גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


הגיע הזמן למפלגת נישה ימנית

כוחם בפיצולם: הימין הישראלי חייב להתעשת ולהביא מצביעים שאינם ימניים מסורתיים. ועדיף בשתי מפלגות נישה שונות

משה קלוגהפט | 25/12/2008 17:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ישנה סיבה אחת, בלתי נראית לעין כמעט, שבזכותה מצליח השמאל-מרכז הישראלי להישאר בשלטון או ליישם את מדיניותו ב-15 שנה האחרונות. שם הקוד: מפלגות נישה. הטריק חוזר על עצמו שוב ושוב: מקימים מפלגה, קוראים לה בשם כלשהו, מנתבים אליה הצבעת מחאה והשאר כבר קורה מאליו. ותמיד, איכשהו, לטובת השמאל הישראלי.

האם תומכי ש"ס, שהצביעו לה ב-1992 מסיבות דתיות ועדתיות, חשבו שידם שמה בקלפי הצבעת תמיכה להסכמי אוסלו? אין ספק שלא. קרוב לוודאי שהפוך. האם מצביעי שינוי, שרצו בכל מאודם לחסל את הכפייה הדתית, העלו בדעתם שהם מקדמים את תוכנית ההתנתקות שהועברה בעזרת מפלגתם? ברור שאין קשר.

האם מצביעי הגמלאים החביבים, חשבו ששבעת המנדטים שהכניסו לכנסת יתחזקו את ראש הממשלה הנחקר ביותר מאז קום המדינה, ויהוו שכפ"ץ פנסיונרי עבורו גם אחרי מלחמה כושלת? אין סיכוי.

כעת, הימין הישראלי חייב להבין: אם לא יתעשת הימין ויביא אליו מצביעים שאינם ימניים באופן מסורתי, ימצא את עצמו הימין שוב בתום מערכת בחירות, כשמי שמצביע על פינוי בית אל תהיה מפלגת הנישה החדשה שתקום, הירוקים, למשל.

אז מה הפתרון? מפלגת נישה ימנית, לשם שינוי. גם לימין מותר.
מנערי הגבעות ועד הצפונבונים ברעננה

בימים האחרונים עלתה מדרגה היריבות בין הפלגים של האיחוד הלאומי ז"ל. בעוד פלג אחד, אפי איתם, חבר לליכוד בצורה מוזרה משהו, תוך כנראה הבטחה לסידור עתידי בתמורה לתקציב הבחירות שלו, נותרו שתי מפלגות עיקריות על המפה: האיחוד הלאומי-התקווה-מולדת, או בשמה המקוצר: אריה אלדד והבית היהודי, או בשמו המקוצר: המפד"ל.

בעוד שבציבוריות הדתית זועקים חמאס ושוב מכים על חטא ההתפצלות, האמת חייבת להיאמר: לא בטוח שזה כל כך נורא. זאת דווקא הזדמנות שלא תחזור.

הפוטנציאל האמיתי של מפלגות הימין עתיר מנדטים. הוא נע מנערי הגבעות ביהודה ושומרון,

דרך המתנחלים הבורגניים באלקנה, עובר דרך הדתיים הלאומיים הצפונבונים ברעננה, פתח תקווה וגבעת שמואל וממשיך אל עבר הציבור המסורתי הרחב. ועוד לא התחלנו לדבר על ציבור חילוני ימני (צעירים למשל) ועל ציבור חרדי ימני שיודעים מה יקרה יום למחרת הבחירות כשש"ס תפגוש כסא בממשלה.

הבעיה היא שהציבורים הללו סבלו עד היום מחוסר אפשרויות הצבעה. השמיכה פשוט הייתה קצרה מדי: מי שרצה רק חינוך יהודי ולא מלחמות בלתי נגמרות על ארץ ישראל לא הצביע למפלגה שהיה חבר בה אריה אלדד, ומי שחיפש רק את ארץ ישראל השלמה לא ראה את עצמו מצביע לאורלב המתון.

החינוך מטריד יותר

עכשיו הגיע רגע האמת. הבית היהודי, אם רק ישכיל להתייצב נכון לבחירות הללו, יכול להביא ציבורים רבים שברחו ממנו עד עכשיו. הדגל החינוכי שבחרה המפלגה הזאת יהיה נכון רק בתנאי שלא יהיה עלה תאנה כתום.

הבית היהודי חייב להתמקד רק בחינוך. חייב להביא אליו כל ציבור שחושב שעתיד החינוך הוא באמת עתיד המדינה. ציבור שסבור שהאיום לא מגיע מאיראן אלא מבובליל, שהישרדות במרחב המשוגע הזה תהיה כשנחדול מלהתמכר להישרדות אחרת, זאת שהייתה על המרקע של ילדינו השבוע. חייבים לזכור כי בכל המחקרים שנעשו – החינוך הינו הנושא שמטריד ביותר את אזרחי מדינת ישראל. יותר מבעיות ביטחוניות, למשל.

אם יידע הבית היהודי להפוך לאלטרנטיבה המרכזית-חינוכית-מתונה של ישראל, ירוויח הימין הישראלי פעמיים: המצביעים הימניים שחשובה להם ארץ ישראל השלמה בלבד, יתנו קולם לאריה אלדד ולמפלגתו ולא יישארו בבית לאות מחאה כפי שקרה בעבר, והמצביעים המתונים יותר, הדואגים לחינוך יותר מכל, ימצאו את ביתם בבית היהודי.

איך שלא יהיה, שתי המפלגות הללו ימצאו עצמם ברגע הנכון מצביעות לדברים החשובים מבחינת מצביעיהם הימניים, ואולי בפעם הראשונה יהיה ימין בישראל, ואפילו מחונך. יחי הפיצול.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

משה קלוגהפט

צילום:

יועץ תקשורתי ואסטרטגי ודובר ועדת כלכלה של הכנסת. ניהל תקשורתית את הקמפיין מול אולמרט לאחר מלחמת לבנון ה-2 ואת מאבקי הסטודנטים מול משרד החינוך. פזמונאי ותמלילן, חבר אקו"ם. אורב מדי יום ב-4 בבוקר לשליח העיתונים וחושב שזה נורמלי

לכל הטורים של משה קלוגהפט
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים