קורנפיין: "אום אל-פאחם יבואו לבצע פרובוקציה"

איציק קורנפיין יבקש מבית הדין שהמשחק ללא קהל שצפוי להיגזר על בית"ר יחול כבר במפגש הגביע הערב. אבי לוזון הזהיר: "אתם לא מבינים מה עומד להתרחש. אופ"א ופיפ"א חזק בסיפור"

יניב טוכמן | 29/1/2013 8:00

איציק קורנפיין יתייצב הבוקר (11.00) בבית הדין של ההתאחדות ויבקש כי משחקה של בית"ר ירושלים בגביע הערב (19.00) מול מכבי אום אל-פאחם ייערך ללא קהל. ההתאחדות לא תתנגד לבקשה, והדיין עמנואל סלע יצטרך להחליט אם לקבלה.
איציק קורנפיין. עוד יום עמוס
איציק קורנפיין. עוד יום עמוס צילום: פלאש 90


אתמול בצהריים הגיע קורנפיין, בלוויית חברי הדירקטוריון ישראל גולדשמיט ומומי דהן, למשרדי ההתאחדות. היו"ר ביקש לקבל רוח גבית מהיו"ר אבי לוזון באשר לאירועים הצפויים לקבוצה בעקבות ההחתמה הקרובה של השחקנים המוסלמים מצ' צ'ניה.

בפגישה נכחו בכירים נוספים בהתאחדות ולכולם היו טענות כלפי מה שקרה בטדי בשבת. "אתם לא מבינים מה עומד להתרחש", פתח לוזון. "אופ"א ופיפ"א חזק בסיפור הזה. הם מודעים להכל (כנראה גם בגלל המכתב ששלח ח"כ אחמד טיבי - י.ט). ולא יוותרו. אם הסיפור הזה ביציעים יימשך, בית"ר תחטוף חזק".

קורנפיין הבהיר כי צמרת בית"ר ועשרות אלפי אוהדים מתנגדים למה שהיה בשבת, וכי הוא מוכן לעשות כל צעד דרמטי כדי להילחם בתופעה. בהמשך עלה הרעיון שהערב יציעי טדי יהיו ריקים, וההתאחדות לא התנגדה.
"נצטרך לגייס את כל האוהדים הטובים"

"אנחנו לא מנסים לטאטא את הבעיה", אמר אמש קורנפיין. "זה לא יסתיים הערב. בעוד שבוע וחצי מחכה לנו משחק בית מול סכנין, וגם שם תהיה אווירה נפיצה. עדיף שהמשחק ללא קהל, שגם כך ייגזר עלינו על ידי בית הדין, יהיה מול אום אל-פאחם, כדי שיהיה לנו מספיק זמן להתכונן לקראת המשחקים הבאים. נצטרך את שיתוף כל הגורמים כדי להילחם באנשים שעלולים להביא אסון על בית"ר".

עד כדי כך אתם חוששים מהמשחק מול אום אל-פאחם?
"ביומיים האחרונים אנחנו רק שומעים שאנשי אום אל-פאחם מאיימים שיירדו מהמגרש ברגע שיקללו אותם. אני מפחד שיהיה כאן ניסיון לפרובוקציה שתפגע אנושות בבית"ר. איפה נשמע שקבוצה שולחת מכתבים ערב משחק ומאיימת להוריד שחקנים מהדשא אם יקללו על רקע גזעני? אני חושש שברגע שתישמע קללה אחת, הם יירדו מהמגרש ויעוררו סערה בקנה מידה עולמי.

"התחושה שלי היא שאום אל-פאחם תבוא למשחק במטרה לבצע את הפרובוקציה הזו, ואחרי זה לא נוכל לצאת ממנה. אני מבין שהם מכרו כרטיסים, ואולי הם חשבו שיעשו קופה בטדי, כי ההכנסות מתחלקות בגביע, ולכן אנחנו גם מוכנים לתת להם פיצוי כספי סמלי".

בהנחה שהדיין יקבל את הבקשה, מה יהיה בהמשך?
"נצטרך לגייס את כל האוהדים הטובים כדי שיעזרו לנו, נצטרך את המשטרה. אנחנו לא מתכוונים להתקפל בנוגע לצירוף השחקנים הצ' צ' נים. יש כאן 500 איש שמחזיקים מועדון שלם כבן ערובה. מאות שתופסים כבני ערובה עשרות אלפים ואולי מאות אלפים, שמבינים שאי אפשר להמשיך לחיות כך.

"כבר תקופה ארוכה שבית"ר נלחמת בגזענות, ויש גם הצלחות. עמותת האוהדים איתנו, ואנחנו מקבלים מאז שבת אלפי פניות מאוהדים שמבקשים שלא נוותר. האוהדים שלנו צריכים להבין שזה כבר לא משחק, זה לא צחוק. המוסדות הבכירים בכדורגל העולמי יענישו אותנו בחומרה. כשזה יבוא, אף אחד לא יוכל להתלונן שלא הזהירו אותנו".

בית"ר תשחק הערב בהרכב חסר. שי חדד פצוע ואת מקומו ימלא אלי דסה. דריו פרננדס מוצהב ובמקומו יעלה ברק משה. אבי ריקן לא כשיר לגמרי וסטיבן כהן אמור להחליפו. דומה שחלק משחקני בית"ר לא יתנגדו למשחק ללא קהל. "מה שהיה מול בני יהודה בלתי נסבל", אמר אמש שחקן בקבוצה. "זה נורא לשחק כשחצי מהאוהדים מקללים על רקע גזעני".

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מבזקי ספורט