המספר שחייגתם - 666 - אינו מחובר

תושבי עיירה בלואיזיאנה החליפו את הקידומת שלהם בטלפון, שהייתה 666. מה מקור הפחד מפני "המספר של החיה" ומה הקשר לברקוד המודרני? היסטוריה של שטות נומרולוגית

שחר שילוח | 8/8/2008 8:33 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הקסקוסיויהקסקונטהאקספוביה. יש מילה כזאת, ופירושה פחד מפני המספר 666. זה בדיוק מה שעבר על תושבי עיירה בלואיזיאנה שקיבלו את הרשות לשנות את הספרות הראשונות במספרי הטלפון שלהם כדי להימנע מהצירוף 666 המקושר לשטן. אבל גם הם לא יצליחו לברוח מהמספר, שלפי תיאוריות שונות, רודף אותנו מבלי שנדע.
 
מספרו של השטן
מספרו של השטן Hansol Lee, cc-by
 
בשנות ה-60 תושבי העיירה ריבס הנוצריים קיבלו לרוע מזלם את מספרי הטלפון שמתחילים במה שמכונה בברית החדשה "המספר של החיה". לפני מספר חודשים התאפשר להם להמיר את המספר השטני ל-749. ראש העיר, סקוט ווקר, ציין שהחלטתה של חברת הטלפונים לאפשר את השינוי היא "התערבות אלוהית". וולקר הודה שזה לא היה רק בידי שמים וכי שני סנטורים מלואיזיאנה פעלו אף הם למען השינוי המיוחל. ל-BBC הוא אמר שהמספר הישן "היה עין רעה לעיירה שלנו, סטיגמה. אני לא חושב שזה אומר משהו רע עלינו, רק תדמית. אנחנו נוצרים טובים".  ווקר החליף את הספרות במספר הטלפון האישי שלו מ-666 ל-749 וכך עשו גם 80% מתושבי ריבס.

המספר 666 קיבל את תדמיתו השלילית בשל קטע בספר "חזון יוחנן" בברית החדשה שמתאר את האירועים שיובילו לסוף העולם. בפרק 13 פסוק 18 נאמר: "מי שבינה לו, יחשב נא את מספר החיה, כי מספר אדם הוא ומספרו שש מאות ושישים ושש".
המספר של הקיסר

הנושא כמובן נחקר, ובשנים האחרונות מומחים לברית החדשה מאוניברסיטת אוקספורד אמרו שגילו פפירוס מהמאה השלישית בעיר Oxyrhynchus שנמצאת כ-160 ק"מ מדרום לקהיר. שם נכתב שמספרה של החיה הוא דווקא 616. בהקשר הזה, אגב, ראוי לציין את אנשי כנסיית השטן שכלל לא התרגשה מהגילוי.

פיטר גילמור, מראשי כנסיית השטן בניו יורק אמר בתגובה: "בעזרת המספר 666 השתמשנו במשהו שמפחיד את הנוצרים. לתשומת לבכם, אם הם יבחרו ב-616 להחליף את מספרו של 'החיה',

אנחנו נתחיל להשתמש במספר הזה".

כתב יד אחר, מהמאה ה-11 אומר שהמספר הוא 665.

מהי בכל זאת משמעותו של המספר 666 שמרתק את העולם הנוצרי מאות בשנים? חוקרים רבים סבורים שהוא מתייחס לקיסר הרומאי ששלט בזמן כתיבת ספר ההתגלות - נירון או דומיטיאנוס. שניהם רדפו את הנוצרים.
שטן
שטן Corazon, cc-by
 
הערך של "נרון קסר" בגימטריה הוא 666, והערך של "נרו קסר", כפי שהשם מבוטא בלטינית, הוא 616. אז מה אם אין יו"ד במילה קיסר. בוואריאציות שונות של כתיבת שמות קיסרים רומיים סכומי האותיות הן 666 ו-616, מה שתואם להשערה שמספרים שימשו כקודים לציון הקיסרים, שגם הנוצרים וגם היהודים סבלו מנחת זרועם באותם ימים.

הלינק היהודי

גם ליהודים יש את המספר ברזומה: במלכים א' פרק י' מתוארת כמות הזהב שצבר המלך שלמה בשנה אחת: "ויהיה משקל הזהב אשר בא לשלמה בשנה אחת שש מאות ששים ושש כיכר זהב". (פס' 14). אך שימוש מפורסם יותר במספר בתולדות העם העברי התרחש כששבתאי צבי, מנהיגה של תנועת השבתאות, סחף את העולם היהודי בתקופה קצרה וסוערת, בת שנתיים בלבד, שהחלה ב-1666 בירושלים.

התאריך הלועזי בהחלט תרם לאווירת אחרית הימים שהנהיג צבי, שכללה ביטול מצוות והפיכת ימי הצום של תשעה באב ועשרה בטבת לימי שמחה ומשתה לכבוד הגעתו של המשיח. מותו של שבתאי צבי היה סיום הולם לחייו: הוא נפטר ביום כיפור (1676) ומקום קבורתו לא נודע.

666 ותיאוריית הברקוד

עוד נאמר ב"חזון יוחנן": "והיא גורמת לכך שהכל, הקטנים והגדולים, העשירים והעניים, החופשיים והעבדים, ישימו להם תו על יד ימינם או על מצחם, כדי שלא יוכל איש לקנות או למכור – אלא מי שיש לו התו, שם החיה או מספר שמה" (ההתגלות י"ג 17-16). בהמשך מצוין שהמספר הוא 666.

הברקוד המודרני
הברקוד המודרני BlueTigger, cc-by

בדרך זו, אומרים חלק מהפרשנים, החיה תשיג שליטה על העולם. מכאן התפתחו "תיאוריות הברקוד" . שטוענות שבברקוד שמסמן פחות או יותר כל מה שקיים בעולמנו הממוסחר, מוצפן מספר החיה.

בספרה The New Money System: 666, טוענת דוקטור מרי סטיוארט רלף שהמספר 666 מוצפן בכל ברקוד שהוא, והיא מביאה 50 עדויות לכך. הטענה היא שבכל ברקוד ישנם שלושה סימנים בלתי מזוהים שהם למעשה הספרה 6 ועל כך מבוססת כל מערכת ה-UPC) Universal Product Code). למה זה טוב? כדי לפתוח דלת לשטן, כמובן.

ונסיים במילותיו של ג'וני:

"מהו הסימן? ובכן הסימן בריאן, הוא הברקוד. הברקוד שנמצא בכל מקום שתמצא בכל חור, על כל חפיסת ג'וני'ס ועל כל מה שזז. וכל ברקוד מחולק לשניים על ידי שלושה סימנים, ושלושת הסימנים האלה מיוצגים תמיד בספרה שש. שש-שש-שש. עכשיו מה זה אומר? אף אחד לא יוכל לקנות או למכור בלי הסימן. ועכשיו זה מה שהם מתכוונים לעשות כדי לחסל את כל הונאות כרטיסי האשראי ובמטרה לזרז חברה חסרת כסף. מה שהם מתכננים לעשות; מה שהם כבר ניסו על החיילים האמריקאיים; הם הולכים לעשות קעקוע לייזר תת-עורי ביד הימנית שלך או במצח שלך (ג'וני, מתוך הסרט "עירום", בבימויו של מייק לי).

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''הגות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים