פסח

איזה יין לקנות: מדריך היינות המלא לסדר פסח

איזה בקבוקי יין תניחו על השולחן בליל הסדר? קבלו עשרה יינות מומלצים בטווח מחירים שבין 35-380 שקלים

שי אילן | 14/4/2011 14:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ארבע זה אולי המספר החזק של ליל הסדר. ארבע קושיות, ארבע אימהות, ארבעה בנים וארבע כוסות.

בחשבון שלנו, ארבע כוסות זה טיפה פחות מבקבוק יין אחד, מה גם שאת השארית מטפטפים על המפה. המשמעות: כדי לערוך סדר כהלכתו, בין יושבים ובין מסובים, צריך מרתף מצויד, או לפחות מקרר יין עמוס.

תשעה מיליון בקבוקים ירכוש הציבור הישראלי לקראת הסדר. עשו אתם את החשבון כמה יין זה לכל אדם. החלטנו להביא לפניכם עשר אפשרויות, כנגד ארבעה בנים, ארבע בנות, ועוד שניים, שיהיה. אדומים, לבנים וסמוקים. בעידן הארבע במאה אפשר לעשות את זה יחסית בזול, ואפשר לטפס מעלה מבחינת התקציב עד לסכומים אגדיים, אז דאגנו לכל סוג של כיס.
35 שקלים

כרמל קברנה סוביניון סלקטד 2010: כן, סלקטד, וכל המלעיזים שישתו תירוש. הסדרה הוותיקה עברה מתיחת פנים חיצונית, ובפנים הוא איכותי להפליא לרמתו. רך, נעים לשתיה

ונגיש, עם חומציות נדיבה אך לא מוגזמת ופרי אדום נדיב. מי שזנח אותו בעשור האחרון לטובת יינות נחשבים יותר יופתע לטובה.

42 שקלים

הרי גליל רוזה 2010: אי אפשר בלי ייצוג ליין סמוק. הרוזה של הרי גליל, יקב הבוטיק המצטיין של יקבי רמת הגולן, משופע טעמי תות שדה, הדרים ופרחים וחמיצות טובה. רענן ומרווה, ונוח מאוד.

59 שקלים

מוני קלרט 2009: היקב הקטן והמקסים הזה בהרי יהודה מייצר בעיקר יינות במחירי ביניים. הקלרט 2009, תערובת בורדולזית קלאסית, הוא יין נגיש, חושני, עם איזון יפה של פרי אדום וקסיס עם עץ מתובל. לכו לבקר, אם יזדמן לכם, אצל משפחת ערטול, בעלי היקב שנוף מרהיב נשקף ממנו. נירוונה מובטחת.

יחצ
כרמל קברנה סוביניון סלקטד. יחצ
65 שקלים

תבור סוביניון בלאן "גיר" 2010, סדרת אדמה: אחד היינות המצטיינים של היקב, מגפנים בוגרות, מושקע, פריך אבל לא חד מדי. חמצמץ, עם טעמי פירות קיץ כמו אפרסק, פרי הדר ולימון ומעט עשבוניות רעננה. אחד מיינות הסוביניון בלאן הטובים בישראל.

פטיט סירה 2009 של דלתון: זו הפעם הראשונה שדלתון עושים פטיט סירה, והצליח להם. מבחינתכם זו הזדמנות להרשים עם יין הרפתקני. יין כהה, גם במראה וגם בטעם. מתובל, סמיך, בטעמי פירות שחורים ועם טאניות רכה, עשיר וחושני. לשתייה מיידית ועד 2014.

יחצ
תבור סוביניון בלאן ''גיר'' 2010, סדרת אדמה. יחצ
91 שקלים

מעמדו של הקריניאן כענב שישראל אמצה ומשכילה להפיק ממנו יינות טובים מתחזק. עוד דוגמה מוצלחת היא הקריניאן רזרב 2008 של יקבי בנימינה. יין אופייני מאוד לזן, בעל גוף, שוב עם השזיפים והזיתים השחורים וטעמי בשר צייד, עם קצת ירקרקות. אחרי זמן מה בכוס מופיעים טעמי מוקה. אולי מעט יותר אלגנטי ופחות כפרי מזה של ויתקין.

יחצ
הקריניאן רזרב של בנימינה. יחצ
95 שקלים

טוליפ קברנה סוביניון רזרב 2008: מדי פעם יוצא להם קסם, ליקב טוליפ, והפעם הם התעלו על עצמם עם הקברנה. יין כהה, גם בטעמים - פירות שחורים באיזון יפה עם פרי אדום, אדמה, קצת טעמי בשר, עץ קלוי וקפה, תרומתה של החבית אבל בגדול יש בו רכות ומתקתקות קלה. בנוי היטב ואלגנטי בלי לגרוע מההדוניזם. מתמודד בקלות עם יינות יקרים יותר.

קריניאן 2008 של ויתקין: שום חנופה אין בבקבוק הזה. ממוקד, עוצמתי והדוק מצד אחד, ומצד שני יש בו משהו כפרי שהיה יכול להיות מחוספס, אם הוא לא היה בנוי כל כך טוב. שנה אחר שנה, זה אחד מיינות הקאלט הישראליים. טעמי הפרי - שזיפים, זיתים שחורים, משתלבים יפה עם הבשרניות. הכול עטוף בטאניות מעט נוקשה, שיש להניח שתתמתן אם תשמרו את הבקבוק לפסח הבא. תחרות יפה ליינות פריוראט הספרדיים הנהדרים

150 שקלים

זוג יינות הספיישל רזרב של יקבי רקנאטי נמצאים כבר בליגה אחרת מבחינת המחיר, ובמדה לא מבוטלת גם מבחינת האיכות. הלבן, 2009, זקוק קצת לאוורור ואז הוא מפגין פרותיות מתונה ההולכת ומתגברת עם השהייה בכוס, פרחוניות ומינרליות. מאוזן, אלגנטי ומורכב.

180 שקלים

הספיישל רזרב אדום 2007 הוא יין ראוי לכל שבח. הרמוני, בנוי היטב, מורכב וחושני. עם טאניות מלטפת וחמיצות המאזנת את הפרי. אפשר לשמור חמש-שש שנים. אפשר גם לשתות עכשיו.

380 שקלים

ולסיום, דובדבן שכבר נסקר במדור זה, אבל כתבה לפסח לא תהיה שלמה בלעדיו. קצרין 2007 של יקבי רמת הגולן הוא אחד השיאים של עשיית היין בישראל. מורכב, גדול, שופע פירותיות בשלה אבל מצליח לחמוק ממתיקות יתר וסמיכות ריבתית. אחד הטובים שיצאו מהיקב לאחרונה, ובהחלט מעיד על כך שהם ראויים לפרס "היקב עם הדירוג הגבוה בעולם" בתחרות VINITALY החשובה. לא זול, אבל בהחלט מתחרה עם יינות מהעולם במחירים דומים.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

אלכוהולי

חדשות מיקבי ישראל, מיקבי העולם, ומייבואני המשקאות האלכוהוליים. וגם אירועים וסדנאות

לכל הכתבות של אלכוהולי

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_leisure/food/ -->