חיילי מכבי ת"א לא ייצאו לטורקיה?

בצה"ל הודיעו כי לא יאפשרו לשחקנים המשרתים בצבא להמריא למשחק החוץ מול בשיקטאש. במועדון מקווים כי בסופו של דבר תבוטל ההוראה והקבוצה תצא בסגל מלא. מכבי ערערה על הרחקת קונאטה, אך משכה את עתירתה על העונש שקיבל מוטי איוניר

יניב טוכמן | 8/9/2011 16:51

למכבי ת"א נודע היום (ה') כי שלטונות הצבא החליטו שלא לאפשר לשחקני הקבוצה אשר משרתים בצהל לצאת למשחק בטורקיה בשבוע הבא מול בשיקטאש. בין השחקנים אשר
דור מיכה. לא ייצא לטורקיה?
דור מיכה. לא ייצא לטורקיה? צילום: דני מרון
משרתים בצבא נמצאים גם שחקני ההרכב הראשון, דור מיכה, עומר ורד ומשה לוגאסי.

בעקבות הגילוי, פנתה מכבי למנהל המחלקה לספורט תחרותי בצה"ל אורי חרל"פ ולהתאחדות לכדורגל, בכדי שיפעלו על מנת לאשר את יציאת כל שחקני הקבוצה לחו"ל. שחקנים נוספים שנמצאים במהלך שירותם הצבאי הם אורי כהן, רועי קהת ויוסי גינזבורג. 

במכבי ת"א לא רצו ששמות החיילים ייחשפו בהקשר זה, על מנת שניתן יהיה לסגור את הסיפור בין הקבוצה ובין הצבא באופן דיסקרטי. כעת, משהשמות פורסמו, חוששים במועדון כי צה"ל יקשה עוד יותר על יציאתם של החיילים.
קטעי הווידאו יעזרו לקונאטה?

בתוך כך, לא שכחו במועדון את העונשים הכבדים שהטילה אופ"א על המאמן מוטי איוניר והחלוץ מוסא קונאטה בעקבות הרחקתם מול פנאתינייקוס לפני שבועיים.

המאמן והחלוץ הורחקו משלושה משחקים במפעל, עובדה עימה הצהובים מסרבים להשלים. הקבוצה הגישה השבוע ערעור לבית הדין של אופ"א ובקריית שלום מקווים שייערך דיון עוד לפני המשחק הראשון בשלב הבתים.

עם זאת, בסופו של דבר החליטה מכבי למשוך את הערעור על הרחקת המאמן, ותעתור רק על השעייתו של קונאטה. בקבוצה טוענים כי העבירה שביצע לא הייתה כזאת חמורה וספק אם הייתה צריכה לחייב עונש כה חמור.

מכבי צירפה לערעור קטעי וידאו מהמשחק, בו רואים את העבירה של קונאטה. במועדון אמרו הבוקר: "בדו"ח השופט נכתב שמוסא בעט בצווארו של שחקן פנאתינייקוס וזה באמת נשמע חמור, אבל כל בר דעת שרואה את התמונות מבין כי זה רחוק לגמרי מהתיאור של השופט".

מכבי תקיים הערב מסיבת עיתונאים, בה צפוי המאמן איוניר להתייחס בפעם הראשונה בצורה רשמית לנסיעה לאיסטנבול בשבוע הבא ולעונש שספג.

במועדון הבינו כי בימים בהם תשהה הקבוצה באיסטנבול תיערך בעיר גם אליפות בינלאומית בהיאבקות, במלון בו תשהה הקבוצה ילונו גם ספורטאים רבים מרחבי היבשת. הקבוצה תמריא לטורקיה 36 שעות לפני המשחק, בניגוד ליציאה המוקדמת למשחק באתונה. השחקנים יקיימו אימון בודד בעיר, אשר ייערך באצטדיונה של בשיקטאש.

למרות האזהרות הרבות, אוהדי מכבי ממשיכים לרכוש חבילות למשחק ועל פי הידוע יש כבר קרוב ל-50 אוהדים שילוו את הקבוצה. בתוך כך קראה הקבוצה לאוהדיה "לקרוא בעיון ולפעול בהתאם לאזהרת המסע שהוציא המטה לביטחון לאומי של משרד ראש הממשלה", הממליץ, כידוע, להימנע מנסיעות לטורקיה.

על מנת לאפשר לאוהדים אפשרות לאחל לקבוצה הצלחה לקראת היציאה לאיסטנבול, מכבי תקיים אימון פתוח ביום שני הבא באיצטדיון רמת גן בשעה 19:00, וקראה לאוהדים להגיע ולהביע את תמיכתם.

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מבזקי ספורט