גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


עכשיו תורכם

ח''כ אפי איתם בטוח שבבוא היום המחנה שלו יהיה הרוב. ''נראה אתכם אז מקבלים את הכרעותינו בחירוק שיניים''

אפי איתם | 1/9/2005 6:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רבות נכתב בימים האחרונים על יעילותם, נחישותם ורגישותם של חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל, אולם נדמה לי שאווירת ניצחון הבזק, נוסח מלחמת ששת הימים, והיח"צנות המשומנת שמפגינים צה"ל והמשטרה, מסיטים את הדיון מהנושא העיקרי.

מה שעשו חיילינו ושוטרינו היה בעיקר תרגיל לוגיסטי מרהיב. אולם כל מי שהיה בצבא, ואני שירתתי בו 30 שנה, יודע שכל תרגיל אש בצאלים היה מורכב, מסובך ומסוכן יותר.

זה קרה בזכות הכרעה עמוקה, עקרונית, תורנית, מוסרית וציונית, שקיבלנו על עצמנו, שלא להרים ולו אצבע על חייל או שוטר. בכפר-מימון עוצבה ונבחנה תפיסה זו הלכה למעשה, והפכה לאסטרטגיה של המאבק כולו.

זוהי הכרעה היסטורית ותורנית, משום שהיא באה לתקן את שנאת החינם ששלחה אותנו לאלפיים שנות גלות. באמירת לאו מוחלט למלחמת אחים, ואפילו הדעת נטרפת והארץ נקרעת ואחינו מהרסינו ומחריבינו פותחים שער לאויב.

זוהי גם הכרעה מוסרית ותורנית, הקובעת שעל הגנת העם והארץ ראוי להקריב את דמנו ולשפוך את דם אויבינו. אך כאשר יש ספק, או אפילו חשש שחלילה יישפך דם אחים, נקריב בכאב ובצער חלקים מהארץ האהובה שלנו עד שנוכל לשוב אליה.

לא נבהלנו משפעת השוטרים והסוסים, זה מצחיק לחשוב שציבור כמו שלנו, שנעריו קלי רגליים ובחוריו מלומדי מלחמה ואנשיו ונשותיו צלוקי פצמ"רים, מטענים וקברים פעורים, ייבהל מעימות פיזי עם שוטרים.

הטענה הרדודה והרעה הזו מחטיאה את העיקר, ולכן גם כל-כך מסוכנת. מחלנו לכם שהבטחתם לנו אמפתיה, מחלנו לכם שלא עמדתם בצמתים לחבק אותנו בפליטותנו הכואבת. אלו דברים שברגש ונתגבר. אולם יש רובד עמוק בהרבה שיחייב אתכם ושנוצק בחירוק השיניים שלנו.

אתם תצטרכו בבוא היום לקבל הכרעותיו של רוב אחר (ואנחנו עובדים קשה כדי לבנות אותו), אפילו אם תהיינה ההכרעות הללו מרות לכם כלענה ומהפכות קרביים. תצטרכו לחזור ולהיות שותפים בבניינו של צה"ל, גם כשיקרא למשימות, שעבורכם אולי תראינה בלתי מוסריות בעליל, למנוע השתמטות משירות, שכמוה כסרבנות אפורה, להמשיך להגן על חבלי ארץ רחוקים, להילחם במלחמות שנויות במחלוקת, שממשלה נבחרת תחליט עליהן, לתבוע את אכיפת החוק במגזרים רבים שבהם שכחו כיבוד חוקים מהו.

יש לנו גם ויכוח על אופיה היהודי של המדינה, השבת, המשפחה ומערכת החינוך שלה. כל אלו יוכרעו מכוחו של רוב דמוקרטי. היכונו רבותיי, הדמוגרפיה היהודית בדרך.

ח''כ אפי איתם הוא חבר בסיעת ציונות לאומית דתית מתחדשת

עדכון אחרון : 1/9/2005 5:43
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

טור אורח

nrg מעריב מציע במה לכותבים אורחים על ענייני השעה

לכל הטורים של טור אורח
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים