בגלל המשבר: אלפים ניסו להתגייס למשטרה

בעקבות המשבר הכלכלי 7,000 פניות חדשות הגיעו ללשכות הגיוס של המשטרה כשההערכה היא שב-2009 ייקלטו אלפי שוטרים חדשים

אבי אשכנזי | 29/1/2009 9:09 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לשכות הגיוס של המשטרה מוצפות לאחרונה באלפי פונים המבקשים להתגייס להילחם בפשע ולהיחלץ באותה הזדמנות ממעגל האבטלה. לא פחות מ-7,000 פניות של מתגייסים חדשים הגיעו למשטרה. 40%מהפונים הם אנשי תעשיית ההיי טק.
 
שוטרים
שוטרים צילום : חמד אלמקת

כ-1,500 שוטרים חדשים גויסו בחודשים האחרונים למשטרה ובלשכות הגיוס של המשטרה נמצאים בתהליכי גיוס שונים עוד כ-2,000 מועמדים לגיוס.

במשטרה החליטו לנצל את המצב שנוצר בשוק העבודה הישראלי ובהוראת המפכ"ל, רב ניצב דודי כהן, וראש אגף משאבי אנוש במשטרה, ניצב עמיחי שי, הוחלט להיערך לגיוס של מאות במטרה למלא את מאות התקנים הפנויים במשטרה. על פי ההערכה, עד סוף שנת 2009 תקלוט המשטרה בין 1,500 ל-2,000 מגוייסים חדשים.
175 שוטרים חדשים גוייסו

רק בחודש האחרון גויסו למשטרה 175 שוטרים חדשים. לדברי ניצב שי המשטרה החליטה כי בשלב הראשון יגויסו שוטרים בעלי נתונים גבוהים ליחידות העילית של המשטרה כמו הימ"מ, 33 הסמויה, היס"מים, וימ"רים.

במקביל מתכוונים במשטרה למלא את השורות ביחידות הסיור והחקירות. במשטרה החליטו לנצל גם את העובדה כי לא מעט מהפונים הם אנשי פיתוח מחברות ההיי

טק, וחלק מהמגויסים הופנו ליחידות הטכנולגיות של אגף המודיעין של המשטרה.

במשטרה אומרים כי אומנם משכורת הבסיס של שוטר מתחיל עומדת על 5,000 שקלים, אך לאחרונה הצליח המפכ"ל לקבל ממשרד האוצר סל הטבות לשוטרים הנמצאים בקו הראשון. בין ההטבות שיקבלו אותם שוטרים מענק שנתי של עשרת אלפים שקלים, נופש מבצעי, תוכניות לימודים, ועוד.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''בארץ''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים