נתניהו בוושינגטון: לפעמים להיות צודק – זה גם להיות חכם

ראש הממשלה פתח את ביקורו הרשמי בארצות הברית במסגרתו ייוועד הערב עם הנשיא אובמה. לאור העימות המתוקשר בין השניים, שהחריף בעקבות הנאום המדיני של אובמה – אמר רה"מ כי אין בכוונתו "לטאטא דברים מתחת לשטיח, במיוחד בנושאים החשובים לקונצנזוס הישראלי". מוקדם יותר פורסם כי הנשיא טען שהוא אינו סומך על נתניהו וכי לדעתו אין ביכולתו להביא להסכם

אלי ברדנשטיין | 20/5/2011 12:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בצהריים (ו') בוושינגטון ופתח את ביקורו בארצות הברית. הערב צפוי נתניהו להיוועד עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, יום אחרי הנאום המדיני שהעמיק את הפערים והחשדנות בין הצדדים.

בנימין נתניהו ואשתו עולים למטוס בדרך לוושינגטון, אמש
בנימין נתניהו ואשתו עולים למטוס בדרך לוושינגטון, אמש צילום: אלי דסה
בתדרוך לעיתונאים טרם הנחיתה אמר ראש הממשלה כי "יש דברים שאין לטאטא מתחת לשטיח. לפעמים להיות צודק זה גם להיות חכם, כך בעיקר בנושאים היסודיים החשובים לקונצנזוס הישראלי. אלה הם גם הנושאים שאעלה בפני הנשיא והקונגרס".

מוקדם יותר פרסם עיתון הניו יורק טיימס כי טרם נאומו המדיני של הנשיא שוחח נתניהו עם שרת החוץ קלינטון וגער בה על הכוונה להכריז על פתרון שתי המדינות בגבולות 67. עוד דווח בעיתון כי נתניהו התלונן על כך שאובמה "דחק בישראל יותר מדי". עם זאת, כפי שהובהר בנאום – אובמה לא נעתר לבקשת נתניהו.

מנגד, גם אובמה, שיחסיו עם נתניהו מעולם לא היו חמים במיוחד, טען בפני עוזריו ומקורבים לו שהוא אינו מאמין
שראש הממשלה מוכן לבצע פשרות משמעותיות שיובילו להסכם שלום.

מקורב בכיר לראש הממשלה אמר כי דבריו של הנשיא הבהירו כי האמריקאים לא מבינים עם מה  מתמודדים במזרח התיכון בכלל ובישראל בפרט.

עוד הוסיף הבכיר כי נתניהו מאוכזב מכך שהנאום לא התייחס לדרישה הפלסטינית אודות השבת מיליוני הפליטים לישראל. "יש תחושה שוושינגטון לא מבינה את המציאות, שלא מבינים שם עם מה אנחנו מתמודדים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->