אובמה לאיראן: החלון לפתרון מדיני מצטמצם

נשיא ארה"ב שב והזהיר את איראן כי עליה לשוב למו"מ כדי "להימנע מתוצאות חמורות יותר". טהרן הודיעה מוקדם יותר: מוכנים לשיחות

סוכנויות הידיעות | 14/3/2012 19:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
נשיא ארצות הברית שב ומאיים על ההנהגה באיראן ואומר כי חלון ההזדמנויות לפיתרון דיפלומטי של סוגיית הגרעין של טהרן "מצטמצם". הוא קרא לאיראן לנצל את ההזדמנות ולהמשיך את השיחות עם הקהילה הבינ"ל כדי "להימנע מתוצאות חמורות יותר".

נשיא ארה
נשיא ארה"ב ברק אובמה צילום ארכיון: אי-פי
במסיבת עיתונאים עם עמיתו, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, אמר אובמה כי איראן קיבלה הצעות רבות לפתרון המשבר באמצעות מו"מ, אבל היא התמידה בניסיונה להשהות את השיחות עם המעצמות במערב.

"החלון לפתרון בעיה זו באמצעים דיפלומטיים הולך ומצטמצם", אמר הנשיא האמריקני. "אני נחוש למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני", שב אובמה על עמדתו הידועה.

עם זאת, ציין כי ארצות הברית ובריטניה עדיין נכונות לאפשר "זמן ומקום" נאותים בניסיון למצוא פתרון דיפלומטי. שני המנהיגים הסכימו להמשיך להפעיל לחץ על המשטר האיראני.

איראן מקבלת בברכה סבב נוסף של מגעים עם המעצמות

לאחר ששרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, השיבה מכתב לטהרן, לפיו ששת המעצמות מעוניינות לקיים משא ומתן על הגרעין, באיראן נתנו מוקדם יותר את האישור הסופי לדבר.

סוכנות הידיעות הרשמית במדינה "אירנא" דיווחה כי הרפובליקה האסלאמית מקבלת בברכה את הסבב הנוסף של המגעים עם המעצמות וטוענת כי על שני הצדדים לקבוע במשותף את התאריך והמקום לקיומן.

"במכתב לשרת החוץ של

האיחוד האירופי, קתרין אשטון, בירך יושב ראש המשא ומתן של הגרעין, סעיד ח'לילי, את הרצון במערב לשוב לדיונים", אמרו בסוכנות והוסיפו כי נכתב ש"על הצדדים להישאר בקשר כדי לקבוע את הפרטים על קיום השיחות".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''אמריקה''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים