בדרך לחתונה עוצרים בכנסת: חוטובלי חושפת ארוס

ח"כ ציפי חוטובלי מתכוננת לחתונה עם עו"ד אור אלון, ומדברת על הכל: על מאות הדייטים, על הדמעות שנשפכו, ועל שם המשפחה שלא ישתנה גם לאחר החופה. רק אל דבר אחד אל תשאלו אותה: מה יהיה עם כיסוי הראש אחרי החתונה

ברוריה אבידן-בריר | 18/3/2013 8:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לפני ארבע שנים תכננה חברת הכנסת ציפי חוטובלי לצאת לטיול עם אחיה ליאור ואשתו. הטיול אורגן על ידי העמותה שבה האח פעיל, והצטרף אליו גם בחור בשם אור אלון. ההשתתפות של חוטובלי ובני משפחתה בוטלה ברגע האחרון, וההזדמנות למפגש הוחמצה.
בחנוכה האחרון ציפי ואור סוף סוף נפגשו. "אחי שאל מה הכי חשוב לי בדמות הגבר שאני רוצה כבעל, ואמרתי לו: 'אדם חם, לבבי, זורם ושמח. מישהו שיצחיק אותי'. הוא אמר שבעמותה החברתית שבה הוא מתנדב יש מועמד מתאים". השניים נפגשו, וזמן קצר לאחר מכן נשלפה טבעת. במאי כבר תיערך חתונה, בנוכחות 2,000 איש.

 
נשמות תאומות. ציפי חוטובלי ואור אלון
נשמות תאומות. ציפי חוטובלי ואור אלון צילום: זיו שדה
חוטובלי, הרווקה המבוקשת של המגזר הדתי-לאומי, מצאה את החצי השני שלה שבועיים אחרי שחגגה יום הולדת 34. "אור הוא מתנת יום ההולדת שלי. יש בינינו חיבור נשמות. אחרי שלוש פגישות עם אור ידעתי שאיתו הנשמה שלי חוזרת הביתה. אור הכניס אור לחיי". 

בשיער ארוך ומבריק, עיניים ירוקות-חומות, עטופה במעיל האדום האהוב עליה, חוטובלי מציינת את
הספרה 10 בסולם האושר שלה. הבעל המיועד, בן 31, מתמחה בבית משפט השלום בתל-אביב, מסמס לה: "ראיתי תמונה שלך בעיתון, את האשה הכי יפה". חוטובלי מתפתלת: "אולי לא תצטטי את האס.אם.אס? זה לא נשמע קלישאתי? אנחנו קיטשיים. תכתבי שהוא כתב שהוא אוהב אותי". 

כשנודע דבר האירוסים, הנייד של חוטובלי התפוצץ מ-1,000 מסרוני איחולים, כולל אחד מיאיר נתניהו.
"יאיר מקסים. התרגשתי גם כששרה נתניהו, אשה מאוד חכמה שעושים לה עוול, התקשרה אישית והזכירה לי שהיא הייתה כמעט בגילי, בת 35, כשנכנסה בפעם הראשונה לבית ראש הממשלה והתמודדה עם שני תינוקות".
גם ראש הממשלה לא נשאר אדיש. "הוא ביקש ממזכירת הסיעה שתזמין את הפרחים הכי יפים". בפתיחת הכנסת, נתניהו הגיש לה זר פרחים והתבדח: "אני מאחל לכם שהזוגיות שלכם תהיה יותר ארוכה מהקדנציה שלנו".

עכשיו חוטובלי מסתערת על מבצע החתונה. "גלעד ארדן אמר לנו שבחתונה שלו היו 2,000 איש. זה כנראה מה שאנחנו נעשה. כאשת ציבור את חייבת לשתף את כולם בשמחה שלך. אנחנו מחפשים מקום שיכיל את כולם. הארוס שלי מבין ומפרגן, הוא אומר: 'אני יודע שאני צריך לוותר על חתונה אינטימית, לשלם חמש שעות מהחיים שלי, אבל יש לי אותך לכל החיים".

וטו על פוליטיקה

במשך שנים כולם חיפשו לה בעל. היא מצידה, מספרת שיצאה עם עשרות, אפילו מאות. "אחרי הפגישה עם מספר 300, הפסקתי לספור", היא מספרת בחיוך. "למרות שאני פוליטיקאית ופוליטיקה זו אמנות הפשרה, ידעתי שבדבר הכי חשוב בחיי, הזוגיות, אסור לי להתפשר. אין לי אופציה אחרת. בחיים האישיים - אל תתפשרי. סבתא שלי אמרה לי משפט שלא אשכח: 'תבחרי באדם שישמח את לבך'. היה לי ביטחון מלא שאמצא אותו".

היו לך קשרים ארוכים?
"היו שלושה קשרים ארוכים שנגמרו. לא במקרה כל מערכות היחסים שהיו לי, היו עם גברים
צעירים ממני. לא רציתי גרוש או אלמן, רציתי גבר צעיר ממני, שנצמח ביחד".

הדייט הראשון עם אור אלון התנהל במסעדה בנמל תל-אביב. "מהפגישה הראשונה הרגשתי שאני עוברת איתו חוויה מיסטית. אחרי שלוש פגישות הבנו שאנחנו מתחתנים. אומנם כל הפגישות התנהלו במקומות פומביים, אבל החלטנו לשמור על דיסקרטיות עד הצעת הנישואים. שנינו באנו לפגישה בשלים לקשר רציני שמוביל לחתונה, ורציתי להגן עלינו מהעין הציבורית.
"בנוסף, לא רציתי להופיע במדורי רכילות. לא רציתי שאור הזרקורים יעיב על הקשר. אפילו לאחי לא סיפרתי שהשידוך שהוא סידר לי הופך לסיפור חיים. גם מההורים הסתרנו. רק אחרי שאור הציע נישואים הודענו להם".

הודענו ובכינו יומיים. חוטובלי ואלון רגע אחרי האירוסין
הודענו ובכינו יומיים. חוטובלי ואלון רגע אחרי האירוסין צילום: מהאלבום המשפחתי
 
לפני הפגישה אור עשה שיעורי בית: "ככה בקטנה, הסתכלתי בוויקיפדיה", הוא אומר. ההתמכרות של חוטובלי לפוליטיקה לא הרתיעה אותו. "מהפגישה הראשונה הטלתי וטו על סוגיות פוליטיות", אומרת חוטובלי. "חשבתי שאם נדבר על פוליטיקה זה יהיה פחות אישי, אפילו סתמי. בישראל כל נהג מונית מדבר איתך על פוליטיקה. חשבתי שאם אני ואור נתחיל בפוליטיקה, זה יחסום את הרגשות".
על אצבעה בוהק היהלום הקטן שעל טבעת האירוסים. "אף פעם לא חלמתי על שמלת כלה, ואין לי תכשיטים", היא מכריזה. "אני, שאת כל הטבעות שלי קניתי ב-50 שקל, פתאום מבינה כמה משמעות טמונה בטבעת הראשונה בחיי. יש חשיבות לסמל. בהשבעה לכנסת הארוס שלי התבדח ואמר: 'תרימי בהשבעה את היד, שיראו את הטבעת'".

ספרי על הרגע שבו הוא נתן לך אותה.
"זה היה רגע מופלא, ועם זאת כל כך פשוט וטבעי. שנינו אוהבי טבע. אחרי הפגישה הראשונה יצאנו
לטיולים בעין גב ורמת הגולן, ואמרתי לאור בחצי צחוק: 'עד הבחירות יש חודש, ובינתיים נהנים'. ואז
אור הפתיע אותי פתאום בשיחת טלפון, ואמר לי שאני האשה של חייו". 
אור עצמו הופתע מהווידוי הטלפוני: "תכננתי להגיד לה משהו סולידי, ויצא לי 'את האשה של החיים שלי,
ויאללה'".

איך הייתה ההודעה להורים?
"כשהודענו להורים המשפחות בכו, ואנחנו בכינו יומיים. אלו היו דמעות מתהומות הנפש. יומיים שנינו
היינו באקסטזה של בכי. אחרי ההודעות להורים, בארבע בבוקר, יצאנו לכותל בירושלים. השקפנו ממשכנות שאננים על ירושלים, ובעיני זה היה הכי חזק, הרגע הכי גדול בחיים שלי. לא הייתה לי חוויה כזו מעולם. אני, שהפכתי לנכס ציבורי, החזרתי שם, בירושלים לפנות בוקר, את עצמי לעצמי".

אור אמר לי: "את מותג"

חולמת על תיק החינוך. חוטובלי
חולמת על תיק החינוך. חוטובלי צילום: מירי צחי
בכנסת ה-18 חוטובלי נשאה את תואר הח"כית הצעירה ביותר. בכנסת ה-19 היא כבר איבדה את התואר הזה לטובת סתיו שפיר בת ה-27, אבל זה לא מטריד אותה. היא מבטיחה שבמהלך הכנסת הזו היא תהפוך לאם, לאחר שבכנסת הקודמת הייתה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה, והגיעה להישגים כמו חינוך חינם לגיל הרך והארכת חופשת הלידה לחצי שנה. "אנחנו מתכננים משפחה מכובדת. אני באה ממשפחה בת חמישה ילדים, ואור בן למשפחה בת ארבעה ילדים. שנינו אוהבים ילדים".
חוטובלי מכריזה שאחרי החתונה תמשיך לשאת את שם משפחתה. "אור אמר לי: 'את כל כך מותג שאין לי ציפייה שתשני את שמך. את אשתי לא מתוקף שם משפחה'". השניים מתכננים לגור בבית שכור ביישוב אלון, ליד אדומים. "אנחנו לא דוגמטיים. יש בנו פתיחות. בחרנו באלון, יישוב מעורב של דתיים וחילוניים, לא בגלל אידיאולוגיה אלא בגלל הקרבה לטבע. אנחנו לא ממהרים לרכוש בית ולקחת משכנתה".

חייה של ציפי חוטובלי קשורים בשני מנטורים: ראש הממשלה בנימין נתניהו והעיתונאי דן מרגלית.
"אלוהים אוהב אותי", היא אומרת כשהיא מתייחסת לשניים שהזניקו את הקריירה שלה. "בתקופה שהתחלתי לעבוד על דוקטורט, דן מרגלית הזמין אותי להופיע בתוכניתו 'מועצת החכמים'. הוא נתן לי מתנה מאוד משמעותית - הוא צירף אותי לתוכנית, ילדה בת 26, לצד טומי לפיד ז"ל ואמנון דנקנר. מההתחלה אהבתי את הדמות שלי על המסך, למרות שאני מדברת מהר מדי. כבר בתחילת הדרך בטלוויזיה דן מרגלית אמר לי: 'את תהיי חברת כנסת'. נשארנו ידידים, אני הבת המאומצת הרביעית שלו. אנחנו באים אליו ואל אשתו ורואים ביחד כדורסל. אני לומדת ממנו עד היום. בנימין נתניהו הזמין אותי לשיחות כשהיה ראש האופוזיציה. אני לא מתייחסת לשני האנשים שפתחו לי דלת כדבר מובן מאליו".

הייצוג הנשי המועצם בכנסת הנוכחית ממש לא מרשים אותה. "אני מצפה מראש הממשלה שחוץ מלימור לבנת ימנה מהמפלגה שלנו עוד שרה, ואני בהחלט רואה את עצמי כמועמדת", היא מכריזה. "הייתי רוצה להיות שרת ההסברה, כי אני מצוינת בהסברה, ובעתיד - שרת החינוך".

משכורת של ח"כ היום זה 38,250 שקל פלוס מכונית ושאר הטבות. זה לא צורם בעינייך?
"נטו לבנק אני מקבלת 16 אלף, ולא מצליחה לחסוך, כי לח"כ יש הוצאות גבוהות - מתנות ורמת חיים
גבוהה. חוץ מזה, מפריע לי שהציבור לא מעריך את קשיי התפקיד. יש בורות אזרחית לגבי עבודת המחוקקים. במצעד המשודכים שלי היה בחור אחד שנרתע מהקריירה שלי, ושאל ברצינות: 'את לא יכולה לרדת לחצי משרה?' להיות חבר כנסת זה פול טיים ג'וב, שתי משרות".

גברים עם חוסר ניסיון

היא מעריצה את גאולה כהן, יו"ר מפלגת התחייה לשעבר, ומאמינה באחוות נשים שחוצה גבולות פוליטיים. "עם זהבה גלאון אני חתומה על חצי מיוזמות החקיקה שלי ושלה. שלי יחימוביץ' ישבה לידי שנתיים, ונתנה לי את הרומן שכתבה עם הקדשה אישית. ציפי לבני נתנה לי שיעור. ישבנו בלשכה שלה לשיחה אישית, והיא אמרה לי: 'תבחרי בבן זוג שיהיה מוכן ללכת איתך עד כיסא ראש הממשלה'. אור אומר לי שהוא מוכן לגבות אותי עד כיסא ראש הממשלה, אבל הכיסא הזה לא בשאיפות שלי. תני לי כמה שנים לצמוח ולחלום על תפקיד שרת החינוך, חוץ, גם משפטים טוב, אם כי אצלי המשפחה תהיה מעל הכל, מעל הפוליטיקה". 

תשימי כיסוי ראש אחרי החתונה?
"עוד לא החלטתי. אני מתלבטת. זה נושא רגיש. עזבי את זה. דברי איתי אחרי החתונה". 

את מצטערת שהפגישה עם אור לא קרתה כבר לפני ארבע שנים?
"שנינו מצטערים. מצד אחד החמצתי, ומצד שני, אולי הרווחתי בשנים שעברו בשלות נשית? אלוהים מכוון. בכל מקרה, הסיפור שלי נותן תקווה לרווקות. אל תתפשרו".

***
הכתבה המלאה התפרסמה במגזין 'נשים'
לעמוד הפייסבוקשל 'נשים'

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''משפחה וזוגיות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק