מחאת

פלנגות הנאורים

1. אסור לנטוש את מחאת הדיור 2. הרטוריקה של הבנת הטרור 3. העתירה לטובת ילדי הזרים

בן דרור ימיני | 26/7/2011 17:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
1. במוצאי שבת צעדתי בין עשרות דגלים אדומים בהפגנה שהיה נדמה שהיא בעד הדיור, אבל היא הייתה עוד אלף דברים אחרים שאין להם שום קשר לדיור. וזה עוד לא הכל. הקרן החדשה, מתברר, עומדת מאחורי חלק מהמחאה. ועל כך צריך לומר: אז מה?

הקרן עושה גם דברים ראויים. אם היא עומדת מאחורי חלק ממחאת האוהלים היא ראויה לברכה. היא גם מסייעת לקבוצות מוחלשות וגם לעמותה של נפגעי מערכת החינוך. כך שצריך לבקר את מה שרע. ויש מה לבקר כשהיא עושה משהו טוב צריך לברך לא לקלל.

יוזמת המחאה, מוסיפים וטוענים, היא בכלל מכפר שמריהו. עד היום הייתה הטענה שלשבעים הללו שום דבר לא מזיז. והנה קורה משהו. הם מתעוררים. מצוין. סוף כל סוף גם השבעים של אתמול מבינים שמשהו לא בסדר. סוף כל סוף אחדות אינטרסים בין כפר שמריהו לקריית שמונה. ובכלל, בשדרות רוטשילד יש מתחמים. באחד מהם הדגל הכחול-לבן שולט. באחר - הדגל האדום.

הסיפור הוא לא רק דיור הסיפור הוא גם הריכוזיות וקרן השפע של הטייקונים, לפעמים בחסות ועל חשבון המדינה. כלומר משלמי המסים. כך שאת המחאה הזאת אסור להפקיר יש בה זרמים ותת-זרמים. זה לא נורא. מי שיפקיר את המחאה בגלל שיש בה גם זרמים יריבים - יעשה טעות איומה.
מי שמוצא הצדקות לרצח, לטבח, לטרור, הוא שותף לפשע

2. לפי דוח שפורסם לפני חודשים אחדים בנורבגיה, רוב מוחלט של מעשי האונס בשנים האחרונות בוצעו על ידי "לא מערביים". כלומר מהגרים. בעיקר מוסלמים. ממשלת נורבגיה עוצמת עיניים. היא אינה נוקטת בשום צעד רציני כדי לבלום את האלימות, את הפשיעה, את ההתנחלות והכיבוש, את ההשתלטות הזרה על המדינה, שבעוד עשרות שנים בודדות תהפוך למוסלמית.

זו הסיבה שפעיל הימין, אנדרס בריוויק, פגע במשרדי הממשלה ומשם המשיך לכנס של דור ההמשך של מפלגת השלטון. פעמיים נפגע בריוויק על ידי מהגרים שבאו לכבוש את ארצו. אטימות הממשלה היא שהובילה אותו למצוקה, לאין מוצא, ובהמשך לפעולת ההתנגדות.

הדברים שנכתבו עד כאן הם הבל גמור. משום שמי שמוצא

הצדקות לרצח, לטבח, לטרור, הוא שותף לפשע. מותר לבקר מדיניות הגירה. אבל בין ביקורת לטבח אין ולא צריך להיות שום קשר ובוודאי לא הצדקה. ובכלל, גם אם רוב מעשי הפשע והאונס מבוצעים על ידי מהגרים, זה לא אומר שכל המהגרים הם פושעים ואנסים.

העניין הוא, שזו בדיוק הרטוריקה שכל כך התרגלנו אליה. רטוריקה של הבנה לטרור, ובהמשך הצדקה. ולא רק רטוריקה. קשה קצת לשכוח את המשטים והמצעדים הקבועים של חברי הקואליציה האדומה-ירוקה. רדיקלים משמאל וג'יהדיסטים איסלאמיסטים. מי שמבקר את הרב-תרבותיות לא צועד יחד עם טרוריסטים ולא מחפש הצדקות לטבח. הרדיקלים משמאל, לעומת זאת, נמצאים בצד של החמאס והטרור. יחי ההבדל הקטן.

גיבורים רק על חשבון החלשים

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק-הלוי, הקים מסלול לימודים נפרד לילדי הזרים, מסתננים ופליטים. הוגשה כבר עתירה נגדו. האם יש מקום להפרדה? ובכן, מערכת החינוך הישראלית בנויה על הפרדה.

בין יהודים לערבים ובין יהודים ליהודים. באילת הסיפור הרבה יותר מורכב. ילדי הזרים עלולים להשתבץ בבית ספר "יעלים", שממוקם באזור שנכלל בעבר בפרוייקט שיקום שכונות. אלה הילדים שצריכים חיזוקים. לא החלשות. והנה, מגיעים העותרים מפלנגות הנאורים, ודורשים שוויון. העתירה שלהם חושפת עוולות. ולכן, דורשים העותרים שילוב מלא ושוויוני של התלמידים במערכת החינוך.
  
התלמידים הללו, אמר לי יצחק-הלוי, הם זמניים. הרי כך טוענת המדינה. כך שתלמידים זמניים ראויים לפתרון זמני. ולמרות זאת, העותרים צודקים. ילדי הזרים ראויים לחינוך הטוב ביותר ולכן, אם מישהו רוצה בפתרון קבע, ולא זמני, אז יתכבדו נא העותרים הנאורים למצוא דיור נאות לזרים באפקה ובסביון, וגם לקלוט את התלמידים הללו בבתי הספר שבו לומדים הילדים שלהם. אחר כך שיבואו בדרישות לאחרים. למה, לעזאזל, הם גיבורים רק על חשבון החלשים?

בלוגים של בן דרור ימיני
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

בן דרור ימיני

צילום: דעות

נולד בערב ליל הסדר, ולכן שמו בן-דרור. עיתונאי ומשפטן. פרסם את הספר "אגרוף פוליטי" והיה עורך העיתון הלוחמני "הפטיש"

לכל הטורים של בן דרור ימיני

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/nrg_opinions/ -->