יעלון: יהודים צריכים להתיישב בכל מקום בארץ ישראל

המשנה לראש הממשלה, שאמר השבוע כי המאחזים הם חוקיים, מוסיף ומקצין את עמדותיו. השבוע נכח בכינוס של תנועת מנהיגות יהודית בראשות פייגלין, ואמר: "התרגלנו שלערבים מותר לחיות בכל מקום וליהודים לא. עם זה גמרנו". יעלון סקר בפני אנשי הימין את ההיסטוריה של הנסיגות, וכינה את ההתנתקות עקירה וגירוש

רועי שרון | 19/8/2009 19:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המשנה לראש הממשלה פותח חזית נגד מדיניות פינוי המאחזים: לפני שביקר השבוע משה בוגי יעלון במאחזים בשומרון, הוא נפגש עם פעילי תנועת מנהיגות יהודית, הזרם הניצי בליכוד בראשות משה פייגלין. בכינוס התנועה הדגיש יעלון את חוקיותם של המאחזים, תקף את תוכנית ההתנתקות ויצא נגד "האליטות הישראליות".

משה בוגי יעלון בכנס מנהיגות יהודית
יעלון סקר בפני הנוכחים את ההיסטוריה של ישראל בכל הקשור למו"מ עם הפלסטינים והתייחס לתוכנית ההתנתקות. "ההתנתקות, העקירה, הגירוש. ראש הממשלה שרון אמר שצריך להיפטר מהכיבוש בעזה. רצינו שטחים תמורת שלום, קיבלנו שטחים תמורת רקטות", אמר השר לאיומים אסטרטגיים בנאומו במרכז בגין בירושלים. בביקוו בחומש השבוע אמר יעלון כי יש לשקול חזרה לחומש, כדי לצמצם את נזקי הפינוי.

עוד הוסיף יעלון כי "הוצאנו את היהודים מעזה, אבל לא התנתקנו. מבחינתי כמה שיותר מהר להתנתק. לא חשמל ומים, לא פירות וירקות ולא כסף. זו פרדיגמה לא רלוונטית. היום ישראלים הולכים ואומרים למטה אובמה 'יוזמת ז'נבה, יוזמת ז'נבה'. מפרסמים פה עיתונים ישראלים 'תראו את ועידת הפת"ח כמה הם מתונים'. כמה אפשר לעבוד עלינו. אותן טעויות".

המשנה לראש הממשלה כינה את תנועת שלום עכשיו "וירוס" והוסיף "ביילין - אבו מאזן זה סיפור ידוע. זה היה הסכם 'ביילין ביילין'. אבו מאזן אף פעם לא הסכים. אני אמרתי את זה כבר כשהייתי ראש אמ"ן". בתגובה לדברי יעלון אמר יריב אופנהיימר, מזכ"ל שלום עכשיו כי "יעלון הוא האיום האסטרטגי האמיתי על הדמוקרטיה הישראלית. דבריו החמורים מנותקים מהמציאות ונגועים בתחושת פרנויה. מוטב ליעלון לעסוק בענייני משרדו, אם יש כאלה"."צריך להשלים את התכנון"

יעלון התייחס לשאלת נושא ההתנחלויות ואמר: "אנחנו התרגלנו שלערבים מותר לחיות בכל מקום: בנגב, בגליל, בשכם, בג'נין, ויש אזורים שאסורים ליהודים. זה אנחנו גרמנו. כשאנחנו אומרים 'התנחלות בלתי חוקית' זה נזק אדיר.

"איך אנחנו נותנים לגיטימציה שיהודי לא יוכל לחיות איפה שהוא רוצה בארץ ישראל? עצם השימוש במונח 'בלתי חוקי' הוא חריף ביותר ומסמן שוויתרנו על שטח. שהנוכחות שלנו היא לא חוקית.

"אשר לשאלת ההתיישבות, יהודים צריכים ויכולים להיות בכל מקום בארץ

ישראל. כל התיישבות צריכה לעבור את אישור הרשויות, ומה שעולה בניגוד להחלטות לא ראוי. זה בניגוד לחוק. אדם לא יכול ללכת להתיישב באיזה מקום שהוא רוצה".

יעלון המשיך בדבריו: "אתם צודקים כשאתם אומרים שיש עוד בנייה לא חוקית כמו הבדואים או ברמלה. אבל זה לא נותן לגיטימציה. על הפרק יש כמה סוגיות שאני נלחם בהם בתוך הממשלה. אני למשל פניתי לשר הביטחון ולראש הממשלה על התשובות הלא ראויות של המדינה לבג"ץ על עתירות של 'שלום עכשיו' בגבעת היובל או חרשה.

"אליטות משפיעות על השיח הציבורי"

"הם ועוד איך חוקיים. אלה מקומות שאושרו על ידי רה"מ ושר הביטחון ורק לא אושררו. מי סלל את הכבישים? מי הניח את צינורות המים? המדינה צריכה לומר לבג"צ 'צריך להשלים את התכנון, ועד שנאשר הניחו לנו'.
 

משה יעלון
משה יעלון  צילום: פלאש 90
"גם קיבוץ להבות חביבה הוקם בשנת 49 ואתם יודעים מתי אושרה תוכנית המתאר שלו? בשנת 1980. אז מישהו חשב לפנות אותו? לכן יש עיוות בשיח שלנו. תשובת המדינה בעניין היובל וחרשה צריכה להיות 'אנחנו מתכוונים לאשר את זה וייקח לנו זמן'. ואני מקווה שלכיוון הזה אנחנו הולכים".

יעלון התייחס גם לדיווחים בכלי התקשורת ואמר: "התקשורת היום מוטה. לצערי, עד היום גורמים, תקראו להם אליטות, משפיעים על השיח הציבורי הישראלי באופן מעוות, שקרי, מניפולטיבי ומטעה עד כדי כך שגם היום אנחנו צריכים להמשיך לדאוג.

"אני עדיין מודאג. יש להם כח. השפעה אם תרצו על ראשי ממשלה. נוצר מצב של מוקדי כח עם סמכות וללא אחריות. אם תרצו, זה לא דמוקרטי. בעלי הון הפכו למוקד כזה, התקשורת היא מוקד כזה ובית המשפט העליון הוא מוקד כזה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים