"הילד החרדי מציית מבלי לשאול למה"

בכנס השנתי של המועצה לשלום הילד שנערך בב"ש, צוין כי מאות ילדים חרדים תושאלו בשנה שעברה בגין תקיפה מינית. "זה רק קצה הקרחון"

אורי בינדר ויובל גורן | 13/2/2012 17:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בכנס השנתי של המועצה לשלום הילד שנפתח היום (ב') באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ויינעל מחר בערב, התבטאו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועובדים במרכזי סיוע לנפגעי תקיפה מינית, באשר לעבירות המין המצויות במגזר החרדי.  
ילד חרדי -
ילד חרדי - "לפני עשור, הכינוס לא יכול היה להתקיים" צילום ארכיון: פלאש 90

מנהל השירות הפסיכולוגי-חינוכי במודיעין עלית, ישי שליף, אמר כי "יש צורך להתמודד עם בעיית הפגיעה המינית במגזר החרדי". לדברי שליף, בעבר התקבלה פסיקה בגיבוי הרב יוסף שלום אלישיב בנוגע לצורך בדיווח על מקרים מסוג זה. 

העובדת הסוציאלית לחוק הנוער במשרד הרווחה, חנה סלוצקי, ציינה כי עד לפני עשור דיון כזה לא יכול היה להתקיים כלל. "המגזר החרדי עשה כברת דרך ארוכה בהתפתחות שלו להתעמת עם הבעיה, והרשויות עצמן צריכות להיפתח עתה במקביל על מנת לטפל בבעיה 'טיפול רגיש תרבות'", הוסיפה סלוצקי.
"ילדים חרדים לא מספרים מחשש ללשון הרע"

מנהלת מרכז "בליבנו" לטיפול בילדים ונוער שנפגעו מינית, בת שבע שיינין, הדגישה כי החברה החרדית נבדלת מרצון מהחברה החילונית, דבר שמייצר סיכון גדול יותר עבור הילדים החרדים.

"הילד החרדי לומד מגיל אפס לציית, וזאת בלי לשאול למה", הוסיפה, "ילדים לא יספרו לעולם על דברים מסוג זה מחשש ללשון הרע". עוד ציינה שיינין כי יש הבדל בין ילדים להורים חוזרים בתשובה לבין ילדים להורים חרדים באשר לכמות הדיווחים. לדבריה, לבעלי תשובה קל יותר

לדווח.

אישה חרדית הופיעה בפאנל וסיפרה כי בעקבות הסבל האישי שעברה במשפחה, החליטה להתגייס ולפעול כדי למנוע פגיעות מיניות בקהילה החרדית בה היא חיה. האישה סיפרה עד כמה בלתי אפשרי לפרוץ את חומת השתיקה במגזר החרדי בנושאים שהם טאבו מוחלט.

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, ציין כי בשנה שעברה נחקרו מאות ילדים חרדים נפגעי עבירות מין, אולם מספר זה מהווה רק את "קצה הקרחון של ההיקף האמיתי של הבעיה", כלשונו.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה של תפוז אנשים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים