אוהדי בית"ר יוצאים נגד ה"לה פמיליה"

שריפת ארגון הגביעים של מועדון הכדורגל הביא את האוהדים השפויים להרים קול נגד גילויי הגזעניות של הפלג הקיצוני. "נצבע את טדי בצהוב-שחור שפוי"

יוסי אלי | 10/2/2013 7:50

"בעד קורנפיין, נגד הגזענות" - זה השלט שיונף היום (א') מעלה מעלה בידי אוהדי בית"ר ירושלים השפויים במהלך המשחק מול בני סכנין באצטדיון טדי הביתי. מבחינת אוהדיה האמיתיים של הקבוצה, כמו עמנואל שלמון, "אירוע שריפת ארון הגביעים הוא בבחינת קו פרשת המים". מכאן ואילך, הם אלו שיתחילו להרים את ראשם במהלך משחקי הקבוצה.

- משרדי בית"ר הוצתו: "כל ההיסטוריה עלתה באש"
- מפכ"ל המשטרה: מדובר באירוע חמור

מבחינתם, אירוע ההצתה מסמן את סופה של השליטה האימתנית של אוהדי ה"לה פמיליה", המתרכזים בעיקר במעלות היציע המזרחי. "אני יושב ביציע המזרחי שבוע אחר שבוע החל משנת 2006", אומר שלמון, אוהד שרוף של בית"ר.
 
מימין: יוסי זריהן, עובד שזו ועמנואל שלחון.
מימין: יוסי זריהן, עובד שזו ועמנואל שלחון. צילום: פלאש 90
 
"הגזענות תמיד הפריעה לי. התחושה שלי היא שהתנהגות האוהדים הגזעניים של הקבוצה היא תוצאה של בורות. כולם חושבים שרק הקהל המערבי תומך בקורנפיין, אבל זה לא כך. רובו של היציע המזרחי, הממוקם מטה, תומך בו, ותמיד יש מאבק פנימי בין האוהדים למעלה לאלה שלמטה. כשזה קשור ליו"ר קורנפיין, זה לפעמים גם מגיע למאבקים פיזיים".

לדברי שלמון, המיעוט הגזעני ביציעי טדי מצליח להשמיע את קולו בעוד הקול השפוי, באופן טבעי, נותר אילם. "האוהד השפוי מעדיף להישאר בבית מאשר להשמיע את קולו", הוא טוען. "אני מרגיש שהיום יתחיל משהו חדש בבית"ר, כשיציעי טדי ייצבעו בצהוב-שחור שפוי. כולם ינסו לבצע דה-לגיטימציה של האוהדים האלו".
נותנים גב לקהל השפוי

עובד שזו, אוהד ותיק של בית"ר, אף הרחיק לכת. כאשר הוצגו לראשונה שני שחקניה הצ'צ'נים מוסלמים החדשים לפני כשבוע וחצי, הוא הגיע לאימון הקבוצה מצויד בזר פרחים והעניק להם אותו. "זה עדר של ילדים", מעיד שזו על ארגון ה"לה פמיליה". "אחד צועק ואז כולם משתוללים. כשראיתי את התמונות של ארון הגביעים המפויח, זה מבחינתי יותר מצביטה בלב. זה פשוט עשה לי רע".

שזו , יחד עם חברים נוספים, מתכנן להרים שלט ענק במהלך המשחק נגד סכנין. כיוון שהיציע המזרחי יהיה סגור היום, הוא מתכנן להניף את השלט ביציע הצפוני, שם, לפי הצפי, צפויים להתרכז מרבית חברי ה"לה פמיליה".

"מתחילים לשמוע את הקהל השפוי של בית"ר", הוא מדווח. "שומעים את שריקות הבוז כשהקיצוניים שרים שירים פוגעניים. יותר ויותר אנשים מגיעים למשחקים כדי לתת גב לקהל השפוי. לדעתי, מחר בערב יהיה השיא".

שזו , יליד קטמונים, סבור שהוא והחברים שלו הם הם הדור האמיתי של אוהדי בית"ר ירושלים. כאלה שמאמינים בכל לבם שהאגודה והספורט הם הדבר החשוב ביותר, ולא זהותם הדתית של השחקנים.

"כשהבאתי פרחים לשחקנים הצ'צ'צנים, הקיצוניים קיללו", מעיד שזו. "התעמתתי איתם. שאלתי אותם -'אם היו מביאים שחקן בדואי מוסלמי ששירת ביחידה מובחרת בצה"ל, איך הייתם מרגישים אז?' והם התחילו להתבלבל. אני מקווה שמחר הקול השפוי יעשה בלגאן ונשתיק את הקול הלא שפוי ".

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מבזקי ספורט