שלא ייגמר לעולם: הכבישים היפים ביותר

הדרך האטלנטית בנורווגיה מורכבת מגשרים המתפתלים בין איים קטנים באוקיינוס. מכביש מספר אחת בלוס אנג'לס נשקפים מראות דרמטיים של פילי ים רובצים על החול. קבלו את הכבישים היפים בעולם

אתי שמחי | 15/11/2009 9:31 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המעבר ממקום למקום ומאטרקציה לאטרקציה בכבישיה של מדינה זרה לא חייב להיות סתם זמן מבוזבז שחייבים להעביר. דווקא השהות על הכביש עשויה להוות אטרקציה מהנה בפני עצמה. אם רק יודעים איך לתמרן בין היעדים המומלצים שבקצוות הכביש או לאורכו, ומוצאים את תחנות ההתרעננות והתצפיות  הנכונות בדרך, נסיעה שכזו, על הנופים והחוויות הנלוות לה, עשויה להיות גולת הכותרת של טיולכם. לפניכם המלצות לכמה מהכבישים היפים בעולם.
צילום: יח''צ
הדרך האטלנטית, נורווגיה צילום: יח''צ

הדרך האטלנטית, נורווגיה
הדרך האטלנטית, היא אולי הדרך היפה ביותר בעולם ומהווה דוגמא לשילוב בין טכנולוגיה מודרנית ופלאי הטבע.  הפרויקט ההנדסי האדיר, המורכב משמונה גשרים המדלגים בין איים קטנים כדי לחבר ערים שקודם נזקקו למעבורת. למרות אורכה

הקצר, כשמונה קילומטרים בלבד, מתפתלת הדרך בפיתולים חדים כאשר משני צידי הדרך נמצא האוקיאנוס האטלנטי. באופן מפתיע, הזמן הטוב ביותר לטייל באזור הוא דווקא בזמן סערות מתונות, כאשר גלי הים מתנפצים לאורך האיים והכביש.

צילום: יח''צ
כביש החוף של אמלפי, איטליה צילום: יח''צ

כביש החוף של אמלפי, איטליה
כבר בתקופה הרומית הפכו חופי אמלפי למוקד משיכה בשל יופיים המרהיב, וגם כיום דרך אמלפי המתחילה בסורנטו ונמשכת עד לעיירה אמלפי, נחשבת בעיני רבים לדרך הנופית היפה ביותר באירופה כולה. הדרך מאופיינת בעיקולים חדים, בנויה על גבי צוקים מרהיבים הנושקים לים התיכון כאשר מאחורי כל עיקול מסתתר נוסף מרהיב של חופים כחולים, עמקים ירוקים, כפרים ציוריים ואתרי עתיקות.

כביש הפאסיפיק, אוסטרליה
אם קודם נסענו על כביש החוף בקליפורניה, לאורך צידו המזרחי של האוקיאנוס השקט, כביש החוף המזרחי של אוסטרליה מהווה נקודת מבט מעברו השני של האוקיאנוס. כביש החוף חולף על פני מדינת ויקטוריה בדרום, ניו סאות' ווילס, וקווינסלנד. קו החוף הארוך מלא בחופים מדהימים ומפרצים מצוינים לגלישה, אשר ברבים מהם הוקמו עיירות קטנות וציוריות.  בחלקו הצפוני של החוף מתחיל הריף הגדול ביותר בעולם, עם שוניות אלמוגים צבעוניות, דגים, צבי ים ומגוון מדהים של בעלי חיים ימיים.

הדרך הרומנטית, גרמניה
הרומנטיק שטראסה, הדרך הרומנטית בגרמנית היא אחת מהדרכים המקסימות בגרמניה ובאירופה, מלבד נוף ציורי מהמם, לאורך 360 קילומטר ניצבות טירות מפוארות, כנסיות  ומבנים מרשימים, הנראים כאילו נלקחו ישירות מספרי ההיסטוריה. הדרך הרומנטית מתחילה בעיר וירצבורג במרכז גרמניה ועד פוסן בדרום, היוותה בתקופה הרומית נתיב מסחר חשוב ולאורכה התפתחו עיירות רבות אשר גם היום שמרו על האווירה והסגנון של ימי הביניים.

צילום: יח''צ
כביש 66, ארה''ב צילום: יח''צ

כביש 66, ארה"ב
כביש 66 המכונה כיום, הדרך ההיסטורית, היא האוטוסטראדה הראשונה של ארה"ב החוצה אותה לרוחבה משיקגו עד ללוס אנג'לס ועוברת דרך שש מדינות נוספות. לאורך שנים היה כביש 66 ציר התנועה העיקרי בארצות הברית ולאורכו הוקמו עיירות קטנות, תחנות דלק, פונדקי דרכים (דיינרים). לאחר הקמתם של כבישים מהירים חדישים יותר, נזנח הכביש והזמו כאילו עצר בו מלכת. הנסיעה בכביש מהווה  המחשה אמיתית של ארצות הברית של שנות השישים, עם דיינרים ישנים, תחנות דלק קטנות, חוות חקלאיות ומרחבים אינסופיים.

צילום: יח''צ
כביש מספר 1, קליפורניה צילום: יח''צ

כביש מס' 1, לוס אנג'לס
כביש מספר אחד, כביש החוף בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס,  המטיילים לאורך החוף ייהנו משילוב נדיר של ערים גדולות, טבע פראי, מגדלורים ומצוקים מרהיבים.  בצידי הכביש פרושות נקודות תצפית לים, ובחלקן אף ניתן לראות, מושבות ענקיות של פילי ים רובצים על החול. הכביש נמתח על פני 480 קילומטרים ומומלץ להקדיש לנסיעה בו לפחות יומיים. על הדרך ניתן לבקר בעיירה מונטריי ובאקווריום הענק שבה, בעיירה כרמל וסנטה קרוז, בעיירה סן סמיון ובטירת הרסט.

הכותבת היא מנהלת פרסום ורכש תיירות בחברת דיזנהאוז.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים