גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


שכם: חוסל בכיר מבוקשי איו"ש

גדוד חרוב חיסל הלילה בשכם את המבוקש הבכיר ביותר בגזרה שעמד מאחורי פיגועים רבים

דורון נחום | 31/8/2006 8:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בהיתקלות בין כוח צה"ל למספר מחבלים באזור שכם נהרג הלילה מבוקש בכיר מגדודי חללי אל –אקצה. ההרוג, פאדי קפישה, היה מעורב, על פי החשד, בהכנת חגורות נפץ רבות והוצאה אל הפועל של פיגועים רבים.

קפישה נחשב למבוקש מספר 1 באזור יהודה ושומרון. הוא עמד מאחורי רוב המטענים שהגיעו לישראל בתקופה האחרונה.

כח מגדוד חרוב הגיע הלילה לאזור הקסבה של שכם לצורך מעצר מבוקשים ופגיעה בחמושים. במהלך הפעילות נתקל הכח במבוקשים החמושים שהיו במקום, וניהל עימם חילופי אש. במהלך חילופי האש נהרג קפישה.

קצין בצה"ל ציין כי "מדובר בפעילות חשובה, וסוג של סגירת מעגל עבור כוח חרוב". זאת כיוון שבין הפעילויות להן היה אחראי קפישה, הוא היה אחראי גם לפיצוץ המטען בשכם ממנו נהרג חייל מגדוד חרוב, סמ"ר אושר דמארי ז"ל, ונפצעו שישה חיילים נוספים (בהם גם בנו של אלוף פיקוד המרכז, יאיר נווה).

במערכת הביטחון ובצה"ל העריכו הבוקר כי הפגיעה במבוקש תפגע, לפחות בטווח הקצר, ביכולותיהם של המפגעים מיהודה ושומרון, שכן מדובר במבוקש בכיר מאוד בגזרה.
מעצרים גם ברמאללה ובעזה

במקביל, פעלו במהלך הלילה כוחות צה"ל ברמאללה על מנת למגר ולחסל את תשתית טרור. במהלך הפעילות נעצר פעיל פת"ח וכמה פעילי תנזים. בתום הפעילות נעצרו ברחבי יהודה ושומרון 12 מבוקשים. הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

בעזה סיימו הלילה כוחות

צה"ל את מבצע "גן נעול" בפאתי שכונת סג'עייה שבצפון הרצועה. במהלך הפעילות נחשפה מנהרת תופת גדולה שעל פי ההערכה נועדה לביצוע פיגוע גדול במעבר קרני. במהלך מבצע "גן נעול" נהרגו למעלה מ-20 מחבלים חמושים, ונפצעו למעלה מ-20 נוספים.

בהכנת הידיעה השתתף אמיר בוחבוט

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים