תביעה: איבדתי את העובר בשל אכילת פסטרמה

אשה מהמרכז טוענת שאיבדה את עוברה בחודש השישי, לאחר שאכלה נקניק פסטרמה מזוהם בחיידקי ליסטריה, של חברת "עוף טוב"

מיכל שפירא | 17/8/2009 14:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בני זוג צעירים ממרכז הארץ הגישו הבוקר תביעה נגד חברת "עוף טוב", בטענה כי בעקבות אכילת נקניק פסטרמה שהיה מזוהם בחיידק הליסטריה, העובר שהתפתח בבטנה של האישה מת בחודש השישי להריון.

התביעה, שסכומה עומד על גובה של עד 2.5 מיליון שקלים, הוגשה לבית המשפט השלום בהרצליה, באמצעות עורך הדין דניאל סרור ממשרד כספי את סרור. מכתב התביעה עולה כי בחודש דצמבר 2006 נכנסה התובעת, שהיתה בת 26, לראשונה בחייה להריון. מהלך ההריון היה תקין.
 
פסטרמת עוף טוב.
פסטרמת עוף טוב. יח''צ

התובעים טוענים כי ב-14 ביוני 2007, בשבוע ה-28 להריונה, פנתה הצעירה למרפאת נשים כשהיא חשה ברע. הבדיקה הראתה שלעובר אין דופק והיא הובהלה באמבולנס לבית החולים "ליס" בתל אביב, שם עברה זירוז לידה שבסיומה נולד בן זכר, כשהוא ללא רוח חיים.

התובעת אושפזה במשך שבוע ימים בבית החולים וטופלה באנטיביוטיקה בעירוי לתוך הוריד. בדיקות פתולוגיות שבוצעו לאחר הלידה הצביעו על הימצאותו של חיידק הליסטריה - הן אצל היילוד המת והן אצל התובעת.
לא הצליחה להרות מאז

יום לאחר ששוחררה האשה לביתה, היא הובהלה שנית לבית החולים נוכח חום גופה שעלה ובשל החמרה בכאבי הבטן. בדיקות העלו חשד שהיא סובלת מדלקת של רירית הרחם עקב זיהום. כעבור יומיים היא עברה בדיקת סי.טי שמצאה את המקור לכאבי הבטן- קריש דם באגן. היא טופלה ונותרה באשפוז עוד שבועיים ימים.

בסמוך למועד הסיבוך הרפואי, פורסם בכלי התקשורת כי התגלה חיידק ליסטריה בנקניק מסוג "פסטרמה כפרית" של חברת "עוף טוב", וסדרת המוצרים הורדה מהמדפים. משרד הבריאות ציין

כי אכילת המוצרים המזוהמים מסוכנת במיוחד עבור נשים הרות. התובעים טוענים כי זמן קצר לפני ההפלה היזומה, התובעת אכן רכשה את הנקניק המזוהם, ולאחר ששמעו על העדכון ממשרד הבריאות, הם פתחו את מקרר ביתם וגילו שהנקניק ממנו אכלה התובעת הוא אכן נקניק מהסדרה שירדה מן המדפים בעקבות הימצאות הליסטריה.

בכתב התביעה מצוין עוד כי מאז מות העובר לא הצליחה התובעת להרות בשנית, והיא עברה וממשיכה לעבור טיפולי פריון - אך ללא הועיל. לתביעה צורפה חוות דעת של פרופ' ראול רז, מומחה למחלות פנימיות וזיהומיות המהמרכז הרפואי "העמק", שקבע כי התובעת נאלצה להפסיק את הריונה בגלל מות העובר ברחמה, בעקבות זיהום בדמה ובדם העובר שנגרם באמצעות חיידק הליסטריה.   

מחברת עוף טוב נמסר בתגובה: "לחברה לא ידוע על המקרה. לא קיבלנו את כתב התביעה ולכן נוכל רק לאחר שיגיע לידנו".  

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים