מסתמן: ישראל וירדן יקימו תחנה סולארית

הפרויקט, שעלותו 600-300 מיליון דולר, יוקם על 3,000 דונם משני צדי הגבול הישראלי-ירדני; גורמים המקורבים לפרויקט: עבדאללה מלך ירדן כבר נתן את אישורו העקרוני

יעל דראל | 29/1/2012 9:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שיתוף פעולה ירדני-ישראלי בתחום האנרגיה: למעריב עסקים נודע כי פרויקט הקמה של תחנת כוח תרמו-סולארית, שתספק כ-100 מגה-ואט ותשתרע על פני כ-3,000 דונם משני עברי הגבול הישראלי-ירדני, יוצא בימים אלה לבדיקת היתכנות מקיפה מול מוסדות התכנון בישראל ובמשק האנרגיה. עלותו נאמדת ב-600-300 מיליון דולר.

בואו להיות חברים של nrg ירוק גם בפייסבוק

חווה סולארית. בקרוב גם צפונית לאילת
חווה סולארית. בקרוב גם צפונית לאילת צילום: רויטרס
גורמים המעורים בפרויקט מסרו לעסקים כי לאחרונה נתן את אישורו לפרויקט גם עבדאללה, מלך ירדן. במשרד לשיתוף פעולה אזורי בוחנים בימים אלה אפשרות להעניק תמיכה ממשלתית לפרויקט, אך טרם התקבלה החלטה.

את הפרויקט יזמו מהצד הישראלי מנהלת האנרגיה בחבל אילת-אילות ושני יזמים ישראליים, אייל ארליך וחברת רם אנרג'י שבבעלות חזי רם. בצד הירדני מקדמת אותו חברת עיילה (Green Energy - Ayla), והוא זוכה לתמיכת הממשלות בשני הצדדים.

מי שצפויה להקים את הפרויקט היא חברת סימנס, שכבר הביעה נכונות לקחת בו חלק. המימון צפוי להגיע בין השאר מבנק קרדיט סוויס שאישר עקרונית את נכונותו להשתתף בפרויקט האנרגיה חוצה הגבולות. שלב הסגירה הפיננסית של הפרויקט אמור להיות מושלם עד דצמבר 2014 על-פי התוכניות.

התחנה התרמו-סולארית תוקם בחלקה הגדול בשטח הירדני כדי לנצל את השמש ואת משאבי הקרקע הזולים יחסית. היא תספק את החשמל לרשת החשמל בישראל ובכך ייהנה הפרויקט מתעריפי

החשמל הכדאיים שמעניקה רשות החשמל בישראל למתקנים סולאריים.

הפרויקט יוכל לספק 150-50 מגהואט החל משנת 2016. בשלב זה נבחנים שני אתרים אפשריים להקמה של תחנת הכוח, האחד כ-55 ק"מ צפונית לאילת והשני כ-25 ק"מ צפונית לאילת, באזור תמנע.

בימים אלה, לאחר שהפרויקט זכה לאישור עקרוני מצד מלך ירדן, יוצא המיזם לבדיקת היתכנות מקיפה הכוללת גם את ההיבטים התכנוניים, הסביבתיים והתשתיתיים וגם את ההיבטים הרגולטורייים.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום איכות הסביבה של תפוז אנשים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים