השלם הפוליטי קטן מסך חלקיו

לקראת האיחוד המתממש ובא בין המפד"ל לאיחוד הלאומי קיימת תובנה עיקרית אחת שצריך להפנים: יש להתאחד רק לאחר הבחירות

יניב אקרמן | 6/7/2010 9:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אפתח בגילוי נאות: בבחירות האחרונות עסקתי בפעילות פוליטית למען "הבית היהודי" אך לאחר הפיצול (שלא לומר פילוג) עסקתי בפעילות עבור "האיחוד הלאומי" . ומדוע אני כותב זאת? משום שהכרתי את רוב העניינים די מקרוב, ועמם הגעתי לכמה תובנות.
 
נבחרו ע
נבחרו ע"י מועצת חכמי האינטרנט. הבית היהודי צילום: נאור רהב

לא מזמן פורסם ב-nrg מעריב כי ראשי האיחוד הלאומי מתכוונים להתאחד מחדש עם "המפד"ל החדשה". לכאורה, עניין זה נראה מבורך ואילו היה הדבר עובד "בבית היהודי" לא היינו צופים במחזה סוריאליסטי שכזה שעיקרו היה הפיצוץ הגדול בין מפלגות הימין, לבין הימין-ימין כפי שאני מכנה אותן. אעשה עכשיו מעשה פנחס ולא אתן לדעתי הפוליטית להשתלט על עצביי המרוטים, ואמנע מלהעלות למוקד את מי שלדעתי היה האשם העיקרי בפילוג, בעיקר משום שלטעמי פיצול זה היטיב עם מפלגות הימין בסופו של יום למרות הבהלה שאחזה בראשיהם, ועל כן הם רצים עכשיו להתאחד.

מפלגת ה"בית היהודי" קמה מתוך רצון לאחד את הזרם הציוני –דתי לשורותיה, אלא ששיטת בחירות הזויה ותמוהה (החל בהצעת מועמדים דרך אתר אינטרנט בו כל מאן דבעי היה יכול להציע גם את אחמד טיבי אם חשקה נפשו, המשך בזימון המועמדים הראויים ביותר למפלגה, על פי דעותיהם, ולבסוף ועדה שבחרה את המועמדים מתוך הרשימה והייתה אמורה להיות בהתאם לתוצאות משאל דעת הקהל הקדוש באינטרנט). וכך, לאחר היוודע התוצאות - שהיו שטענו שלא נבחרו בהתאם לרוח מועצת חכמי האינטרנט – נולדה מפלגת "האיחוד הלאומי" או יותר נכון, קמה מחדש.

במהלך מהיר, אינסטנטי, על מנת לספק מענה מהיר לבוחרי הימין-ימין-ימין-חזק שאני נמנה על אנשיו. נו שויין, כפי שאמי נוהגת לומר. מהירות היא תמיד מהשטן, ועל כן "זכתה" האיחוד הלאומי לארבעה מנדטים כמו גם אחותה הבכורה "המפד"ל החדשה-הבית היהודי". לדעתי הענייה, לו היו נשארות המפלגות באותו מעמד במסגרת ה"בית היהודי", שתיהן ביחד היו מגרדות בקושי את חמשת המנדטים מאחר שבוחרי הימין-ימין–ימין– חזק לא היו מוכנים לשבת באותה מפלגה עם בית הילל כזבולון אורלב, וחלקם היו פונים לליברמן שנראה תקיף ואימתני מאי פעם. ואילו בוחרי הימין הפרגמטי יותר היו מסרבים לשבת עם אריאל ואלון והיו פונים לליכוד.

כך שבעת הפיצול מצא כל בוחר מה מתאים לו. היות שהפיצול נעשה בדקה האחרונה, לא התאפשר הזמן למפלגות להתארגן על מצע מסודר ולכן השיגו תוצאה דלה, שלדעתי, בזמן הקצר ההוא מהווה הישג לא מבוטל למפלגות דתיות ציוניות. אם כן לידיעתכם חברי הכנסת הנכבדים, כאן השלם קטן מסך חלקיו, ואם ישכילו מפלגות אלו כל אחת בנפרד להתארגן היטב לבחירות הבאות, בטוחני כי יביאו לכנסת מנדטים נוספים. את האיחוד השמח, עם השמפניה והדעות המשותפות (בכל זאת ישנן שתיים-שלוש דעות משותפות ביניהן) טוב יעשו אם ישמרו לאחר הבחירות.

הכותב הוא הנדסאי אלקטרוניקה, בעל טור על פרשת השבוע וחי בצד הימני של המפה הפוליטית. פעיל של ה"איחוד הלאומי" בבחירות האחרונות

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

טור אורח

צילום: .

nrg מעריב מציע במה לכותבים אורחים על ענייני השעה

לכל הטורים של טור אורח

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים