דרך מקורית לגייס תרומות: לאכול הרבה סופגניות

תחרות אכילת סופגניות בין שלושה חברים הפכה למפעל צדקה ברשת. עד כה הצליח היוזם לגייס 33 אלף שקל ומבטיח להמשיך לאכול כל עוד תתרמו לעולם היהודי

צביקה קליין | 28/11/2012 16:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שוב מגיע לו חג החנוכה, ועמו שלל מאכלים משמינים ונוטפי שמן. יוזמה חדשה מנסה לנצל את עומס הסוכרים ולגייס באמצעותם עשרות אלפי שקלים לצדקה. "מפעל הצדקה" התחיל לפני שנתיים כאשר שלושה חברים מבית שמש התערבו מי יצליח לאכול הכי הרבה סופגניות מראש חודש כסלו ועד אחרי חג החנוכה.

עוד ביס, עוד 10 דולר לצדקה
עוד ביס, עוד 10 דולר לצדקה פלאש 90

המפסיד בתחרות היה אלי קליין (32) שעלה לארץ עם משפחתו לפניארבע שנים וחצי ממנהטן. "עדכנתי על כל סופגנייה שאכלתי בפייסבוק ובטוויטר" אמר אתמול למעריב. עברה לה שנה והשלושה החליטו שוב להתחרות ביניהם. "כתבתי בפייסבוק: 'אני אוכל כל כך הרבה סופגניות, מישהו צריך לשלם לי על זה'", אמר קליין. לא עברו כמה דקות, וכבר קיבל קליין תגובות מחבריו שאמרו שיתרמו עשרה דולרים לצדקה על כל סופגנייה שיאכל.

משם הדרך לגיוס הכספים הייתה סלולה: אחד משכניו של קליין פתח עמוד בפייסבוק שבו עדכן על התרומות שהצטברו אט-אט. בתוך פחות מחודש גייס קליין 33 אלף שקל שנתרמו ל-44 ארגונים, לפי בחירת התורמים, זאת לאחר שאכל שבעים סופגניות.

אך איך הוא מסתדר בריאותית עם כמות כזו של שמן וסוכרים? "הוריי מודאגים מהפרויקט ולחצו עליי ללכת לרופא לבדיקה כללית," אמר קליין. "לפני שנה הלכתי והוא אמר שהכל בסדר. אני אוכל כל יום שש סופגניות במשרד, ובערב אני אוכל ארוחה עם חלבונים וירקות". לשמחתו, המטבוליזם שלו גבוה במיוחד ומאפשר לו לשמור על משקלו. עד סוף החג ינסה קליין להגיע לשיא של 125 סופגניות, וכך לגייס לפחות 65 אלף שקל לצדקה.


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg
עדכון אחרון : 12/12/2012 12:34

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק