הסדרה הטורקית: רצח פלסטינים ללא הבחנה

הסדרה המשודרת בערוץ הממלכתי הטורקי מובילה להחרפת המשבר בין אנקרה לישראל, לאחר שחיילי צה"ל הוצגו בסדרה כרוצחי תינוקות

ג'קי חוגי | 15/10/2009 7:55 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המשבר עם טורקיה לא דועך: אחרי ביטול התרגיל האווירי המשותף "אנטוליאן איגל", וההודעה על תרגיל צבאי משותף עם סוריה, מגיעה הסדרה "הפרדה" - המשודרת בערוץ הממלכתי הטורקי TRT1, ומציגה את חיילי צה"ל כקלגסים היורים בילדים פלסטינים.

ערוץ הטלוויזיה הטורקי החל לשדר שלשום (ג') סדרת דרמה שעלילתה מתרחשת במהלך מבצע "עופרת יצוקה". בסדרה המכונה "הפרדה" נראים חיילי צה"ל מוציאים להורג אזרחים פלסטינים, ובהם ילדים, בכוונה תחילה.

באחת הסצנות, נראה גבר פלסטיני אשר מנסה לעבור במחסום צה"לי. "אשתי עומדת ללדת!", הוא קורא לחייל. אך כשהוא נותר ללא מענה, אשתו נאלצת ללדת במחסום.
"הפלסטינים הם חסרי כבוד"

אז מרים הגבר את העולל שזה עתה נולד וצועק: "קוראים לו מזלום, ואני אנקום את נקמתו!". החייל ממתין כמה שניות, אז מרים את נשקו, יורה בתינוק והורג אותו.

בסצנה אחרת בסדרה נראה קצין ישראלי בלשכתו מורה לאחד מפקודיו:

"הפלסטינים הם אנשים חסרי כבוד. את מי שאתה רואה, איפה שלא תראה אותו, תעניש!". ובסצנה נוספת מצולם שחקן המגלם חייל צה"ל, כשהוא יורה באזרחים תמימים, ובהם ילדה שעומדת עם הגב לקיר.

בעקבות שידורה של הסדרה הורה אמש שר החוץ, אביגדור ליברמן, לזמן לשיחת נזיפה את ממלאת מקום שגריר טורקיה בישראל, ג'ילאן אוזאן, כדי למחות בפניה על תכני הסדרה. השר ליברמן הסביר כי "סדרה כזו, המציגה את חיילי צה"ל כרוצחי ילדים תמימים, אינה ראויה לשידור אפילו בין מדינות אויבות, ובוודאי שלא במדינה המקיימת עם ישראל יחסים דיפלומטיים מלאים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים