מצרים: מורדים התעמתו עם כוחות הביטחון

על רקע מחאת אזרחים פרו- דמוקרטיים על התנהלותו של הצבא המצרי, האלימות בינם לבין כוחות הביטחון הסלימה. עשרות מפגינים נפצעו קל

סוכנויות הידיעות | 16/12/2011 10:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
האלימות בין פעילים דמוקרטיים וכוחות הביטחון המצרים הסלימה היום (ו') במרכז קהיר לאחר שהכוחות והמורדים השליכו בקבוקי תבערה, אבנים וזכוכיות אחד על השני על רקע שמועות שהגיעו לאוזניהם, לפיהן מפגין שנעצר עבר התעללות פיזית על ידי הצבא. 
מפגין מצרי בקהיר.
מפגין מצרי בקהיר. צילום: אי-פי

לאחר מכן, כוחות הביטחון פינו את עשרות המפגינים, כאשר המשטרה הצבאית ירתה באוויר כדי לפזר את ההתקהלויות והעימותים.

בעימותים לבנים ובלוקים מבטון נזרקו על ידי מפגינים, לאחר שאלה לבשו מדי צבא והוסיפו להשליך אותם לעבר בניין בן שש קומות. בתוך כך, בניין של משרד נסיעות הסמוך לאירועים נשרף וכן אוהלים במחנה הפעילים בקדמת בניין הפרלמנט עלו גם הם באש.

רופא במרפאה זמנית שהוקמה במקום, סיפר כי הוא טיפל בעשרות מפגינים שנפצעו כתוצאה מזריקת אבנים וזכוכיות לעברם. "הכל החל כאשר הצבא עצר אדם ושעה לאחר מכן יצא מהבניין כשהוא בקושי מצליח ללכת מהמכות שקיבל", מסר פעיל ובעל בלוג במדינה, ואליד נאדה.

"פניו, גופו והבגדים שלו היו מלאים בדם כשהמפגינים נשאו אותו לבית החולים הזמני", סיפר הבלוגר. עוד אמר כי העצור הוא עבודי איברהים, והוסיף: "לא שברו לו בהונות, אך היו חבורות גדולות על פניו, חתכים, וכוויות קטנות כתוצאה ממכות חשמל. בקרוב נמלא דוח משטרתי בעניין, סיכם. הממשלה טרם הגיבה בנושא.
האחים המוסלמים ינצחו גם בסיבוב השני?

עם זאת, דווח כי חלק הבוחרים במצרים אמרו שהם חשו מחוזקים מאחר והם מצביעים בבחירות דמוקרטיות ראשונות מאז היה הנשיא לשעבר חוסני מובארק בשלטון. כעת נראה כי הבחירות בסיבוב השני יביאו שוב לניצחונה של מפלגת החירות והצדק, היא הזרוע הפוליטית של האחים המוסלמים בפרלמנט.

הצבא המצרי, שהשתלט

על המדינה לאחר שמובארק הודח, עדיין אחראי על המדינה עד הבחירות לנשיאות שיתקיימו באמצע שנת 2012. אך מאחר והפרלמנט צפוי להיות פופולרי ברחובות המדינה, הצבא יתקשה להתעלם מכך.

המפלגות האיסלאמיות המובילות השיגו כשני שלישים מהקולות בסיבוב הראשון של הבחירות במצרים לפני כשבועיים.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''חדשות חוץ''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים