ענבי החלומות: ענבים יקרים

מסעדה במלון ביפן רכשו ענבים במחיר של כ-1,000 דולר לאשכול. כל אחד מהאורחים הקבועים של המלון קיבל שני ענבים

דפנה ורדי | 14/8/2008 9:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
 
ענבים אדומים
ענבים אדומים צילום: יחסי ציבור
זן ייחודי של ענבים אדומים נמכר ביפן במחיר של קרוב ל-1,000 דולר לאשכול. בעלי מלון שהגיש את הענבים לאורחיו ממש לא התלוננו, ההפך, הם היללו את סגולותיהם של הענבים.

הנהלת מלון "קגאיה" שבמרכז אישיקאווה היתה בין הראשונים שמיהרו לשוק המקומי, כדי לקנות את אשכול הענבים מזן "רומן רובי"-או כפי שהיפנים מכנים אותם, "ענבי החלומות"-במחיר של כ-910 דולר, או כ-30 דולר לענב בודד.

"הגשנו אותם אמש ללקוחות הקבועים שלנו, המשתכנים בחדרים הטובים ביותר", סיפר הטבח הראשי של המלון פוג'יו אוקו, והוסיף כי הם רצו לשמח את אורחיהם וגם לאחל לחקלאים הצלחה.

ה"טלגרף" הבריטי דיווח כי באשכול במשקל של כ-700 גרם היו כ-30 ענבים. כל עינב נראה כמעט כמו עגבנייה, ויכול
לצמוח לקוטר של שלושה סנטימטרים. כל אחד מהאורחים הקבועים של המלון קיבל שני ענבים. "הם אמרו שהענבים לא היו מתוקים מדי, אלא טריים, טעימים ועם הרבה מיץ", אמר אוקו.

48 אשכולות של הענבים המופלאים הועמדו למכירה פומבית, וזכו למחירים גבוהים ממה שהחקלאים ציפו. הממוצע היה 245 דולר לאשכול. היפנים מקווים כי זן הענבים הייחודי שפיתוחו נמשך 14 שנה, ישפר את תדמית האזור.

בעונה הנוכחית הסתכם יבול "ענבי החלומות"בכ-1,500 אשכולות במשקל של כטונה, והועבר רק לשווקים של אישיקאווה. בעתיד ייתכן שיהיו גם ענבים ליצוא. מחירם של "ענבי החלומות" גבוה בהרבה מזה של הענבים המובחרים הנפוצים יותר ביפן, מסוג "מוסקט אלכסנדריה", הנמכרים בטוקיו תמורת כ-90 דולר לאשכול.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''אוכל''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים