בן-דרור ימיני

עלילה מתוצרת "הארץ"

16/04/10   |   927 תגובות

עיתון "הארץ" יוצר את הרושם שענת קם חשפה פשעי מלחמה. בדיקת המסמכים שהציג העיתון מגלה את הסיפור האמיתי. כך הצטרף "הארץ" לתעשיית השקרים

ראו, אומרים רבים בתקשורת, מדובר בחשיפה חשובה. צה"ל, כך הם טוענים, הפר את הוראות בג"ץ, ועסק בסיכולים ממוקדים, תוך הפרת הנחיות שיפוטיות. צה"ל, הם ממשיכים וטוענים, ביצע פשעי מלחמה, ואין עיתונאי שהיה שותק, לו היו מגיעות לידיו הוכחות ממוסמכות.

כך שנניח בצד את אלפי המסמכים, שאין להם שום קשר להדלפות, אלא מידע מבצעי, ללא ערך עיתונאי. ונניח לעובדה שבין המסמכים שנגנבו, ולא הוחזרו, היו גם תוכניות עבודה של המבצע בעזה. ונניח לעובדה שצה"ל נאלץ לשנות תוכניות מבצעיות, בגלל המסמכים הגנובים. ונניח גם לעובדה שהחזקת חומר כזה היא עניין פלילי, שעיתון ישראלי נותן לו יד.

נעסוק הפעם במהות העניין. זה מה שעיתון "הארץ" דורש. האומנם חושפים המסמכים שנגנבו ופורסמו שצה"ל הפר את הוראות בג"ץ? הכותרת הייתה, ש"הרמטכ"ל וצמרת צה"ל אישרו לחסל מבוקשים וחפים מפשע". כמעט עשרים פעם חוזר הביטוי "חפים מפשע" בכתבה שבה פורסמו המסמכים. הרושם הוא שצה"ל מבצע פשעי מלחמה. זה הרושם שמנסה עיתון "הארץ" ליצור. ובכן, כדאי להיענות לאתגר, ולבדוק מה באמת מגלים אותם מסמכים.

הטענה המרכזית שניסה העיתון לשווק היא שבג"ץ אסר על סיכולים ממוקדים. יש אכן החלטה, אך אין שום איסור של בג"ץ על סיכולים ממוקדים. בג"ץ לא התדרדר למקום כזה, וטוב שלא התדרדר. זה היה אהרן ברק, נשיא ביהמ"ש העליון, שבפסק הדין (בג"ץ 769/02) שניתן בסוף שנת 2006, קבע בסיכום דבריו כהאי לישנא: "אין לקבוע מראש כי כל סיכול ממוקד הוא אסור על פי המשפט הבינלאומי המנהגי, כשם שאין ניתן לקבוע מראש כי כל סיכול ממוקד מותר על פי המשפט הבינלאומי המנהגי". דברים ברורים, וקצת מנוגדים לרוח הדברים של עיתון "הארץ" גם אז, כשהוצגו המסמכים בכתבה של אורי בלאו, ובוודאי היום, כשהעיתון מסתתר מאחורי טענת החשיפה של פשעי מלחמה.

המסמכים, צריך לציין, עוסקים בצורך לעצור או לפגוע בחוליית אנשי ג'יהאד מוסלמי, טרוריסטים ורוצחים לכל דבר ועניין, שהוציאו לפועל פיגועי רצח, ותכננו פיגועים נוספים. הם הסתובבו, באופן קבע, עם כלי נשק וחגורות נפץ. כל צבא של מדינה דמוקרטית היה רואה בחיסול שלהם עניין מוצדק ורצוי. בלי ייסורי מצפון. לפי טענות העיתון, היה ראוי לעצור את החברים בחוליית ל"ו צדיקים, ולא לפגוע בהם. אלא שכפי שעולה מהמסמכים שהודלפו, צה"ל דווקא הקפיד על הוראות בג"ץ. לא יד קלה על ההדק, אלא יד מהוססת, אולי מהוססת מדיי, ששוקלת וחוזרת ושוקלת.

מה חושפים המסמכים
המסמכים עצמם חושפים ארבעה דברים.

ראשית, אלוף הפיקוד, יאיר נוה, מורה על מעצר, ולא על חיסול. רק אם מדובר באנשי הג'יהאד, שכאמור, מסתובבים עם רובים וחגורות נפץ, ורק אם מהלך העניינים מחייב ומאפשר זאת - יש לבצע יירוט.

שנית, מתברר שהכוח המבצע קיבל הוראה נוספת: אם יש נשים וילדים - יש להימנע מיירוט, ולעסוק רק במעצר. הנה, טוענים צדקני "הארץ", זו הוכחה שהייתה אלטרנטיבה למעצר, ולא היה צורך ביירוט. הבלים. זו הוכחה רק לדבר אחד: כאשר יש חפים מפשע בסביבה, בעיקר נשים וילדים, חיילי צה"ל לוקחים על עצמם סיכון הרבה יותר גדול.

שלישית, צה"ל מגביל את הכוח המבצע, בכל הקשור לפגיעה אפשרית בחפים מפשע. בדיון אצל האלוף יאיר נוה נקבע שרק אם יש שניים נוספים, בלתי מזוהים, בנוסף למבוקשים, אפשר לבצע את הפעולה. בדיון נוסף, אצל האלוף טל רוסו, הוגבלה הפעולה למצב שבו יש חשש לפגיעה באדם אחד. העניין הגיע לרמטכ"ל, וגם שם, אשכנזי אסר על ביצוע הפעולה נגד הארכי-טרוריסט מהג'יהאד "אם יש בלתי מזוהה אחד". אפילו לא שניים. כלומר, אם יש נשים וילדים - הפעולה מבוטלת. ואם שני בלתי מזוהים - הפעולה מבוטלת. ויודגש - אין שום הוראה לחסל את הבלתי מזוהה. ממש לא. אלא שאם יש אדם אחד בלתי מזוהה, הפעולה לא תבוטל.

האם זה סותר את הוראות בג"ץ? נבדוק. בהחלטה המנחה קבע ברק ש"פגיעה נלווית באזרחים תמימים תהיה חוקית רק אם היא עומדת בדרישות המידתיות". נניח, לצורך העניין, שמדובר בחשש לפגיעה נוספת בשניים, לעומת פגיעה בחמישה חברי חוליה מסוכנת ורצחנית. האם זו פגיעה מידתית? ובכן, מי שהיה ממונה על החיסולים הממוקדים בפנטגון, מרק גלרסקו, התראיין לתוכנית היוקרתית "שישים דקות", וסיפר שם שכאשר מדובר בחיסול של בכיר עיראקי, ההנחיה הייתה של הריגת "עד שלושים אזרחים חפים מפשע, לצורך חיסול של אדם אחד".

"הארץ" הוא אינו מסביר לנו מהי ה"מידתיות" הראויה בעיניו. הוא גם אף פעם לא יסביר. משום שהמטרה - צה"ל, מדינת ישראל - סומנה מראש.  גולדסטון, הידוע לרעה, טען שהוא בדק ומצא שחיילי ארה"ב פועלים תוך שמירה קפדנית על החוק הבינלאומי (בראיון לביל מויארס - רשת PBS). אכן כן, אצלם זה מחבל בכיר אחד לשלושים חפים מפשע, ובישראל - האישור לפעולה ניתן רק אם במקום יש אחד שהוא בלתי מזוהה. ולא, אין שום הוראה לחסל לא אותו ולא אותם. הבדל של שמים וארץ בין ארה"ב לישראל. אותו גרלסקו, אגב, הודה באחריות להריגתם של מאתיים חפים מפשע, במסגרת המרדף אחרי מבוקשים, למרות שמבוקש אחד לא נפגע. אלה הפרופורציות. זו המידתיות. נגד גרלסקו לא הוצא שום צו מעצר בינלאומי. להפך. גרלסקו עצמו הפך לבכיר ב-HRW (משמר זכויות האדם).

רביעית, מתברר שלצורך כל פעולה ספציפית, נגד אנשי הג'יהאד, התקיימו דיונים רבים, בדרגים שונים. באותם דיונים נקבע שאין לפגוע בחפים מפשע. שיש להעדיף מעצר על פני יירוט. שאין לפגוע בנשים ובילדים. שיש לשמור באופן קפדני על מידתיות. ולא סתם דיונים, אלא שגם אלוף הפיקוד לא היה מוסמך לאשר את הפעולה, אלא רק לאחר אישור מלשכת הרמטכ"ל.

האם להליך המסובך הזה, של התלבטות, של עוד ועוד דיונים, של הוראות על שמירת חיי נשים, ילדים וחפים מפשע, של קביעה ברורה בעניין מידתיות - אפשר לקרוא פשע מלחמה, או "רצח", כפי שנכתב בעיתון "הארץ"?

אזרחים לא נהרגו

בפועל, יש לציין, הדיון שלהלן הנו תיאורטי לחלוטין. משום שבפעולת צה"ל לא נהרגו אזרחים. בפעולה אליה התייחסה הכתבה בעיתון "הארץ" נהרגו שני מחבלים, זיאד צובחי מחמד מלאישה ואברהים אחמד עבד-אל לטיף עאבד. השניים, לא רק לפי גרסת צה"ל, אלא לפי גרסת הודעה שפרסם הג'יהאד (כפי שמצא החוקר יונתן דחוח-הלוי), נהרגו כאשר ניסו להתנגד למעצר, תוך שהם מצוידים ברובי M-16 ותוך כדי ניהול קרב מול חיילי צה"ל. הג'יהאד רואה בהם לוחמים שנפלו בקרב. "הארץ" יוצר את הרושם שמדובר בקורבנות של פשעי מלחמה. 

באותה כתבה מציג "הארץ" בעיקר דעות של שלושה משפטנים, מוטה קרמניצר, דוד קרצ'מר ומשה נגבי. הם קובעים, איש בדרכו, שצה"ל מפר את הוראות בג"ץ, עם רמיזות על פשעי מלחמה. על סמך מה? איזה ראיות הם מציגים? לשווא נחפש תשובה. "הארץ" פנה לשלושה משפטנים שעמדתם ידועה מראש. העובדות לא יבלבלו אותם. המטרה הייתה תפירת תיק לצה"ל. המשפטנים, כולם מזוהים עם המתחם של מרצ, ואולי שמאלה משם, סיפקו את הסחורה.

אלא שהייתה עוד חוות דעת. שני עורכי דין, מיכאל ספרד ואביגדור פלדמן, ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לפתוח בחקירה בעקבות פרסום הכתבה. היועץ דאז, מני מזוז, כותב בתשובה לפנייתם: "הגורמים המבצעיים במטה הכללי, לוו בייעוץ משפטי צמוד, היו ערים להנחיות בג"ץ, והדגישו ויישמו אותם בכל שלב משלבי תכנון ואישור הפעולה".

אלא שגם את עיתון "הארץ" אסור לבלבל עם עובדות. הרי ייעוץ משפטי אינו מדע מדויק. ולכן, בחר העיתון לפנות למשפטנים שידקלמו בדיוק מה שביקש לשמוע. הם כמובן סיפקו את הסחורה. נכון שיש חוות דעת הפוכה. אלא שהעיתון חיפש קומיסרים משפטיים ולא יועצים משפטיים.

אפשר כמובן להוסיף, שכבר שנים אחדות עומד מספר החיסולים הממוקדים על קרוב לאפס. היו חיסולים ממוקדים בתקופת האינתיפאדה, נגד ארכי-רוצחים מדופלמים, וגם חפים מפשע נהרגו. אלא שלאחר החלטת בג"ץ, בשנת 2006, מספר החיסולים אכן ירד, ומספר החפים מפשע שנהרגו עומד על אפס. 

והנה, כדי להצדיק את הקו בו נקט, מנסה עיתון "הארץ" ליצור את הרושם ההפוך, על ביצוע המוני של חיסולים, ועל פגיעה בחפים מפשע, בניגוד להוראות בג"ץ. כל מי שקורא את העיתון ההוא, ולצערנו זה עיתון שמגיע לעיניהם של רבים בעולם, עלול לקבל את הרושם שצה"ל עוסק בביצוע פשעי חיסול ללא הפסקה. אין שקר גדול מזה.  


דרישה לבולשביזם עיתונאי
יותר מכך, באמצע השבוע הופיע ב"הארץ" מאמר תחת הכותרת "חרפת הכתבים הצבאיים"" של יובל אלבשן (באופן אישי הוא דווקא ידידי). אלבשן יצא נגד הכתבים הצבאיים, שלא קפצו לדום לימין העיתון שבו הוא פרסם את המאמר. הם דווקא עשו את עבודתם נאמנה, מר אלבשן, כאשר הם סירבו להצטרף לעלילה. זו קצת חוצפה לדרוש מכל העיתונאים בישראל, או הכתבים הצבאיים, להציג חזית אחידה. זה חופש ביטוי? זה בולשביזם. זה מה שעשה עיתון "הארץ", כאשר בשבוע האחרון הציג עמדה אחת, ורק אחת, ומגיע אלבשן, ודורש שהבולשביזם הזה, של עמדה אחת, יהפוך לאתוס העיתונאי הרצוי. בהכירי את אלבשן, אני רוצה לקוות שזו מעידה חד-פעמית. מועצת העיתונות עשתה דווקא דבר ראוי, כאשר הבהירה שהיא מתנגדת למעצר של עיתונאי שמחזיק מסמכים שהגיעו אליו במהלך עבודתו, אך הבהירה שהעמדה העקרונית אינה נוגעת לפרשה הנוכחית.
* * *

תעשיית הדמוניזציה והדה-לגיטימציה של מדינת ישראל קיבלה בימים האחרונים זריקת עידוד. כל חיפוש פשוט בגוגל באנגלית, עם המילים "אורי בלאו" או "ענת קם" ו"פשעי מלחמה", יוביל למאות אלפי תוצאות. בגלל עיתון "הארץ". זכותו של העיתון להמשיך בקו שלו. זכותו להפיץ כל סיפור. אלא שלפרשה הנוכחית כדאי לקרוא בשמה האמיתי. עלילה מתוצרת "הארץ".

* * *

תוספת ממוצ"ש: בינתיים מתברר שמישהו טרח לתרגם את המאמר. למי שמעוניין, להלן קישור לתרגום: LIBEL MANUFACTURED BY HA'ARETZ

תגובות

עד כה: 927 תגובות ב-391 דיונים

הוספת תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

אין לפרסם באתר nrg תגובות המפירות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות גזעניות, תגובות המוציאות לשון הרע, תגובות בעלות אופי מיני, תגובות המעודדות לביצוע הסתה, תגובות הפוגעות בפרטיות, תגובות הפוגעות ברגשות הציבור ותגובות המפירות זכויות קניין רוחני. למען הסר ספק, הנושא באחריות הבלעדית לתוכן התגובה המפורסמת הוא כותב התגובה, ואתר nrg שומר לעצמו את הזכות שלא לפרסם את התגובה ו/או חלקה ו/או למחוק תגובות שפורסמו וכן למסור את פרטי כותב התגובה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של האתר

סגור
מעדכן תגובות...
 • 391.

  1

  1 , 02/10/10 10:03

  דיסוננס קוגנטיבי אינו דבר נדיר בין קבוצות דתיות קיצוניות כ "מדעני רוח" סמולנים, אימאמים מוסלמים אפופי חלומות של ג'יהאד ובעבר-קדושים נוצרים המביאים ת'בשורה ל"כופרים" על קצהו של חרב. לפני מאות רבות של שנים, אבירים קתולים נושאי צלב, יצאו "לשחרר" את הולילנד מידי "המוזלמנים" שכבשוה מידיהם קודם לכן, אלא, שעקות הדרך וארגון לקוי הקשו עליהם להגיע אל היעד הנכסף. וכי מה יעשה נוצרי אדוק, שפורקנו ניטל ממנו? -ימצא ארץ אחרת לשחררה מידי "כופרים", גם אם הללו-נוצרים כשרים למהדרין בדיוק כמותו (טוב, לא בדיוק). כך הוחרבה ממלכת ביזנטיון הקדושה, כך נכבשה אדסה (עוד ממלכה נוצרית שהייתה קרובה יותר למסלול ההתקדמות של "צבא השמיים" הישועי, מאשר ארץ ישראל).
  השבוע נזעקה אב"ג, זו של ניב גורדון ויהודה שנהב האנטיציונים, למשמע הצעת החרם עליה ע"י אונ' יוהנסבורג. איך תחרים אונ' יוהנסבורג את אב"ג? תמנע תרומות, תחסום הגעת חוקרים מאב"ג למעבדותיה המתקדמות, למכוני המחקר האולטרה מודרניים, תפסיק לשלב אותם בכנסים יוקרתיים? לא ולא. גרוע מכך! היא תמנע מהם שת"פ, שבמסגרתו, חוקרים מאב"ג (המח' לגאולוגיה, שרוב אנשיה-סמולנים) אמורים היו לפתור את בעיות זיהום המים ל..תושבי יוהנסבורג! מצחיק? אז חכו לפאנצ'ליין. כמו בסרטי לסלי נילסון (האקדח מת מצחוק), כשנגמרים לחוטף בני ערובה והוא בהבזק של גאוניות מכוון האקדח אל עצמו, בעוד המשטרה הלומת הפחד-נענית לכל גחמותיו, כך יצאה הנהלת אב"ג בגילוי דעת מתחנף ומתנצל, שכרך את נלסון מנדלה וד"ר מוחמד אל-חדיד האנטיציונים כעדי צדק לזכותה. השבח לאללה, האמת יצאה לאור! הפריץ הדרום אפריקני התרצה והסכים לאפשר לנתיניו היהודים לנקות את מימיו. עד הפעם הבאה..
  אירוע זה מזכיר לי אירוע דומה, שהתרחש לפני מספר שנים: אגוד עובדים שבמסגרת האקדמיה הבריטית הכריז חרם (או כך לפחות נטען בהארץ) על כל האוניברסיטאות והחוקרים בישראל. יוזמי החרם- "מדעני" רוח יהודים מהסמול הישראלי ותוצאותו היחידה (והמשעשעת) הסתכמה בחרם על.."מדעני" רוח מהסמול הישראלי. לא פלא שהחרם הזעיק את שרת החינוך דאז-יולי תמיר, ללונדון ואת עתון הארץ, שגוייס לסייע בסדרת מאמרים יבבניים. כבעל PhD בפיסיקה השתתפתי אותה עת בכנס שנערך ביוניברסיטי קולג' בלונדון והפלא ופלא, למרות מאמצים מרובים, לא הצלחתי לגלות ולו אטום אחד של חרם, בין עמיתי הפיסיקאים.
  והמסקנה מכל זה? כמו שמנחם בגין ז"ל, נהג לאחל, במהלך מלחמת עירק-איראן, הצלחה לשני הצדדים, כך גם עלינו, "הכובשיםהציונים"-ממשיכי דרכו, להיות הגונים והוגנים ולתמוך בזכויותיו הלגיטימיות של כל פאשיסט, ויהיה זה סמולן אנטיציוני מאב"ג, "מדען טילים" מביר-זית או נאוריסט מיוהנסבורג, להחרים אלו את אלו עד טיפת הקטשוף האחרונה! קדימה הפועל!


  הגב לתגובה זו

 • 390.

  2

  2 , 02/10/10 10:02

  דיסוננס קוגנטיבי אינו דבר נדיר בין קבוצות דתיות קיצוניות כ "מדעני רוח" סמולנים, אימאמים מוסלמים אפופי חלומות של ג'יהאד ובעבר-קדושים נוצרים המביאים ת'בשורה ל"כופרים" על קצהו של חרב. לפני מאות רבות של שנים, אבירים קתולים נושאי צלב, יצאו "לשחרר" את הולילנד מידי "המוזלמנים" שכבשוה מידיהם קודם לכן, אלא, שעקות הדרך וארגון לקוי הקשו עליהם להגיע אל היעד הנכסף. וכי מה יעשה נוצרי אדוק, שפורקנו ניטל ממנו? -ימצא ארץ אחרת לשחררה מידי "כופרים", גם אם הללו-נוצרים כשרים למהדרין בדיוק כמותו (טוב, לא בדיוק). כך הוחרבה ממלכת ביזנטיון הקדושה, כך נכבשה אדסה (עוד ממלכה נוצרית שהייתה קרובה יותר למסלול ההתקדמות של "צבא השמיים" הישועי, מאשר ארץ ישראל).
  השבוע נזעקה אב"ג, זו של ניב גורדון ויהודה שנהב האנטיציונים, למשמע הצעת החרם עליה ע"י אונ' יוהנסבורג. איך תחרים אונ' יוהנסבורג את אב"ג? תמנע תרומות, תחסום הגעת חוקרים מאב"ג למעבדותיה המתקדמות, למכוני המחקר האולטרה מודרניים, תפסיק לשלב אותם בכנסים יוקרתיים? לא ולא. גרוע מכך! היא תמנע מהם שת"פ, שבמסגרתו, חוקרים מאב"ג (המח' לגאולוגיה, שרוב אנשיה-סמולנים) אמורים היו לפתור את בעיות זיהום המים ל..תושבי יוהנסבורג! מצחיק? אז חכו לפאנצ'ליין. כמו בסרטי לסלי נילסון (האקדח מת מצחוק), כשנגמרים לחוטף בני ערובה והוא בהבזק של גאוניות מכוון האקדח אל עצמו, בעוד המשטרה הלומת הפחד-נענית לכל גחמותיו, כך יצאה הנהלת אב"ג בגילוי דעת מתחנף ומתנצל, שכרך את נלסון מנדלה וד"ר מוחמד אל-חדיד האנטיציונים כעדי צדק לזכותה. השבח לאללה, האמת יצאה לאור! הפריץ הדרום אפריקני התרצה והסכים לאפשר


  הגב לתגובה זו

 • 389.

  2

  2 , 02/10/10 10:02

  ..כך רוב נפגעי החרם הסמולני-סמולנים.
  דיסוננס קוגנטיבי אינו דבר נדיר בין קבוצות דתיות קיצוניות כ "מדעני רוח" סמולנים, אימאמים מוסלמים אפופי חלומות של ג'יהאד ובעבר-קדושים נוצרים המביאים ת'בשורה ל"כופרים" על קצהו של חרב. לפני מאות רבות של שנים, אבירים קתולים נושאי צלב, יצאו "לשחרר" את הולילנד מידי "המוזלמנים" שכבשוה מידיהם קודם לכן, אלא, שעקות הדרך וארגון לקוי הקשו עליהם להגיע אל היעד הנכסף. וכי מה יעשה נוצרי אדוק, שפורקנו ניטל ממנו? -ימצא ארץ אחרת לשחררה מידי "כופרים", גם אם הללו-נוצרים כשרים למהדרין בדיוק כמותו (טוב, לא בדיוק). כך הוחרבה ממלכת ביזנטיון הקדושה, כך נכבשה אדסה (עוד ממלכה נוצרית שהייתה קרובה יותר למסלול ההתקדמות של "צבא השמיים" הישועי, מאשר ארץ ישראל).


  הגב לתגובה זו

 • 388.

  1

  1 , 02/10/10 09:53

  דיסוננס קוגנטיבי אינו דבר נדיר בין קבוצות דתיות קיצוניות כ "מדעני רוח" סמולנים, אימאמים מוסלמים אפופי חלומות של ג'יהאד ובעבר-קדושים נוצרים המביאים ת'בשורה ל"כופרים" על קצהו של חרב. לפני מאות רבות של שנים, אבירים קתולים נושאי צלב

  הגב לתגובה זו

  • 1

   1 , 02/10/10 09:54

   דיסוננס קוגנטיבי אינו דבר נדיר בין קבוצות דתיות קיצוניות כ "מדעני רוח" סמולנים, אימאמים מוסלמים אפופי חלומות של ג'יהאד ובעבר-קדושים נוצרים המביאים ת'בשורה ל"כופרים" על קצהו של חרב. לפני מאות רבות של שנים, אבירים קתולים נושאי צלב

   הגב לתגובה זו

   • 1

    1 , 02/10/10 09:56

    דיסוננס קוגנטיבי אינו דבר נדיר בין קבוצות דתיות קיצוניות כ "מדעני רוח" סמולנים, אימאמים מוסלמים אפופי חלומות של ג'יהאד ובעבר-קדושים נוצרים המביאים ת'בשורה ל"כופרים" על קצהו של חרב. לפני מאות רבות של שנים, אבירים קתולים נושאי צלב, יצאו "לשחרר" את הולילנד

    הגב לתגובה זו

 • 387.

  פלסטינים לא רוצים מדינה

  ארי , 24/09/10 16:05

  הפלסטינים לא רוצים מדינה כי במצבם הנוכחי
  טוב להם להתבכיין.האיחוד האירפי וארצות הברית שופכים עליהם מליארדי דולרים בנוסף לסיוע הומניטרי שכולל את כל הצרכים לחיים נורמלים.אז הם לא צריכים לעבוד;ויש להם זמן לאמן מחבלים ולייצר חומרי חבלה תודות לסיוע מכל העולם.

  הגב לתגובה זו

 • 386.

  מי שאוהב את הארץ, אינו קורא אל-ארד (לפנים "הארץ")

  אייקיי , 25/04/10 06:46

  מי שאוהב את הארץ - אינו קורא את "אל-ארד" לפנים: "הארץ")  בבקשה תעבירו הלאה לכל המכרים והחברים שלכם למען מדינה עם עתונות שפויה  1. פרשת גניבת המסמכים הצבאיים על ידי ענת קם, אינה עבירת ריגול, אלא עבירת בגידה שהעונש עליה חמור יותר.  2. אורי בלאו ועתון "הארץ" רצו לפרסם את התוכנית של "עופרת יצוקה", שנגנבה ע"י קם שבוע לפני הפעולה, פרסום שהיה גורם לשפיכות דמים נוספת של בנינו-חיילינו. רק הצנזורה מנעה את הפרסום.  3. אדון שוקן, עורך "הארץ" איים בערוץ 1, שאם לא ינתן חסיון לענת קם ולאורי בלאו, אזי המסכמים הסודיים יופקרו. במדינת חוק היה האיש הזה נעצר תוך שעה מהופעתו הפומבית בטלויזיה ועומד לדין בגין סחטנות ובגידה.  4. האדון אורי תובל, סגן עורך מוסף הארץ, כתב ב-פייסבוק, כי משפחתו של אלירז פרץ הי"ד, ששלחה ארבעה בנים לסיירת גולני ושניים מהם נפלו בקרב, היא משפחה של "פאשיסטים ג'יהאדיסטים". הוא הוסיף "שאינו רוצה לחיות במדינה של אלירז פרץ ולא של אמא שלו". צלצלתי אליו והצעתי כרטיס חד-כיווני על חשבוני הפרטי, כדי שיסתלק מארצנו, לארץ שבה יוכל לחיות באושר כמו למשל אירן או לוב. הוא כמובן טרק לי את הטלפון. התקשרו אליו גם אתם. עלות הכרטיס רק עלי. הטלפון שלו הוא 050-7440369  5. הגיעה העת לא רק להחרים את העתון, אלא גם את המפרסמים בו. יש לעשות מאמץ שהעיתון "ישראל היום" יפסיק את הדפסתו בדפוס "הארץ".  6. מי שאוהב את הארץ, אינו קורא "הארץ". מי שרוצה שילדיו יחיו בארץ - אינו מפרסם ב"הארץ".


  בכבוד רב,

  רו"ח חיים יואבי רבינוביץ'  הגב לתגובה זו

 • 383.

  הבעיה של הארץ שהוא עתון משעמם

  מאיה , 21/04/10 14:03

  כל קשקושי "הארץ" הם פרומואים, שממילא לא יעזרו כי כאמור העתון משעמם להחריד.
  משל לקבצן שעובר בין הבריות עם כובע ואף אחד לא שם לו אגורה.

  הגב לתגובה זו

 • 382.

  איך זה שרק עיתונאי אחד בודק וכל האחרים מעתיקים כמו תוכים את הארץ (ל''ת)

  אני דווקא שמאלנית וחשבתי שהארץ צודק , 20/04/10 12:06

 • 380.

  סוף סוף מישהו מזים את העלילות של עתון "אל-ארד" של בני ישמעאל והשמואל

  יצחק קלימי , 20/04/10 04:41

  ממש לא יאומן! הם פועלים כגייס חמישי במלוא מובן המלה!
  עמוס שוקן הרקוב וחבר מריעיו ראוים להוקעהץ
  הם יש להם מספיק חיבה מאויבי ישראל

  הגב לתגובה זו

 • 379.

  לא להקפיא , לבטל סופית !

  גיורא , 19/04/10 23:22

  חבר הכנסת ישראל חסון (קדימה), שהיה בעבר סגן ראש השב"כ, הגיב בחריפות לפרשת ענת קם-אורי בלאו וקרא לכל מנויי עיתון הארץ לנהוג כמותו ולהקפיא את המנוי לאלתר עד שהעיתונאי אורי בלאו יחזיר את כל המסמכים שהועברו לו על-ידי ענת קם, יתייצב לחקירה ויפוטר מיידית מן העיתון.

  הגב לתגובה זו

 • 378.

  עוד לא ראיתי פה תגובה עניינית אחת מהצד השמאלי של המפה

  ערן , 19/04/10 18:28

  אשמח אם תפנו אותי אליה, ושיהיו פה גם תגובות עניינות.
  למרות שאני מודה שעל פניו קשה להגיב ולהתמודד עם כתבה כל כך טובה ומגובה בעובדות.

  הגב לתגובה זו

 • 377.

  במדינת חוק היו סוגרים את 'הארץ' לאלתר

  שוש, ציונית ויהודיה , 19/04/10 14:56

  תעשיית השקרים, הדמוניזציה והדה-לגיטימציה של בכירי הארץ' [אל-ארד, ליתר דיוק], נגד מולדתם ישראל ונגד צה"ל, אין לה אח ורע בעולם.
  זה משהו פתולוגי.
  לסגור את העיתון ולהעמיד לדין את עוכרי ישראל. אסור שבשם חופש הביטוי הם יעשו מעשי בגידה במדינה מבלי לבוא על עונשם.

  הגב לתגובה זו

 • 376.

  השמאלנים הפסיכים צמאי דם

  קובי , 19/04/10 13:59

  כמו ערפדים

  הגב לתגובה זו

 • 375.

  כל הכבוד לבן דרור ימיני על כתבת התשובה ל"הארץ"

  רונית , 19/04/10 13:38

  אכן יש להחרים את "הארץ! אם עיתון"הארץ" ממשיך להפיץ בעולם שקרים על הארץ, סופו שעוד כמה שנים לא תהיה לו ארץ להפצת "הארץ"

  הגב לתגובה זו

 • 374.

  לכולם אתם חייבים לשמוע שיר שנכתב בדם הלב

  קובי , 19/04/10 13:09

  של אמיר בניון "אתה אחי"

  הגב לתגובה זו

 • 373.

  עלילות

  אמילי , 19/04/10 12:19

  לנדות ולהחרים את עיתון הארץ.

  הגב לתגובה זו

 • 372.

  מלשכת הבריאות המחוזית נמסר.... (שיר על הנושא)

  יעקב , 19/04/10 11:59

  מלשכת הבריאות המחוזית נמסר
  מאת יעקב


  כלב השמירה חלה בכלבת
  שומר נפשו ירחק!
  הוא נשך את היד המלטפת
  וטרף את חוקי המשחק

  תקף עוברים ושבים
  הקציף כותרות ורייר
  ואחר, בעמוד שבעים
  כתב שהוא מצטער

  הוא עדיין שומר, הוא אומר
  עושה מלאכתו נאמנה
  אך עכשיו הוא קוסמופוליטי
  כלב בלי מדינה

  על כן בשידור מקפיד עד מאוד
  על ה look ועל הפריזורה
  וגם לעקוף ולהמרות
  כל צו בית משפט וצנזורה

  לאלמנה הוא בישר על מות בנה
  אפילו לפני קצין העיר
  את הסבתא סימן כרוצחת
  חייבים להודות %u2013 הוא מהיר!

  על טילים מדווח בזמן אמת
  ותמיד מדייק בדיווח
  כך שאם במקרה איש לא מת
  יוכל המשגר לשפר הטיווח

  כי הוא בעד שיפור, ולמען זכויות
  לפניו רק טובת ההמונים
  מקדש את הזכות לחיות
  כמעט כמו הזכות למכור עיתונים

  למכור עיתונים בצהוב ושחור
  שילוב אהוב - רק אותו מסקר
  ובאין חדשות את הקיא שוב ושוב
  לועס, ממחזר, ממכר

  שב ולועס רב פעמים
  עד אמת יחשב ויובן
  הוא מאוד ביקורתי, נוטל קיסמים
  מעיני אחרים, כמובן

  חי מדו"ח לדו"ח
  מ item לעצם, קיום ארעי
  על ספלו מתנוסס "תנו לי כח
  אחר כבר יהיה אחראי"

  כלב השמירה חלה בכלבת
  ואין קם אותו לרסן
  אז אם גם ידכם נשוכה וכואבת
  רוצו להתחסן!

  * לשירים נוספים:
  http://www.softy.co.il/UserWorkFrames.asp?UserID=2766&WorkType=Song&UserType=Private&Page=Songs

  הגב לתגובה זו

 • 371.

  האם ימיני בכלל סודני?

  אחמד זאכי דהמשה , 19/04/10 11:44

  האם אינו אחיינו של נומיירי נשיא סודן לשעבר? כי אם לא, איך תסבירו את מאמרו מיום 06‎.11.08‎ בגללו נחקר ע"י יחידת בט"ג של משרד הביטחון ביום כ"ל אדר השנה?

  הגב לתגובה זו

 • 370.

  עיתונאים מסוגו של ימיני הם עלבון לאינטיליגנציה ולעם היהודי.

  שמאלני בדם , 19/04/10 07:01

  אפילו מהתמונה שלו אפשר להבחין שהוא מתאמץ לא להפליץ עם תחת מלא חילבה

  הגב לתגובה זו

 • 369.

  כל הכבוד ימיני

  דרור , 19/04/10 00:01

  פשוט עבודה עיתונאית מעולה.

  הגב לתגובה זו

 • 367.

  In my 80 years I have not seen GIBOR ISRAEL like Yemini

  Rivka Sneh , 18/04/10 23:06

  I wish that all journalists were like him

  הגב לתגובה זו

 • 365.

  מסטר פיס. אין מילים. אפיץ את זה לכמה שיותר (ל''ת)

  טוב שיש כבר תרגום לאנגלית , 18/04/10 21:58

 • 364.

  עלילת דם מתוצרת ה"ארץ",

  א"ר , 18/04/10 19:55

  נזכרתי במשל של קרילוב "מגפת החיות" בו הטורפים הרצחניים מאשימים את השור המסכן (שגנב קצת חציר) כי חטאו הגדול הביא עליהם את צרת המגפה. אויבנו תמיד יתלו בנו כל אשמה גם אם ננהג בשיא המוסריות. הכאב הוא כשזה בא מתוכנו וללא שום הצדקה. זה כואב ומקומם כאחד.

  הגב לתגובה זו

 • 363.

  עיתון הארץ

  א"מ , 18/04/10 19:08

  עיתון הארץ היה עיתון פרו-ממשלתי עד ה-15 במאי 1948...

  הגב לתגובה זו

 • 362.

  אני ימני אבל עיתון הארץ הוא מצוין (ל''ת)

  ימיני הוא בדיחה ושמאלני מניאק , 18/04/10 18:13

 • 360.

  ידיעות תל אביב חושפים את שקריו של זאב דגני מנהל גימנסיה הרצליה

  זאב דגני משקר וראש העיר אינו מגיב , 18/04/10 13:04

  בכתבתה של מירב שלמה-מלמד, על מנהל גימנסיה הרצליה, התברר שהשמאלן הקיצוני הזה שיקר במצח נחושה במכתב רשמי של עיריית ת"א.

  ד"ר זאב דגני טען שחתם על עצומה בנושא הפרת חוק שקשור למסתננים, כאשר היה חבר ב"רופאים לזכויות אדם" ולא היה מנהל הגימנסיה. בבדיקה שנערכה התברר שהעצומה עליה חתם נפתחה כאשר היה מנהל הגימנסיה כבר שנה שלמה.

  בעבר, השקרן הזה אף הכחיש שחתם על עצומה בעד זכות השיבה של עמותת "זוכרות"

  שקרן נשאר שקרן!

  הגב לתגובה זו

 • 359.

  שמאי ליבוביץ' הנכד של,הודה העיסקת טיעון בהדלפת 5 מסמכי FBI לאתר ערבי.

  בינתיים בארצות הברית , 18/04/10 11:52

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000523517&fid=2
  אצל האמריקאים אין חוכמות.5 מסמכים = שנה עד 21 חודש.
  אצלם ענת קם הייתה מקבלת 400 שנה.

  הגב לתגובה זו

 • 358.

  מתי השמאל יתייחס ללעצם העניין

  ליאור , 18/04/10 11:49

  ולא רק ידביק סטיגמותלמי שהעז לכתוב שלא כדעתו?

  הגב לתגובה זו

 • 357.

  מגיבי השמאל בשלהם

  תום , 18/04/10 11:47

  מגיבי השמאל בשלהם - מאורגנים, אחידים ובעיקר - נטולי נימוקים ענייניים

  הגב לתגובה זו

 • 356.

  הקיא עלי שועל חולה (ל''ת)

  יופיטר יופיטר , 18/04/10 11:35

 • 353.

  מגיבים יקרים החופש נגמר חזרו כל אחד למוסד שלו

  הפסיכיאטר המחוזי , 18/04/10 11:31

  ולא לשכוח את הכדורים

  הגב לתגובה זו

 • 352.

  יש כאן איזה ימני אומלל שצורח שהוא מפאיניק קלאסי

  נו שויין , 18/04/10 11:30

  חחחחחחחחחחחחח כמה טיפשות יש בימין

  הגב לתגובה זו

1 2 3 4 5 6 7 8 9  
עד כה: 927 תגובות ב-391 דיונים

כתוב מייל לבן-דרור בן-דרור ימיני

נולד בערב ליל הסדר, ולכן שמו בן-דרור. עיתונאי ומשפטן. פרסם את הספר "אגרוף פוליטי" והיה עורך העיתון הלוחמני "הפטיש" 
 
מאמרים של בן-דרור ימיני מהעבר, וכן מאמרים מתורגמים לאנגלית ולשפות נוספות ניתן למצוא בלחיצה על הקישור כאן.