לקראת הגעת מיטשל: דיון ראשון של המטבחון

המטבחון המצומצם הכולל את רה"מ, שר החוץ ושר הביטחון התכנס לראשונה לדיון הכנה לקראת ביקורו השבוע של השליח האמריקאי

מיה בנגל | 13/4/2009 19:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק נפגשו היום (ב') בארבע עיניים וקיימו דיון שעסק בנושאים הביטחונים הנמצאים על הפרק. בתום הפגישה התקיימה פגישה ראשונה של פורום המטבחון המצומצם, המורכב מראש הממשלה, שר הביטחון ושר החוץ אביגדור ליברמן, לקראת הגעת שליח נשיא ארצות הברית לישראל השבוע.

בנימין נתניהו ואהוד ברק.
בנימין נתניהו ואהוד ברק. צילום: אמיר מאירי
פגישת הפורום הוגדרה כפגישת הכנה לקראת הגעתו לישראל ביום חמישי של שליחו המיוחד של נשיא ארה"ב למזרח התיכון, גור'ג' מיטשל. השליח האמריקאי ינחת מחר באיזור, אך יחל את פגישותיו עם הבכירים הישראלים רק לאחר חג הפסח.

בישראל מגדירים את ביקורו של מיטשל כחשוב ולכן נערכים אליו מבעוד מועד. בשבוע שעבר, כאשר הכריז דובר מחלקת המדינה על הביקור באיזור הוא ציין כי מיטשל יגיע כדי "לקדם את המטרה של פתרון שתי המדינות והשגת שלום באיזור".
אובמה דוחף לפתרון של שתי מדינות

בנוסף למפגש עם בכירים ישראלים יוועד מיטשל במהלך ביקורו באיזור גם עם צמרת הרשות הפלסטינית, וכן עם מנהיגי מצרים והמפרץ הפרסי.

בשורה של נאומים והצהרות פומביות שב והדגיש נשיא ארצות הברית

כי יש לפעול להשגת שלום במזרח התיכון, על פי מפת הדרכים וההסכמות שהושגו באנאפוליס. "אני מאמין ששלום במזרח התיכון הוא בר השגה ואני מאמין שהוא יתבסס על הרעיון של שתי מדינות לשני עמים", אמר אובמה במהלך ביקור בטורקיה.

בנאום בפני חברי הפרלמנט הטורקי באנקרה אמר נשיא ארה"ב: "הרשו לי להיות ברור - ארצות הברית תומכת בבירור ביעד של שתי מדינות, ישראל ופלסטין, חיות זו לצד זו בשלום ובביטחון. זו המטרה שמשותפת לפלסטינים, לישראלים ולבעלי הרצון הטוב מסביב לעולם. זו המטרה שעליה הסכימו הצדדים במפת הדרכים ובאנאפוליס. וזו המטרה שאפעל להשיג בתור נשיא".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים