פרץ אהבה: ענבל פלדבאום מאוהבת בקובי

אחרי שנתיים וחצי של נישואים, קובי וענבל פרץ הגיעו למדרגות הרבנות. כעבור שבעה חודשים הם הפתיעו שוב, כשעשו קאמבק זה לזרועות זה. עכשיו ענבל מנסה לראשונה להסביר מה קרה בעצם, וקובעת: "קיבלתי בנאדם חדש"

אילנה שטוטלנד | 20/7/2012 10:55 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
 
כמה אהבה. ענבל פלדבאום
כמה אהבה. ענבל פלדבאום צילום: אריק סולטן
ביום שבו קבע קובי פרץ את המזוזה בחנות הבגדים החדשה של רעייתו, ענבל, היא קיבלה הוכחה ניצחת לכך שעין הרע אכן קיימת בעולם. "עשר דקות אחרי שקובי הלך, המזוזה נפלה ונשברה לשניים", היא מספרת. "בהתחלה נורא נלחצתי, אבל אחרי שעשיתי כמה טלפונים אמרו לי 'יופי, מעולה, יצאה העין, תירגעי, הכל בסדר'.

"התקשרתי לקובי, הוא חזר, תלה מזוזה זמנית, אחר כך קנה מזוזה קבועה, תלה אותה שוב, וטפו-טפוטפו, היא כבר לא נשברה". 
את מאמינה באמונות טפלות?
"כן, שאסור להעביר סכין מיד ליד, מספריים מיד ליד, אמא'לה".

אנחנו נפגשות יומיים אחרי ההופעה של פרץ בקיסריה, שפתחה את סיבוב ההופעות החדש שלו לרגל צאת האלבום "כתוב בשמים". עבור פרץ, שכבש את קיסריה כשהוא מלווה בתזמורת של 20 נגנים, זוהי תחילתה של תקופה חדשה שבאה אחרי שנתיים קשות, שכללו את פרשת ה"שלופים", חקירות במע"מ ומס הכנסה, נשירה מהתוכנית "רוקדים עם כוכבים", אב שלקה באירוע מוחי, ואם זה לא מספיק - גם פרידה זמנית מרעייתו, שבשיאה ארז מזוודה, עלה על מטוס ועף למיאמי בלי התראה מוקדמת.

"קובי בא להופעה בקיסריה בכל הכוח, כמו אריה", אומרת ענבל. "הוא נתן את כל כולו, והיה מרגש לראות את זה אחרי תקופה לא קלה. זה היה מדהים, מקסים. קובי גם העלה את הבן שלנו לבמה, וגם הקדיש לי את השיר 'איפה שתהיי'".
צילום: שוקה כהן
גם הקדיש לה שיר. קובי פרץ וענבל פלדבאום צילום: שוקה כהן
נחתנו ממאדים

לא תמיד שררה אידיליה כזו בבית משפחת פרץ. בינואר 2011, אחרי שנתיים וחצי של נישואים וילד אחד (ליאל גבריאל, היום בן שנתיים ותשעה חודשים), הגיעו השניים למדרגות הרבנות. ענבל ארזה את חפציה, והיא וליאל עברו לגור אצל אמה בהרצליה. אבל הגירושים מעולם לא התקיימו. אחרי פרידה מתוקשרת בת שבעה חודשים, שהובילה בסופו של דבר לקאמבק מתוקשר, ענבל מנסה לראשונה להסביר מה בעצם קרה שם.

"כל זוג רב, לכל זוג יש עליות וירידות

וזה לגיטימי, על כולם לפעמים יורד גשם", היא אומרת. "לצערנו הרב, צרות באות בצרורות, אבל מה שלא הורג - מחשל. זאת הייתה מעין מערבולת שנכנסנו אליה בעל כורחנו, אבל הכל מאחורינו, שזה הכי חשוב. אני זוכרת שכשהתחתנו זה היה 'בטוב וברע', וכמובן שהייתי שם ואהיה שם לטוב ולרע. אחרי ההופעה בקיסריה את רואה שזה כבר די, שזה עבר מעלינו, שאנחנו חוזרים לדרך המלך, שהתקופה הפחות טובה מאחורינו. בלי עין הרע, כמובן".
אבל בטח כעסת על זה שהוא נעלם לך פתאום.
"היום, בדיעבד, אני הכי מבינה אותו בעולם. זה סוג של דרך התמודדות. קובי לא שותה ולא מעשן. אצלו זאת הייתה קצת התאווררות מהמציאות, והוא חזר לעצמו מהר מאוד. היה קצת כעס בהתחלה, אבל היום אני הרבה יותר מפוקסת ומבינה אותו".
למה נפרדתם, בעצם?
"היו בינינו חילוקי דיעות. החיים של ענבל וקובי זה פר אקסלנס בבית שלנו. אני לא חושבת שצריך לעניין מישהו מה שקורה בבית של השני".
בכית הרבה בתקופת הפרידה?
"אני בוכה כל הזמן, אני מאוד רגישה, זאת לא אינדיקציה. מזל מאזניים זה מזל מאוד רגיש".
ניסית במהלך התקופה הזאת לפתוח פרק חדש בחייך?
"ממש לא. הייתי עם הילד שלי, אך ורק איתו ולמענו. ידעתי גם שהכל יסתדר".
מה היה לך הכי קשה בזמן הפרידה?
"ההתמודדות עם הילד, החלוקה הזאת של 'פעם אצלו, פעם אצלי'. אבל טפו-טפו, נחתנו מהמאדים שהיינו בו, וזהו, חזרנו להקים בית חדש בישראל. זה הכי מומלץ בחום ובאהבה לכל הזוגות שחושבים לפרק את החבילה".
נעזרתם בייעוץ זוגי?
"לא. בשלב מסוים פשוט הגיעו מים עד נפש. היינו ביחד בדיון ברבנות, הסתכלנו אחד על השני - תמיד אנחנו מדברים דרך העיניים - ולא הבנו מה אנחנו עושים שם. פשוט יצאנו באמצע, הלכנו לאכול צהריים ביחד, לא הפסקנו לדבר על הכל, והבנו שמכאן והלאה זה לחזור הביתה ביחד. זה כמו בסרטים, את צריכה להגיע עד לקרקעית כדי להבין מה את עושה בכלל. מה שקרה לנו לימד אותי לא לוותר בקלות. להתגרש אפשר כל יום, אבל כשיש אהבה צריך לדעת לוותר, להבין, להקשיב. תמיד אפשר לסדר את הכל, השאלה עד כמה באמת רוצים, ושנינו רצינו".

צילום: אריק סולטן. סגנון, איפור ועיצוב שיער: גילי אלגבי, ע.עיצוב שיער: עדי גרונבגר
הגיעו מים עד נפש. ענבל פלדבאום צילום: אריק סולטן. סגנון, איפור ועיצוב שיער: גילי אלגבי, ע.עיצוב שיער: עדי גרונבגר

איך היה להתחיל שוב?
"זה מרגש, הכל מאוד מרגש. האהבה תמיד הייתה שם, לא היה צריך לחדש אותה, ופתאום אחרי כל מה שעבר, פתאום להתחיל הכל מהתחלה, זה כיף, כאילו הכרת שני אנשים שונים לגמרי. אני חושבת שהשתנינו אחד בשביל השני. קובי השתנה בהרבה מאוד דברים, קיבלתי בן אדם חדש. הוא יותר שם בשבילי, וגם אני הרבה יותר ערה לבעיות שקורות סביבנו, הרבה יותר מעורה. למדתי להיות יותר קשובה, יותר להבין, יותר לשתף, לדבר, לספר. בנינו סוג של חברות מאוד נקייה וטהורה. פעם זה גם היה, אבל פחות. הילד נולד, את יותר עם הילד, פחות עם הבעל, שזה בסדר וזה טבעי, אבל היום זה כבר אחרת. אני יכולה להגיד לך שכל יום שעובר, אני אוהבת את קובי יותר ושלמה יותר בעולם עם הכל מכל".
אילו תגובות קיבלתם אחרי שחזרתם להיות ביחד?
"רק חום ואהבה. בתקופה שנפרדנו גם גיליתי מי החברים שלי, ומי שגיליתי שהוא לא חבר, אז 'דליט'".
ומי באמת החברים הטובים שלכם?
"רון שובל ואשתו דקלה הם חברים מאוד טובים. מבחינתי, דקלה זו הנפש התאומה שלי. אין אנשים כאלה".
אתם חושבים על הרחבת המשפחה?
"כל שני וחמישי שואלים אם אני בהריון. ילדים זה שמחה, בוודאי. מה שצריך לקרות יקרה, ומתי שזה צריך לבוא, וזהו. אנחנו מוכנים. במידה שזה יהיה בן, יש כבר אפילו בגדים עם אטיקטים, ואם זו תהיה בת, אז מלתחה חדשה כמובן, כמו שצריך. הבן שלנו מדוגם מכף רגל עד הראש, תמיד מסודר. כשאנחנו הולכים לקניון, זה רק לקנות ולקנות לליאל. קובי חוזר מחו"ל עם שלוש מזוודות רק בשביל הילד. כשליאל היה בן שלושה שבועות הלכתי לכיכר, קניתי לו ג'ינס, חולצה ונעליים של ארמאני. מה שראיתי, קניתי. בדיעבד זה לא ריאלי, אבל חובה".

בייגל
עם כל יום שעובר, אוהבת אותו יותר. קובי פרץ וענבל פלדבאום בייגל
הוא אשכנזי, אני מרוקאית

ענבל (פלדבאום), 27, וקובי פרץ, 36, לא בדיוק גדלו באותה שכונה. היא גדלה במשפחה מבוססת בהרצליה, בת זקונים אחרי שני אחים. הוריה התגרשו כשהייתה בת 14. בשנת 2006, בהיותה בת 20, היא השתתפה בתחרות מלכת היופי של ישראל. בערך באותה תקופה הכירה את פרץ, שגדל בכפר שלם, התחיל את הקריירה המוזיקלית שלו לפני כ-17 שנים , ומאז נודע בזכות להיטים כמו "בלבלי אותו", "כמה אהבה", " אני לא בן של מלך" ו"אמא".

השניים נפגשו באירוע. "חבר טוב הכיר בינינו. היה איזה משהו, איזה קליק, ומכאן והלאה הגענו לעצם היום הזה", היא מספרת. לפני ארבע שנים נישאו באולמי "אבניו" בנוכחות 1,400 מוזמנים . הכלה החליפה במהלך האירוע שלוש שמלות של דני מזרחי. "אני אוהבת בקובי את הבן אדם שבו", היא מתפייטת. "הוא מקסים, תומך, מפרגן, אוהב, הוא בן אדם לפני שהוא זמר. אומרים תמיד שהפכים הכי מסתדרים, ויש מצבים שהוא כבר הופך להיות אשכנזי ואני מרוקאית. עם הבן שלנו קובי הכי אבא פולני שבעולם, דואג, רץ אחריו לראות אם נפל או קיבל מכה".

ואיך מתבטאת המרוקאיות שלך?
"בואי למטבח שלי, תראי את הבישולים שלי, לא תאמיני. הכל אני יודעת לבשל, מדגים ועד כבש בתנור, קוסקוס, מופלטה. חמותי, שתהיה בריאה, היא המורה שלי".

יום לפני הראיון חגגו השניים ארבע שנות נישואים. "היינו במלון בקיסריה אחרי ההופעה שלו, הייתה עוגה, היו פירות, בריכה עם הילד, הכי כיף שבעולם. קובי כל הזמן מפתיע ומפנק, בלי סיבה מיוחדת. תמיד כשהוא הולך לקנות לעצמו בגדים, הוא מתחיל ישר לצלם תמונות בטלפון ולשאול 'מה להביא לך? מה את אוהבת?'. הוא גם עשה לי מסיבת הפתעה ליום הולדת 27 במסעדת 'מיתוס' עם כל החברים הכי קרובים, והביא לי שעון רולקס במתנה. אבל ההפתעה הכי-הכי הייתה הצעת הנישואים. הוא לקח את המפיק אלירן ברדוגו, לקח אותי במסוק, עשינו סיבוב בשמי הארץ עם ארוחת ערב רומנטית, וכמו בסרטים, אחרי הארוחה הוא הוציא את הטבעת".
ואיך את מפתיעה אותו?
"באחת ממסיבות התקליט שלו, שהייתה במועדון'הדום', הקלטתי לו ברכה שהוא היה בשוק ובהלם. הקלטתי את זה ספונטנית, כמה אני גאה בו, מעריכה אותו על הדרך שלו".
שרת את הברכה או דקלמת?
"אני לא שרה. אם אני אשיר האורחים יברחו מאולם".
את אוהבת מוזיקה מזרחית?
"עד שהכרתי את קובי, מוזיקה מזרחית בקושי דיברה אלי. היום אני יודעת את השירים שלו בעל פה, וגם ליאל יודע. הילד שומע את הדיסק באוטו ופשוט קולט".
קובי מתייעץ איתך לגבי הקריירה שלו?
"כשהוא חוזר מהאולפן אחרי שהלך להקליט סקיצה, הוא תמיד מעיר אותי, גם בלילה, והדיעה שלי על הסקיצה מאוד חשובה לו. להופעות אני אף פעם לא באה, רק להופעות ממש גדולות. הוא מקבל ממני טלפון ואיחולי הצלחה לפני שהוא עולה לבמה".
את שומעת גם זמרים אחרים חוץ מקובי פרץ?
"אני לא קונה דיסקים אף פעם, אבל בבית ערוץ 24 מתנגן בכיף, כל הזמן".
זה לא פשוט לחיות עם זמר, לא?
"אני חיה עם קובי, לא עם קובי פרץ הזמר. הוא בעל מדהים, אבא מהמם, עושה הכל, עוזר לי לקלח את הילד, להרדים. הוא שם בשבילי ואני שם בשבילו".
ומה עם המעריצות? את לא מקנאה?
"מי שלא מקנא לא אוהב, אבל הכל בגבולות הטעם הטוב. המעריצות הן חברות שלי גם, התחברתי אליהן. הן מהממות, חבל על הזמן".
מה יכול לעצבן אותך אצל קובי?
"שהוא נותן לבן שלי שוקולד בלילה, למרות שאני לא מסכימה".
מה היית משנה בו?
"הוא יותר מדי עקשן. גם הבן שלנו עקשן וגם אני. אנחנו משפחה של עקשנים".

משפחת פרץ היא לא רק משפחה עקשנית, אלא גם משפחה מאוד מטופחת. לא רק ענבל מסדרת גבות וציפורניים, גם קובי נוהג כך. "אני מסדרת גבות כל שבוע וחצי אצל עופרה, היא הגבנית שלי כבר 13 שנה. גם קובי עושה אצלה, שידכתי ביניהם".
לא נראה לך מוגזם שגבר מסדר גבות?
"אני בעד טיפוח, זה מאוד חשוב אצל שני הצדדים. היום כל גבר שני מסדר גבות".

צילום: אלירן אביטל
מסודרים. קובי פרץ, ענבל פלדבאום צילום: אלירן אביטל
זה סטייל חו"ל

לפני כחודש פתחה פרץ את חנות הבגדים KOKO, הממוקמת בצפון רחוב בן יהודה בתל-אביב. במשקפי פראדה שחורים היא יושבת על הספסל מול החנות, מעשנת את הסיגריה של הבוקר. הרחוב עדיין שקט, אבל "אין לדעת", אומרת פרץ, "הנה, שבוע שעבר נכנסו בבוקר שתי תיירות וקנו הרבה".
עם כמה שקובי מרוויח, את לא בדיוק צריכה לעבוד לפרנסתך.
"לפני החנות עבדתי שבע שנים ב'אופטיקה עיניים' ברמת-גן, ותמיד כשהיו נכנסות לקוחות, הן היו אומרות לי 'למה את עובדת?'. אני אשה מאוד עצמאית. אני אוהבת לעבוד, לא אוהבת לשבת יותר מדי בבית. לעבוד זה בשביל הנפש. בטח שאני יכולה לשים מישהי שתחליף אותי כאן, אבל זאת חנות שלי, חשוב לי היחס החם והאישי, שמי שתבוא אני אדאג לה, כי אני יודעת שבאים בשביל ענבל".
ומי אוסף את ליאל מהגן?
"מי לא? אמא שלי, אמא שלו, גיסות שלי, אחים שלי, קובי, כולם נרתמים פה לעזרה. בשבע בערב אני סוגרת את החנות. לא רוצה לפספס את המקלחת ואת ארוחת הערב עם הילד".
מאיפה בכלל בא הרעיון של חנות בגדים?
"כל הזמן אמרתי שאני רוצה משהו משלי. קובי גם כל הזמן רצה שאהיה עצמאית. בחיים הכל זה טיימינג, ועכשיו נכון לי לעשות את זה. לא היה לי ספק שזאת תהיה רק חנות בגדים, כי זה מה שאני נושמת ומבינה. תמיד התחברתי לאופנה, מאז שאני ילדה הייתי שמה נעליים ואודם של אמא. השקענו פה הרבה מאוד כסף בשביל שיהיה משהו שונה, לא עוד חנות בתל-אביב".

החנות של פרץ מעוצבת בשילובים של שחור וזהב עם נגיעות של סגול. במרכזה תלויה נברשת ענקית מקריסטל. "השנדליר מבחינתי זה מרכז החנות. לפני שבכלל התחלתי את העיצוב, היה חשוב לי איך השנדליר שלי ייראה ואיך השקיות שלי ייראו", היא מספרת. "אני והאדריכל רן עוזר, שהוא חבר טוב שלי, עיצבנו יחד את המקום. כל מי שרואה את החנות אומר לי 'סטייל איטליה', ' סטייל ניו יורק'. עוד לא החלטתי איזה סטייל זה, אבל אין ספק שזה סטייל חו"ל".
את חושבת שהשם קובי פרץ יעזור למשוך קליינטיות?
"לא יודעת להגיד לך. אני כל כך מאמינה בעצמי, ומבחינתי זה יכול להיות בונוס. אם יש כאלה שמעריצות, רוצות להגיע-בשמחה, באהבה".

בחנות של פרץ ניתן לאתר מותגים בייבוא מארה"ב ומאיטליה. "את כל מה שיש בחנות אני בוחרת ומזמינה באופן אישי", היא מספרת. "מצד אחד החנות משדרת מאוד יוקרה, מצד שני אני רוצה שזה יהיה גם לכל כיס, שבחורה שתיכנס לפה תמצא את עצמה. לכן יש פריטים מ-350 שקל ועד 4,000 שקל , והכל פה זה וואן פיס".
איפה את עצמך נוהגת לקנות בגדים?
"אני קונה הרבה בזארה, לפעמים גם ב'פקטורי', ב'פילוסופי' וב'אמור' בכיכר המדינה. אבל עכשיו אני מתלבשת רק מהחנות שלי. אני חולת בגדים ונעליים. יש לי בין 80 ל-100 זוגות נעליים".
מה הזוג הכי יקר?
"מגף של פאצ'וטי שעלה 1,600 דולר. קובי קנה לי אותו בניו יורק".
את מייעצת לקובי בענייני לבוש?
"אנחנו קונים ביחד בגדים. ג'ינס, טישירט, נעל יפה. את הרוב הוא קונה בחו"ל, אבל גם בכיכר ובזארה".
מה היית מאחלת לשניכם?
"שהאהבה שלנו לא תיגמר לעולם, ושרק המוות יפריד בינינו".

אמיר מאירי
רצה שתהיה עצמאית. קובי פרץ וענבל פלדבאום, 2007 אמיר מאירי
Ilana.shtotland@maariv.co.il

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''לוקאלי''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
תפוז אנשים