כיצד להפוך את nrg מעריב לאתר הבית שלי? כשאתם נמצאים בעמוד הבית של nrg מעריב, לחצו על הלוגו הראשי של nrg ואז על אישור. או:

 1. ודאו שאתם בעמוד הבית של nrg מעריב.
 2. בשורת התפריט שבראש הדפדפן לחצו על המילה Tools, או "כלים".
 3. בתפריט שנפתח, לחצו על המילים Internet Options, או "אפשרויות אינטרנט".
 4. בחלונית שנפתחה, בחלקה העליון, נמצא הכפתור Use Current, או "האתר הנוכחי". לחצו עליו.
 5. כעת לחצו "אישור".

nrg מעריב הוא עכשיו אתר הבית שלכם.

באילו גרסאות של דפדפנים פועל האתר, ובאילו מערכות הפעלה? אתר nrg מעריב פועל במיטבו על מערכות הפעלה Windows 98 ומעלה (כולל Windows XP). ניתן לגלוש באתר גם ממחשבי מקינטוש, אך אין ערובה כי כל התכנים יוצגו כראוי. מומלץ לצפות באתר באמצעות דפדפן מסוג Microsoft Internet Explorer מגירסא 6 ומעלה.

כיצד לדעת באיזה דפדפן אתם משתמשים, ומה גרסתו? בשורת התפריט שבראש הדפדפן לחצו על המילה "עזרה" (או Help). בתפריט שנפתח לחצו על המילה "אודות" (או About). בחלון שייפתח תקבלו מידע על שמו של הדפדפן, גירסתו (version) ומידע נוסף. כדי לצאת מהחלון הזה, לחצו על "אישור".

מהי רזולוציית המסך (Screen Resolution) המומלצת לצפייה באתר וכיצד משנים אותה? אתר nrg מעריב נראה במיטבו ברזולוציית מסך 1024X768 פיקסלים, אך ניתן ליהנות ממנו גם ברזולוצייה נמוכה יותר של 800X600 פיקסלים.

כדי לבדוק את רזולוציית המסך שלכם:

 1. מזערו את כל החלונות, כך שתראו את שולחן העבודה של המחשב.
 2. עימדו עם העכבר על שטח פנוי על שולחן העבודה, ולחצו על הכפתור הימני של העכבר.
 3. בתפריט שייפתח לחצו על המילה Properties (או "מאפיינים").
 4. בחלון שייפתח לחצו על התגית Settings (או "הגדרות").
 5. הזיזו את מתג "רזולוציית המסך" (או Screen Resolution) והביטו במספרים המשתנים. המשיכו כך עד שתגיעו לרזולוציה המתאימה.
 6. לחצו על הכפתור Apply (או "החל"). רזולוציית המסך תשתנה.
 7. במידה והתוצאה משביעה את רצונכם, לחצו אישור. במידה והשינוי אינו לרוחכם, חזרו שוב על שלבים 5 ו-6 כדי לשנות שוב את רזולוציית המסך.

כיצד נרשמים לאתר? חפשו את התיבה האישית האפורה מתחת ללוגו של nrg ולחצו על "הרשמה". אם התיבה מברכת אתכם לשלום עם שמכם, כנראה שכבר נרשמתם לאתר. אם היא מברכת לשלום מישהו אחר, לחצו על הלינק "יציאה", ואז יופיע הלינק "הרשמה". לחצו עליו. כעת מלאו את הפרטים בטופס שהופיע, והפכו למשתמשים רשומים באתר nrg מעריב.

מדוע כדאי להירשם לאתר nrg מעריב? גולשים הרשומים לאתר nrg מעריב נהנים משלל שירותים ייחודיים:

 • מזוודה בנפח 30 מגה בייט, לשמירת כתבות, לינקים לאתרים וקבצים.
 • אלבום תמונות עצום בנפח 600 מגה בייט (!) לשמירת תמונות, שליחתן לחברים והדפסתן (הדפסת תמונות מקצועית תיעשה בתשלום).
 • כרטיס ביקור אישי בו ניתן להציג הודעות ומאמרים, אלבומי תמונות ועוד.

האם חייבת להיות לי תיבת דואר אלקטרוני כדי להירשם לאתר? כתובת הדואר האלקטרוני משמשת הן לזיהוי מול המערכת (במקרה ושכחת סיסמה) והן למשלוח עדכונים לגבי התרחשויות ב-nrg מעריב. אנחנו מאוד ממליצים להשתמש בתיבת דואר אלקטרוני פעילה.

איך לבצע חיפוש ב-nrg מעריב? מכל עמוד באתר ניתן לבצע חיפוש באמצעות תיבת החיפוש. הקלידו בעברית או באנגלית את המלים אותן ברצונכם לחפש, בחרו האם לחפש בתוך nrg מעריב או באינטרנט (בעזרת Google), ולחצו על כפתור החץ. בהמשך תוכלו לחפש בתוך התוצאות, תקבלו הצעות לחיפוש ממוקד יותר ולסוגים שונים של תוצאות (תמונות, הודעות, כתבות וכדומה).

איך לפרסם תגובות לכתבות, ומדוע חלק מהתגובות לא מופיעות באתר? בתחתית הכתבות המתפרסמות באתר nrg מעריב תמצאו לינק, עליו כתוב "הוסף תגובה". לחיצה עליו תפתח חלון, בו תוזמנו להוסיף את התגובה שלכם. עם לחיצה על הכפתור "שלח" תעבור תגובתכם לבחינת מערכת nrg מעריב, ותועלה לאתר על-פי שיקול דעתה. בכל מקרה לא יפורסמו באתר תגובות שיש בהן משום לשון הרע, פגיעה בפרטיות או הסתה לאלימות או לגזענות. מעבר לכך, מערכת nrg מעריב מתחייבת להשתדל להעניק לגולשיה פתחון פה מרבי.

כמה שטח מוקצה ב-nrg מעריב לאחסון תמונות? אנחנו מאפשרים אחסון תמונות בנפח של עד 600MB. בעתיד אנחנו מתכוונים להרחיב את שטח האחסון הזה.

איך מאחסנים תמונות באלבום התמונות? באלבום התמונות (אליו ניתן להגיע אחרי הרשמה, על-ידי כניסה לחשבון) שתי דרכים לעדכון תמונות:

 1. הוספת תמונה בודדת: הקלק על Browse, בחר את התמונה הרצויה, בחר כותרת לתמונה (באפשרותך לציין מי בתמונה, שנת צילום התמונה ותיאור כללי).
 2. הוספת רשימת תמונות: כאן תוכל לעדכן מס' תמונות יחד. הקלק על < להוספת התמונות לחצו כאן >, בחר קבצים, בסיום התהליך הקלק על < העלה קבצים Upload >.

מה קורה כשנגמר לי שטח האחסון? מערכת nrg מעריב מודיעה למשתמש כאשר הוא מתקרב למיצוי שטח האחסון המוקצה לו. קבלת ההתרעה מהווה הזדמנות מצוינת 'לעשות סדר' בספריות ובקבצים. פעולה זו משחררת בדרך כלל שטח אחסון רב לשימוש מחדש.

איך לעדכן אלבום תמונות חדש בנוסף לקיים? ניתן לעדכן מספר אלבומים ולקבוע מי מהם יהיה ציבורי או פרטי. יש להקליק על < פתיחת אלבום חדש >. בחלון שיפתח יש לציין את שם האלבום וסוגו (פרטי או ציבורי).

מה ההבדל בין אלבום פרטי לאלבום ציבורי? לנוחות הגולשים קיימים באתר שני סוגי אלבומים:

 1. אלבום פרטי - אלבום זה מוגן בסיסמא. רק גולשים שתינתן להם הסיסמא יוכלו לצפות בתמונות האלבום.
 2. אלבום ציבורי - אלבום הניתן לצפייה על-ידי כל מי שיש לו את כתובת האלבום היחודית.

מה משמעות הכתובת הייחודית שיש לכל משתמש? הכתובת הייחודית מאפשרת לך ולכל מי שתרצה ליידע להיכנס ישירות אל עמוד אישי שתבנה לעצמך באתר. בעמוד זה תוכל להציג את אלבומי התמונות שלך, הודעות שכתבת בפורומים, לינקים לאתרים אהובים ועוד.

איך עושים מנוי למעריב? עיתון מעריב יכול להיות הפינוק הקטן של הבוקר שלכם. למנוי על עיתון מעריב, חייגו עכשיו:
49753*.

איך עושים מנוי למהדורה האלקטרונית של מעריב? כדי לקבל את המהדורה המודפסת המלאה של עיתון מעריב מדי בוקר בגירסה אלקטרונית למחשב שלכם, לחצו על הלינק "העיתון האלקטרוני" http://epaper.maariv.co.il, ועקבו אחר ההוראות. השירות כרוך בתשלום.

איך פונים למערכת העיתון מעריב? המערכת, המנהלה והמודעות של מעריב:
רח' קרליבך 2, תל אביב
ת.ד. 20010
טלפון: 03-5632111
פקס: 03-5610614

איך פונים למערכת nrg מעריב? המערכת, המנהלה והמודעות של nrg מעריב:
רח' קרליבך 2, תל אביב
טלפון: 03-5632436