תקיפת הממלכתיות: על מחאת שליט

עם כל ההבנה למצוקתם של בני משפחת שליט, ברגע ממלכתי כזה ההפגנה עצמה יוצרת מחלוקת לגבי נושא שהוא כמעט קונצנזוס בעם.המחאה בהר הרצל פגעה במאבק למען גלעד

ראובן ריבלין | 11/5/2011 16:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אני מבין ללבה של משפחת שליט. עם זאת, יש לזכור כי המדינה נתנה את כל תשומת הלב ביום הזיכרון ובפתיחת אירועי יום העצמאות לגורלו של גלעד. נדמה לי שהמחאה שנקטו יואל שליט וחברתו יערה בעיצומו של טקס הדלקת המשואות מתחילה להיות כזו שלא מתחשבת בממלכה, ואני מדגיש בממלכה ולא בממשלה.

על הערך הזה של שחרור גלעד שליט כולנו מאוחדים - אולם בערב כה ממלכתי כמו טקס מרכזי של סיום יום הזיכרון, הדלקת המשואות ופתיחת אירועי יום העצמאות, גם מחאה צריכה להיות ממלכתית.

גורלו של גלעד שליט שייך לממלכה כולה, שנאבקת ומתלבטת כיצד לחלצו משביו, אלא שלצערי הפגנת המחאה בעיצומו של הטקס הייתה אקט של אנטי-ממלכה דווקא על דבר שכולם מסכימים איתו.
אין אדם נתפס בצערו

נכון שאין אדם נתפס על צערו ועל מצוקתו, אבל הפגנה כזאת יוצרת אי הסכמה בעם כי היא חורגת מגבולות ההסכמה של הממלכה שעומדת לימין שליט, ובעצם ההפגנה הייתה הפגנה נגד אחדות משותפת ואחריות משותפת של כולנו והצורך לדאוג לגורלו של גלעד.

כשראיתי את יואל שליט וחברתו יערה פורצים לרחבת הטקס בהר הרצל עם שלטים - הייתי המום. תחילה חשבתי לקום אליהם ולדבר על לבם, אבל ההפגנה הייתה בעיצומו של טקס הדלקת המשואות לכבודם של אנשים שעמלו כל חייהם והתכבדו על ידי המדינה בכבוד להדליק משואה.

בשעה שהם פרצו לרחבה הדליק משואה זאב דשבסקי, אחד הסירובניקים שבשעתו למד ולימד

עברית בברית המועצות על אף האיסור והרדיפות. הוא זכה להדליק משואה, אבל דבריו נבלעו בתוך המהומה שנוצרה. יש לפעמים במחאה כדי לקלקל את אחדות השורות.

אודה ואתוודה שאני לא יודע מה הייתי עושה אם בני חלילה היה שבוי, אבל עם כל ההבנה למצוקתם של בני משפחת שליט, שהיא מצוקת המדינה והעם כולו, ברגע ממלכתי כזה ההפגנה עצמה יוצרת מחלוקת לגבי נושא שהוא כמעט קונצנזוס בעם, מה גם שהמחאה נראתה לי כאילו היא מתוזמנת מראש עם התקשורת.

צר לי לומר שלדעתי המחאה בהר הרצל בעיצומו של הטקס פגעה במאבק הצודק למען שליט. בכוונתי להיפגש עם משפחת שליט ולומר לה את הדברים.

הביא לדפוס: אריק בנדר

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

ראובן ריבלין

צילום: .

יו"ר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד

לכל הטורים של ראובן ריבלין

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/nrg_opinions/ -->