סדר בלי דאגות: סדר פסח במלונות

רוצים להתחמק מהררי הכלים בסוף הערב? לא תספיקו לבשל? הסלון צר מלהכיל? כמה אפשרויות לליל סדר בבית מלון, והאם זה כולל קניידלעך. כתבה ראשונה בסדרה

יונתן הללי, אורי בינדר, עדי חשמונאי, יהודית זילברשטיין | 10/4/2011 9:36 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הפסח מתקרב בצעדי ענק, ואיתו גולת הכותרת: ליל הסדר. רשימות המוזמנים מתארכות, הקניות לא נגמרות וקדחת הנקיונות שוטפת את הבית. אבל יש מי שמחליט לקחת אוויר, לוותר על אירוח ארוחת ערב החג המסורתית - ולהעדיף את האפשרות של ליל סדר באחד מבתי מלון ברחבי הארץ. פתרון לא זול, אבל חסכוני באנרגיה: לא צריך לסחוב שולחנות, לבישולים אחראי מישהו אחר, ובסוף הערב פשוט קמים מהשולחן.
 
תפוסה כמעט מלאה. מלונות אילת.
תפוסה כמעט מלאה. מלונות אילת. צילום: AFP

במלון "לאונרדו" בחיפה מחלקים את הפסח לשניים. סדר כהלכתו שמארח 300 מוזמנים יתקיים במסעדה הראשית של המלון. שהמחיר אחיד: 350 שקלים לאדם. לצד זה, נערכת במלון גם ארוחת סדר פרטית ל-40 איש . גם כאן המחיר הוא 350 שקלים, אבל האירוע נועד למשפחה אחת שטרחה לשריין לעצמה זמן רב לפני החג את המלון.

הבשורה הפחות טובה: התפוסה מלאה, ובמסעדה הראשית יש כבר רשימת המתנה של 100 אנשים.
שף המלון איתן מזרחי מספר כי ארוחת הסדר תתבצע על פי כל הכללים. החזן יעקב פרנקל מנתניה ינהל את הסדר ובמלון כמו במלון, הארוחה תוגש בשיטת מזנון.

מה מקבלים תמורת המחיר: שבעה סוגי דגים, מגפילטעפיש ועד סלמון מאודה. כבדים, שוק טלה, אנטריקוטים וממולאים. מנכ"לית המלון סיגל עג' מי מבטיחה כי אורחיה יזכור את הסדר כחוויה לזמן רב.

תפריטים דומים תוכלו למצוא בבתי מלון נוספים בכל רחבי הארץ. ברובם מוגשת הארוחה בשיטת המזנון החביבה כל כך על הישראלים.

גם אם תרצו לבלות את ערב החג בים המלח, תיאלצו לתפוס מקום ברשימת ההמתנה. במרבית מלונות ים המלח מדווחים על תפוסת שיא בליל הסדר. "לא רק בתי מלון אלא גם רוב הצימרים באזור כבר מוזמנים", מדווח בגאווה ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף. "רבים מהאורחים כבר נרשמו לטיולי אופנים ולטיולי ג'יפים וכמובן, לטיולים רגליים בנחל בוקק, שבו זורמים מים בכל ימות השנה".

במלון של קיבוץ עין-גדי נותרו מקומות בודדים בליל הסדר ובערב החג השני. "הרבה משפחות מהארץ ומחו"ל הבטיחו את מקומם אצלנו", מספרים בקיבוץ, "כל אורח יזכה לביקורים בחינם במרחצאות עין-גדי".

צילום: יהונתן שאול
פתרון לא זול אבל חסכוני באנרגיה. ליל סדר במלון. צילום: יהונתן שאול

בבתי המלון ובצימרים בגליל ובגולן מדווחים על עלייה נוספת בהזמנות החדרים לערב ליל הסדר ביחס לשנים קודמות. בחבל הארץ הצפוני רושמים נכון להיום תפוסה ממוצעת של כ-90 אחוז לליל הסדר כשעיקר האורחים הם דווקא משפחות דתיות שהזמינו כמות גדולה של חדרים למשפחתם המורחבת.

"בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה ההולכת וגוברת של המשפחתיות. לא מדובר על משפחות גרעיניות אלא על המשפחה המורחבת שכל אחת מונה עשרות אנשים. סבא וסבתא מזמינים את ילדיהם ביחד עם הנכדים", מסביר מאיר (כושי) לוי, יו"ר פורום תיירני הגליל ומנהל כפר הנופש של קיבוץ גונן.
"לפני עשר שנים היו מטפטפות לכאן משפחות דתיות בודדות. משנה לשנה זה הלך וגדל והשנה אנחנו רואים שמדובר בעלייה משמעותית ביחס לשנים הקודמות".
המחיר הממוצע לארוחת חג באזור הצפון מגיע ל-350 שקלים למבוגר ו-200 שקלים לילד. בירושלים מציע למשל מלון קראון

פלאזה ארוחת חג במחיר של 500 שקלים למבוגר ו-360 לילד .

התאחדות המלונות באילת מדווחת על הזמנות רבות שהתקבלו ממש בשבועיים האחרונים. כל 39 בתי המלונות החברים בהתאחדות, ובהם כ-10,000 חדרי מלון, כולם מלאים. תפוסה כמעט מלאה צפויה גם בבתי המלון הקטנים שאינם חברים בהתאחדות המלונות, וכך גם באכסניות ובצימרים.

גורמי התיירות באילת מעריכים כי בעיר אילת ישהו כ-50,000 מבקרים בכל אחד מימי חג הפסח. הפסח הזה, בניגוד לשנים עברו, מצטיין במספר רב של תיירים, בעיקר מצרפת, פינלנד ורוסיה. בשבוע הקרוב ינחתו בנמלי התעופה של אילת ועובדה טיסות שכר רבות מאירופה, והשיא יירשם ביום ראשון הבא, בערב חג הפסח.

בחול המועד מתקיים באילת פסטיבל "בומבלה" באילת, אליו צפויים להגיע אלפי צעירים מכל הארץ, וגם הורים שהחליטו לשהות באילת כדי לשמור על ילדיהם שיבלו באוהלים, במופעים מסביב לשעון.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''תיירות בארץ''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_leisure/tourism/ordering_new_1/ -->