גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


תחקיר מעריב: צלם צרפתי מאשים את הרב מצגר בהטרדה

לדברי הצלם, בכנס בין דתי שנערך בספרד, פנה אליו הרב מצגר בהצעות בעלות אופי שאינו הולם אישיות במעמדו הדתי והציבורי

בעז גאון וקלמן ליבסקינד | 25/6/2008 13:54 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המקום: סביליה, ספרד. האכסניה: כנס בין דתי ראשון מסוגו, שאליו הוזמנו מאות רבנים ואימאמים, כדי להפיץ לעולם בשורה של שלום, צניעות ואחווה. המלך הספרדי העניק את חסותו לכנס, שאורגן על ידי יו"ר הארגון הצרפתי, אלן מישל.

לפי סיפורו של צלם צרפתי שנכח בכנס, בסיומו של יום, פנה אליו הרב מצגר וביקש שיתלווה אליו לחדרו ושם הטריד אותו מינית.

"מצגר המיט בושה על הרבנים בכנס", אמר מישל בראיון שנערך עמו בפריז בשבוע שעבר, "וגם על היהודים". הוא אישר כי מצגר ניסה "להתחיל" עם צלם צרפתי בכנס, וכינה את האירוע "חמור מאוד".

אין זו הפעם הראשונה שמצגר מואשם בהעברת רמזים מיניים בוטים לגברים צעירים, שריריים בעיקר.

בשנת 2003 פנו למעריב גברים שסיפרו כי מצגר הוביל אותם למקום מבודד, החמיא לשריריהם וביקש לראות ולגעת. מצגר הכחיש וטען כי מאחורי הטענות עומדים יריבים פוליטיים.

יצוין, כי בעבר תקף מצגר בחריפות רבה את מצעד הגאווה בירושלים, וכינה אותו "מצעד התועבה". ביום חמישי פנה מצגר יחד עם הרב הספרדי הראשי במכתב דחוף לראש הממשלה, בו ביקש להטיל מגבלות על הופעתם של הצועדים.

רבנים שהשתתפו בכנס בספרד שמעו על ה"אירוע" בזמן אמת ולא ידעו, לדבריהם, היכן לקבור את הבושה. מנכ"ל הרבנות הראשית עודד וינר שמע על האירוע, כמה דקות אחרי שאירע, אך בחר להתעלם כי "מדובר בשמועה שיש בה חילול השם". וינר העדיף שלא להגיב לכתבה.

ראש המחלקה הבין-דתית במשרד החוץ לשעבר, גדי גולן, שנכח בכנס והיה אחד ממארגניו, כמו משתתפים רבים בכנס, זועמים מאז על הרב הראשי.

זעמם התפרץ באחרונה עקב כוונת הארגון הצרפתי לארגן כנס נוסף, בהשתתפות מצגר. בלחץ הרבנים בוטלה השתתפותו של מצגר. "לא נזמין אותו לכנס הבא", אומר אלן מישל. "ולא, הוא עוד לא יודע".

"אני לא סובל את הצביעות הזו", אומר גדי גולן, "להתנהג כך ועוד באירוע כזה. שמע, אני לא צריך שיישב בבית סוהר. מספיק לי שיישב בבית".
"ברשות הרב עדות התומכת בגרסתו"

תגובת פרופ' דוד ליבאי, עורך דינו של הרב מצגר: "הרב מצגר דוחה בשאט נפש את ההאשמות חסרות השחר המועלות נגדו בכתבה.

במהלך כנס בין דתי בסביליה, בו השתתף הרב מצגר לפני יותר משנתיים, ביחד עם משלחת רבנים מהארץ, לא התרחש כל אירוע בעל אופי מיני, לא בחדרו של הרב ולא באף מקום אחר.

"בשיחה שהתקיימה בין הרב לצלם, כמו גם בשיחות שהתקיימו בין הרב לבין אנשי תקשורת

נוספים שנכחו בכנס, לא היה שמץ של אמירה בעלת אופי מיני, והרב מעולם לא אמר את הדברים המיוחסים לו. מדובר בעלילה נבזית, וברשות הרב עדות התומכת בגרסתו".

עו"ד ליבאי סירב לבקשת מעריב לחשוף את העדות. עוד אמר ליבאי, כי "הרב מצגר משתתף יחד עם חשובי הרבנים מהארץ ומהעולם בכנסים רבים, ולא ידוע לו על גורמים המחרימים או שוקלים להחרים כנסים שבהם הוא משתתף".

הסיפור המלא - ביום שישי ב"סופשבוע"

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
  • עוד ב''יהדות''

לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים