ח"כ בן-סימון: אפרוש מהעבודה חרף הסירוב

למרות הקריאות במפלגה שלא לאפשר לו להקים סיעת יחיד אמר בן-סימון שהחלטתו היא סופית. "בסופו של דבר יבשילו התנאים לפרישתי"

אריק בנדר | 11/1/2011 16:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
למרות ההתנגדות הפנימית לפרישתו מהעבודה, הבהיר בצהריים (ג') ח"כ דניאל בן-סימון כי החלטתו היא סופית וכי הוא משוכנע שבסופו של דבר המהלך יבשיל. בן סימון אמר כי יפנה לחברי הסיעה בישיבה שתיערך בשבוע הבא בבקשה לאשר לו את מהלך הפרישה בהסכמה מהמפלגה.

דניאל בן סימון בכנס מפלגת העבודה. פרישה בהסכמה?
דניאל בן סימון בכנס מפלגת העבודה. פרישה בהסכמה? צילום ארכיון: יוסי אלוני
"מהלך הפרישה שלי ממפלגת העבודה הוא בלתי הפיך. דרכי החוצה מסיעת העבודה סלולה על רקע אידיאולוגי. אני לא מסוגל יותר לשבת איתם, ולמרות הודעת בנימין בן-אליעזר אני משוכנע כי בסופו של דבר המהלך יבשיל ואני אהיה מחוץ לעבודה", כך אומר ח"כ בן-סימון ל-nrg מעריב.

הבוקר פרסם ח"כ בן-סימון הודעה לפיה הוא מתכוון לפרוש ממפלגת העבודה ולהקים סיעה עצמאית בכנסת לאחר שקיבל את ברכתם של יושב ראש העבודה אהוד ברק ויו"ר הסיעה השר שלום שמחון. אלא, שהודעתו של בן סימון הייתה מוקדמת מידי.

כדי לפרוש בהסכמה ולהקים סיעה עצמאית הוא חייב לקבל את הסכמתם בכתב של כל חברי סיעת העבודה. מיד לאחר שפרסם את הודעתו הכחישו מקורבי ברק כי הדבר נעשה על דעתו ובנוסף יצאה הודעה של השר בנימין בן-אליעזר שסתמה את הגולל על הרעיון הפרישה בהסכמה. ח"כ בן-סימון הגיע בשעות הצהריים למשכן הכנסת ושמע מפי כתב nrg מעריב לראשונה על הודעתו של השר בן-אליעזר כי יסרב לצרף את חתימתו ליוזמת הפרישה.
"למרות כל המכשולים - משוכנע שהסיעה תתן לי ללכת"

"רק אמש דיברנו ופואד אמר לי שהוא מתנגד לפרישה אבל שהוא לא יעמוד בדרכי. למרות הכל ולמרות המכשולים אני משוכנע שהסיעה תיתן לי בסופו של דבר ללכת. בכוונתי לפנות בישיבת הסיעה הקרובה בשבוע הבא אל כל החברים ולבקש מהם לאפשר לי לפרוש בהסכמה. מבחינתי הפור נפל".

בנימין בן אליעזר מצביע בפריימריז במפלגת העבודה
בנימין בן אליעזר מצביע בפריימריז במפלגת העבודה צילום: ראובן קסטרו

ח"כ בן-סימון אמר כי ההצעה לפרוש הגיעה מצמרת המפלגה. "הלכתי לוועדת הכנסת ולקחתי טופס של התפלגות בהסכמה. באתי עם הטופס לשלום שמחון והוא חתם לי בתוך שנייה בלי לקרוא. שמחון אמר לי שהוא הולך עם הטופס לברק להחתים אותו. אני מצפה שהם ישלימו את המלאכה".

על מניעיו לפרוש מהסיעה אמר: "באתי לפוליטיקה מתוך אמונה שאפשר
לשנות אבל לא תיארתי לעצמי שזה לא כמו מאמר בעיתון שאתה כותב והולך לישון. זה תהליך שיכול להימשך שנים. נתתי אמון בנתניהו שדיבר על תהליך מדיני ונתתי אמון באהוד ברק. שניהם אמרו: נקדם את השלום. אלא שבניגוד לאחרים אני הקצבתי לעצמי זמן וקבעתי תאריך יעד למימוש ההבטחות. משפג תוקפן החלטתי שאני לא ממשיך בעבודה".

מזכ"ל העבודה: הוא מוזמן להתפטר מהכנסת ולא לפלג את העבודה

לדבריו, "לא מדובר בסוף הקריירה הפוליטית שלי אלא רק בתחילתה". אם בסופו של דבר תאפשר לו העבודה לפרוש ולהקים סיעה עצמאית הוא יוכל לחבור לכל מפלגה קיימת בכנסת ולרוץ בכל מפלגה שיחפוץ. לדברי בן-סימון, הוא לא נועד עם קדימה בעניין אפשרות שיצטרף לשורותיה.

בתוך כך קרא מזכ"ל מפלגת העבודה, חיליק בר, לחברי סיעת העבודה שלא לחתום על בקשתו של בן- סימון וביקש מיו"ר הסיעה, שלום שמחון, לחזור בו מחתימתו.

"המנדט אינו שייך אישית לבן-סימון אלא למצביעי העבודה ותומכיה ששלחו אותו לכנסת. מפלגת העבודה היא בית ודרך. מי שלא רוצה להיות חלק מהבית הזה, מוזמן לעזוב את המפלגה ולהתפטר מהכנסת ולא לפלג ולהפכיש את המפלגה הכי חשובה בפוליטיקה הישראלית", אמר.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->