תמיכה צ'כית: "המשט פרובוקציה מתוכננת"

נשיא הסנאט הצ'כי התארח בכנסת והביע תמיכה חסרת תקדים בישראל נוכח הטיפול במשט לעזה. "רבים באירופה סבורים כמוני אך חוששים"

אריק בנדר | 2/6/2010 13:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
למרות הגינויים הבינלאומיים עקב השתלטות צה"ל על המשט לעזה שלשום, היום (ד') זוכה ישראל גם לתמיכה חסרת תקדים מצד מדינה אירופית. נשיא הסנאט הצ'כי, ד"ר פרמיסל סובוטקה, אמר ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, כי המשט הזה היה פרובוקציה. לדבריו, "כרופא, אני בוודאי מצטער על כל אובדן חיים, אבל אין ספק כי הייתה כאן פרובוקציה מתוכננת שנועדה לגרור את ישראל למלכודת". עוד הוסיף: "רבים בקהילה האירופית סבורים כמוני, אולם חוששים להביע עמדתם בגלוי".

ראובן ריבלין עם פרמיסל סובוטקה
ראובן ריבלין עם פרמיסל סובוטקה צילום: יצחק הררי, הכנסת
יו"ר הכנסת קיבל את פני נשיא הסנאט הצ'כי במסדר כבוד ברחבת משכן הכנסת. השניים חתמו בספר האורחים ונועדו בפגישת עבודה. יו"ר הכנסת נשא דברים לכבוד סובוטקה במליאה, ובערב יארח את עמיתו הצ'כי בארוחת ערב רשמית במלונו של האורח בירושלים.

במהלך הפגישה הביע נשיא הסנאט הצ'כי תמיכה בעמדה הרואה בחמאס ארגון טרור. "חבל שמדינות באירופה מציגות עמדות לא מאוזנות בעניין הזה. המצב שלכם מורכב. לצערי, עמדות הקהילה הבינלאומית אינן תמיד לטעמי, בייחוד באירופה".

יו"ר הכנסת אמר לאורחו בפגישתם, כי צ'כיה היתה מן המדינות הבודדות שלא מיהרו לגנות את ישראל בעקבות אירוע המשט. "אנחנו נמצאים בימים לא קלים לישראל. למרות הביקורת הבינלאומית הקשה, המצור הימי על עזה נעשה בהתאם לכללי המשפט הבינלאומי", לדבריו ריבלין.
מאחרים את הרכבת במאבק?

"ישראל עזבה את עזה, אך זו הפכה לישות טרוריסטית הנתמכת על ידי אירן. השבוע, במקום פעילי שלום מצאנו פעילי טרור שהעמידו בסכנת חיים את חיילינו ולא הותירו להם כל ברירה. לפחות מאה מתוך 120 חברי הכנסת עומדים מאחורי פעולת צה"ל", הוסיף יו"ר הכנסת.

ריבלין הביע הערכתו לצ'כיה - גם נוכח תמיכתה בישראל במבצע עופרת יצוקה כאשר שימשה כנשיאת האיחוד האירופי. לדבריו, "חמאס מפגין זלזול בוטה בכל נורמה וחוק בינלאומי, לא רק בירי חסר הבחנה שלו על אזרחים

במשך שמונה שנים, אלא גם בהחזקתו של החייל השבוי גלעד שליט במשך ארבע שנים - מבלי שניתן לאיש לראותו. זה חסר תקדים ודבר שאיננו ייתכן בכל חברה מתוקנת".

סובוטקה הוסיף כי הוא מוטרד מגילויי האנטישמיות המועצמים על ידי התקשורת בעולם, והביע חשש כי הדבר יגרום להתחזקותן. עוד הביע חשש מכך ש"איננו מאחרים את הרכבת במאבק הזה". יו"ר הכנסת הודה לאורחו ולעם הצ'כי על היחס החם לישראל במשך עשרות שנים, ועל עמידת ההנהגה הצ'כית לצד ישראל בכל הזדמנות.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים