק לעבר בניין המועצה ומטוסו הפרטי הוצת, אך בדש לא ויתר והצליח.

מנגד טוען יו"ר מועצת הכפרים הלא מוכרים, עטייה אל-עסם: " זו אמירה גזענית. בדש כהרגלו מגזים. הוא וחבריו אשמים בכך שאין דואר בכפרים הלא מוכרים כי הם מתנגדים להכיר בכפרים אלה ולספק את השירותים לתושביהם".ראש מועצת תל שבע, טומאן אבו רקייק, סירב להתייחס לדבריו של בדש אבל הסביר שבקרוב יזכו תושבי תל שבע לבנק דואר משלהם. "בגלל שאין סניף במועצה שאני עומד בראשה חלק מהתושבים מגיעים לעומר ובאר שבע כדי לקבל את השירותים החיוניים האלה", הוא אומר.בדש דוחה את הטענות נגדו ומבהיר: "אין פה שום גזענות. גם אם היו מגיעים לעומר מאות מתושבי באר שבע הייתי מתנגד לפתיחת סניף הדואר בפניהם ".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אשדוד-

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים